Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Brath

Witam.

Mam problem z... nie jestem pewien do końca z którym podzespołem.

MB: AsRock A780GXH/128M

CPU: Phenom II X4 940

GPU: GTX 660, GTS 250

PSU: OCZ ModXStream 500W

 

Wczoraj podłączyłem na drugim slocie PCI-e GTS 250 tak aby to na tym rdzeniu działał physx, a na pierwszym slocie pci-e była podłączona GTX 660.

Po włączeniu PC GTX nie wyświetlał obrazu to wyłączyłem komputer.

Od tamtej pory mam problem z wyświetlaniem obrazu.

Jak jest podłączony gtx 660 to przechodzi procedure post ale nie może przejść do okna ładowania systemu. Podobnie jest z gts i zintegrowaną grafiką lecz czasami się system załaduje.

Teraz Panowie i Panie czy karta jest uszkodzona, a może to wina płyty głównej?

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

 

 

kombinowałeś i wykombinowaleś co to za pomysł aby wsadzać gts 250 z góry wiadomo że to nie bedzie działać

a teraz zgaduj zgadula co jebło ,moja rada dokup pamięci ram do mózgu a potem grzeb w pc

resetowałeś bios?

 

 

 

 

 

Zachowuj się!

Edytowane przez DANNY__79
Link to post
Share on other sites
Gość Brath

Po pierwsze mnie nie obrażaj. Tak zresetowałem bios. Jeśli sądzisz że to nie będzie działać to chyba nie słyszałeś o hybrid physx. Tyle tylko że ludzie w większości próbowali łączyć radeona i geforca.\

 

Edit: Zaktualizowałem również bios gdy reset biosu nie pomógł.

 

Następnie sprawdzałem czy procedura post działa poprawnie. Dlatego też wyjąłem karte i pamięć ram. Procedura działa poprawnie. Płyta ma zintegrowaną kartę graficzną dlatego też sygnałami dźwiękowymi dawała znać o błędzie pamięci ram. Gdy sprawdzałem poszczególne sloty pamięci to na początku żaden ze slotów nie chciał działać. Następnie działały 2 ostatnie. Dopiero po aktualizacji bios zaczęły działać 2 pierwsze.

Edytowane przez Brath
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze mnie nie obrażaj. Tak zresetowałem bios. Jeśli sądzisz że to nie będzie działać to chyba nie słyszałeś o hybrid physx. Tyle tylko że ludzie w większości próbowali łączyć radeona i geforca.\

 

Edit: Tak zainstalowałem bios na nowo.

sądzę bo ci nie działa i coś sie zrypało

Link to post
Share on other sites
Gość Brath

Tyle że sygnał z GTX 660 idzie ale do momentu loga windowsa, a windows się nie ładuje. Post nie daje żadnego sygnału dźwiękowego. A że nie posiadam drugiego komputera z pci-e nie mogę sprawdzić karty.

Link to post
Share on other sites
Gość Brath

Za chwile spróbuje z linuksem. Z drugim kompem to może dziś wieczór spróbuję.

 

 

 

Edit: Nie jestem w stanie korzystać z biosu lub szybiego bootowania ponieważ po wejściu w opcje klawiatura przestaje działać.

Edytowane przez Brath
Link to post
Share on other sites
Gość Brath

GTX 660 podłączona do innego pc nie odpowiada czyli jest zepsuta. Czy da się taką kartę jakoś odratować?

 

Edit: Karta już nie posiada gwarancji.

Edytowane przez Brath
Link to post
Share on other sites

Niekoniecznie karta musi być rozwalona. 

 

PSU: OCZ ModXStream 500W

 

 

Jakby to powiedzieć... Twój zasilacz nie należy do najlepszych. Weź miernik i zobacz czy napięcia, które daje to cudo są w normie. 

Inna możliwość to wzięcie zasilacza, który jest sprawny

 

Od jakiego producenta masz tą grafe???


Chodzi mi czy masz model niereferencyjny

Edytowane przez Rybaak
Link to post
Share on other sites
Gość Brath

Gainward GTX 660.

 

Ale GTS 250 po podłączeniu poprawnie działa, a z porównania tych kart na benchmark wynika że ten gts potrzebuje więcej energii.

Edytowane przez Brath
Link to post
Share on other sites

Co???

Podaj link do tego, bo Ci nie wierze! 


Masz miernik czy nie? 

Jak nie to wejdź w BIOS i podaj jakie napięcia są tam podawane. 

Jeśli masz możliwość to weż sprawdź to miernikiem, bo to co jest podawane przez BIOS niekoniecznie musi być prawdą

Link to post
Share on other sites

TDP to nie jest pobór prądu.

Ale idąc Twoją drogom...

W "internetach" znalazłem info, że to co odnośnie TDP napisałes jest nieprawdą. Sprawdziłem tez to na stronie NVidi i tam jest potwierdzone to co napisałeś Ty.

TDP zostawmy w spokoju.

Na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad sprawdzeniem GPU na innym lepszym zasilaczu.

Możesz jeszcze spróbować zmienić stery od grafy w trybie awaryjnym.

Edytowane przez Rybaak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...