Skocz do zawartości

Intel Core Quad Q8200 + Gigabyte EP45-DS3P


Recommended Posts

Witam!

Mając dużo czasu wolnego postanowiłem spróbować swoich sił i pierwszy raz samemu podkręcić procesor. Przeczytałem kilka poradników dotyczących OC Quad'ów i zacząłem próbować.

 

Specyfikacja:

Procesor: Intel Core Quad Q8200

Mobo: Gigabyte EP45-DS3P

Pamięci Geil 2x2GB PC2-8500 DDR2-1066 CL=5-5-5-15 Voltage 2,2~2,4V

Zasilacz: Tacens Radix V-650

Chłodzenie CPU: Scythe Katana II

 

Maksymalne stabilne taktowanie jakie udało mi się osiągnąć to 2,77GHz :( Na YT widziałem sytuacje gdzie na stockowym chłodzeniu osiągano 3GHz a nawet 3,3GHz. Nie wiem czym to jest spowodowane a przy większych taktowaniach system nie startuje.

 

Jednakże jedna rzecz mnie zaciekawiła. Mobo ustawia napięcie pamięci na 1,8V gdzie producent zaleca 2,2~2,4V, a poradniki mówią, że podkręcając CPU kręcimy również Pamięci.

 

I tu rodzi się pytanie... Co jest powodem tak słabego OC? Jeżeli sztucznie zwiększe napięcie pamięci na 2,2V to czy nie uszkodzi się kontroler pamięci w mobo?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak jest na tak starej podstawce, ale to chyba o wiele za duże napięcie dla pamiątek. Ale ja się nie znam na OC s. 775, więc niech się jeszcze ktoś wypowie, kto się zna.

Dziękuję za zainteresowanie się pytaniem. Jednakże na stronie producenta jak i na nalepkach pisze, że kości pracują na napięciach 2,2~2,4V

 

Dowód: http://www.geil.com.tw/Polska/products/showSpec/id/70

Link to post
Share on other sites

A więc podbiłem napięcie pamięci do 2,1V a potem do 2,2V i nie przyniosło to efektów... Procesor podkręciłem do 2,8GHz po czym podbijałem napięcie od 1,25V do 1,3V a system nie raczy się nawet odpalić :(

 

Może trafiłem na kompletnego padaka, którego nie idzie kręcić?

Link to post
Share on other sites

A więc podbiłem napięcie pamięci do 2,1V a potem do 2,2V i nie przyniosło to efektów... Procesor podkręciłem do 2,8GHz po czym podbijałem napięcie od 1,25V do 1,3V a system nie raczy się nawet odpalić :(

 

Może trafiłem na kompletnego padaka, którego nie idzie kręcić?

 

Masz bardzo dobrą płytę główna do OC, ale procesor tragiczny. Proponuję pozbyć się tego procka i zainwestować w jakiegoś Xeona z serii 5400. Na tej płycie takiego E5450 SLBBM można wykręcić na ponad 4.0Ghz -

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...