Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, witajcie.

 

Zacznę na szybko o co chodzi. 20 minut temu, podczas grania w BF3 na chwilę zwiesił mi się cały Pecet(Muzyka odpalona w tle, czarny ekran, gra również), lecz po 5 sekundach odwiesił się i pojawił mi się komunikat o taki:  http://fotoo.pl/show.php?img=845916_bezntytu-u.jpg.html

 

Następny problem jest taki, iż podczas gry w Crysis 3 i Slender: The Arrival wyskakuje mi komunikat

"Sterownik karty graficznej przestał działać ale odzyskał sprawność" co dziwne, tylko na tych grach mi tak się dzieje. Na Crysis 2 na max detalach wszystko śmiga.

 

Pytanie brzmi takie, co się dzieje, czy grafika coś nawala, czy to może coś innego?

Moja konfiguracja:

Proc: Intel core i3 3240 3.40GHz

Grafika: GTX 650

Płyta: H61M-S1

Zasilacz: Nie wiem nawet, coś na Win, lub na W, wiem, że jego moc to 400W. Sprawdzę rano

 

Zaraz dam screeny po 15 minutowym wypalaniu PC.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Wybaczcie, że mnie nie było.

Woczraj testowałem grafikę pod względem błędów/niestabilności.

Po 13 minutach wyskoczył mi błąd, że mam zmiejszyc taktowanie pamięci. Zrobiłem tak, i zapuściłem test ponownie, po 15 minutach ten sam komunikat. Dziś rano sprawdzałem i żadnego błędu.

Zniżyłem detale w BF3 po 1h crash gry bez żadnego komunikatu. 

 

Whitenergy 400W 

 

To mój aktualny zalicz, z tego co widziałem to jest on na czarnej liście, więc chce kupić nowy.

Znalazłem ten zasilacz:

 

http://allegro.pl/zasilacz-silentiumpc-500w-deus-g1-80plus-bronze-i4445545874.html

 

Powinno być dobrze? ;)


Jakie masz sterowniki karty graficznej? 

GeForce 340.52

Link to post
Share on other sites

Napewno będzie lepiej bo ten zasilacz co masz to jakaś bomba z opóźnionym zapłonem jeżeli masz możliwość to sprawdź na innym komputerze czy karta graficzna działa stabilnie bo możliwe że zasilacz zdążył już ją uszkodzić

Edytowane przez SasukeUchihaPL
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Znalazłem ten zasilacz:   http://allegro.pl/za...4445545874.html

 mimo, że ten zasilacz nie jest na czarnej liście to jest całkiem kiepski i w jego cenie znajdziesz XFX Core 450W i Thermaltake SmartSE 530W, które mają lepszą kulturę (lepiej trzymają napięcia) pracy i są lepsze elektrycznie od deusa.

Edytowane przez genisuken
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie mam możliwości sprawdzić czy karta działa stabilnie na innej zasiłce. Podczas grania w BF3 dostałem ciekawy błąd. Błąd dotyczył się DirectX, lecz niestety nie wiem co na nim pisało, wiem tyle, że była nazwa mojej grafiki + sterowniku. Po wyrenderowaniu filmu, zagram w Bf3 i poczekam na błąd, jeśli wyskoczy na max detalach wstawię tutaj SS z błędem,

 

Zniżyłem detale w BF3 po 1h crash gry bez żadnego komunikatu. 

  (Wcześniej wylączyłem jedną opcje, wiem, że źle zrobiłem) Potem zmniejsze detale gry na średnie i zobaczymy czy błąd wyskoczy, jeżeli by nie wyskoczył, to znaczy, że zasilacz nie trzyma napięć i  umiera? 

 

W codziennej pracy brak błędu, tylko jak uruchomię wymagające gry typu BF3.

 

Tylko w innych grach, np: Sniper Elite III Africa nie dzieje się tak, jak na Bf3/Crysis 3. To prawda, że porównywanie Crysisa 3 do Sniper Elite to jak porównanie Porsche do malucha, ale Sniper to również wymagająca gra.

 

 

 mimo, że ten zasilacz nie jest na czarnej liście to jest całkiem kiepski i w jego cenie znajdziesz XFX Core 450W i Thermaltake SmartSE 530W, które mają lepszą kulturę (lepiej trzymają napięcia) pracy i są lepsze elektrycznie od deusa.

 

Jesteś pewny tego, nie chcę kupywać zasiłki za 200zł która padnie po pół roku.

@edit, mój zasilacz to.. Whitepower 400W, wybaczcie za pomyłkę.

 

Aktualnie renderuje film który zużywa całe zasoby CPU. Użycie waha się od 99-100%.

Nie wiem czy to zasiłka, bo pod obciążeniem też powinien zrywać obraz na chwilę, prawda?

Edytowane przez eXzoN
Link to post
Share on other sites

Nie koniecznie bo twój obecny zasilacz może dać jadę utrzymać samo CPU a jak dochodzi karta graficzna to napięcia są za niskie i wszystko zdychaj a co do zasilacza to rzeczywiście słaby XFX albo Thermaltake będzie lepszy od tego DEUSA bo zasilacze SilentiumPC są lepszej jakości niż twój obecny ale i tak to jeszcze nie to

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak, podczas renderowania maksymalne obciążenie spoczywa na procesorze.

Tutaj SS podczas renderowania filmu, napięcia które zając życie są przekłamane i temperatury dla picu.

Link: http://images.tinypic.pl/i/00559/qt2gwogo9qqk.png

 

Idę zagrać w Bf3 i dam wam SS z błędem, następnie zmniejsze detale do średnich i zobaczymy czy błąd wyskoczy, oby zasilacz , a nie grafika była uszkodzona ;)

 

@EDIT: Oto błąd który własnie wyskoczył

 

Link: http://pics.tinypic.pl/i/00559/i5oyxqcgl2kl.png

 

Temperatury na grafice osiągneły maksymalną wartość 57*C, zmniejszam detale i zobaczymy ;)

@Edit 2: po zjechaniu Bf3 na minimum dalej występuje błąd, co dziwne grafika na minimalnych ustawieniach nagrzała się do 63*C, a na maxymalnych ustawieniach o 6*C mniej.

 

Aby się upewnić, że to zasilacz nie daje rade zapuścić Power Supply w programie OCCT na 30 minut?

Jeżeli by nie zdało testu, to zasilacz do wymiany?

Edytowane przez eXzoN
Link to post
Share on other sites

Nawet jeśli jakimś cudem test power supply przejdzie to, mimo wszystko warto wymienić psu. Wahania napięć, w przypadjlku zasilaczy z czarnej listu są częste i są one szkodliwe dla sprzętu. Ten obecny zasilacz uniemożliwi ci rozbydowę komputera w przyszłości, może spowodować zniszczenie podzespołów, a w najgorszym przypadku pożar (kilku osobom się to przydarzyło, niekoniecznie na tym forum).

 

Co do temperatury karty na niskich i wysokich detalach to na niższych jest pewnie więcej klatek generowanych, przez co kart bardziej się poci. Spróbuj właczyć v-sync w grze, jeśli nie miałes włączonego.

Edytowane przez genisuken
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cóż, nie pozostaje mi nic innego jak .. zakupienie innego zasilacza. Dałem już temat i czekam na propozycje, dziekuję serdecznie za pocmoc, w nagrodę macie po 1pkt reputacji, temat proszę zamknąć!


@Refresh: Idę do kolegi sprawdzić kartę aby mieć pewność :)

 

@Wróciłem od kolegi, u niego karta traciła sygnał, ale udało się odpalić OCCT na 8 minut po czym kolega przypadkiem odpiął zły kabel i Pecet OFF. Karta rozgrzała się do 77*C, potem były problem z uruchomieniem jej, bo traciła sygnał od monitora.

 

Lecz u mnie działa jak należy, nawet pod 20 minutowym obciążeniem.

 

@EDIT, to jest WhiteEnergy ten moj zasilacz, to jest pewne :D

Edytowane przez eXzoN
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...