Skocz do zawartości

27 cali monitor  

8 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który monitor według Cb byłby dobry :)

    • Samsung S27D590H
      0
    • Samsung S27C750P
      0
    • Samsung S27D390HS
      0
    • LG 27EA63V-P
      1
    • LG 27MP65HQ-P
      0
    • LG 27MA73D-PZ
      0
    • LG 27MP75HM-P
      0
    • Benq GW2760HS
      4
    • IIyama XB2783HSU
      2
    • Philips 274E5QHAB/00
      0
    • Asus MX279H
      1
    • AOC I2757FM
      0


Recommended Posts

Hejka :)

Chciałbym kupić monitor do 1200 zł (maks 1250)

Moje wymagania

*Przekątna ekranu 27 cali

*Rozdzielczość 1920x1080 Full HD

*Proporcje ekranu 16:9

*Typ matrycy PLS, IPS, VA MATOWA lub PÓŁMATOWA

Kontrast 1000:1 minimum (RZECZYWISTY a nie ten podawany przez producenta) każda wartość powyżej mile widziana

Czas reakcji   taki żeby nie było ghostingu - czasami gram w gry

Jasność 250 lub wyżej , dobrze by by duży zakres zmiany, ważne równe podświetleniem  i brak srebrzenia 

Kąty widzenia 170 lub więcej ogólnie dobre

Pobór mocy   kwestia drugorzędna ale im mniej tym lepiej, warto żeby miał jakiś tryb eco

Wbudowane głośniki/Tuner TV obojętne

Złącza wyjście audio, VGA, HDMI (dobrze by było gdyby były dwa ale jak będzie jedno to też przeżyje). Bardzo mile widziane MHL. Mile widziane DVI, USB, HUB usb, DP. 

Ergonomia Przeżyje bez ale bardzo bardzo mile widziana zmiana wysokości lub VESA

Akcesoria dowolne ale mile widziany kabel HDMI

Kolory  Bardzo dobre (ponad 90% RGB)

*Inne ponieważ monitor będzie intensywnie używany wysoce wymagany (100%) Flicker Free

Żeby nie zostać posądzony o szukanie monitora idealnego:
* wymagania które są w 100% spełnione
następnie dokładnie w tej kolejności:

1. Kolory

2. Czas reakcji

3. brak nierównomiernego podświetlenia , brak srebrzenia

4. Kąty widzenia

5. Kontrast 

6. Cała reszta

 

Po dłuuuugim szukaniu wyhaczyłem takie monitory :) Prosiłbym o opinie na ich temat, ewentualnie jestem otwarty na inne propozycje :)

-Samsung S27D590H (!) (czym się różni od S27D390HS oprócz tego że jest nowszy?)

-Samsung S27C750P

-Samsung S27D390HS (FF ?)

-LG 27EA63V-P (FF ?)

-LG 27MP65HQ-P

-LG 27MA73D-PZ (FF ?)

-LG 27MP75HM-P (!)

-Benq GW2760HS (!)

-Iiyama XB2783HSU (!)

-Philips 274E5QHAB/00 (FF ?)

-Asus MX279H (FF ?) (!)

-AOC I2757FM (FF ?) (podobno koszmarne srebrzenie ale jest tak dużo różnych opinii że sam nie wiem)


(!) -szczególnie interesujące
(FF ?) nie wiem czy ma Flicker free

Zastosowanie:    

-20% gry 

-25% internet

-35% praca pisanie
-15% filmy

-5% grafika (nie zaawansowana)


Zapraszam do ankiety, opinii i ewentualnie podawania innych modeli monitorów :)
DZIĘKI ZA WSZELKĄ POMOC :)
 

Edytowane przez Amperman
Link to post
Share on other sites

Dzięki chętnie bym przeszedł ale przejęło T-mobile i jest kiepsko teraz .... Napisałem przecież że wiem że nie ma monitorów idealnych ... i nawet te które podałem nie są idealne... ale może byś mi coś doradził zamiast...?? 

Link to post
Share on other sites

masz wymagania na budżet rzędu 7k

jako proponowane podajesz monitory, które ni cholery nie spełniają wymagań

 

zacznijmy od tego, że żaden 27" wyświetlacz poniżej 2k z haczykiem mnie będzie dobry, będzie przede wszystkim tani, tzn mógłby być ale nikt ich nie robi, jak już ma mieć 27" to nie ma FoolHD tylko QHD

 

a doradziłbym ci zajrzeć tutaj

http://forum.benchmark.pl/topic/64117-chc%C4%99-monitor-za-chc%C4%99-monitor-do/

i sobie coś wybrać, przy czym mieć na uwadze, że szału nie będzie

a jak chciałbyś wiedzieć coś więcej to poczytać ten temat

http://forum.benchmark.pl/topic/26242-faq-co-i-jak-czyli-co-trzeba-wiedzie%C4%87-kupuj%C4%85c-monitor/

Link to post
Share on other sites

 

 

Żeby nie zostać posądzony o szukanie monitora idealnego: * wymagania które są w 100% spełnione następnie dokładnie w tej kolejności: 1. Kolory 2. Czas reakcji 3. brak nierównomiernego podświetlenia , brak srebrzenia 4. Kąty widzenia 5. Kontrast  6. Cała reszta

 Po to to podałem żeby mniej więcej pokazać preferencje ... Nikt mi nie wmówi że między tymi monitorami które podałem nie ma ani trochę różnicy, wiem bo małą część widziałem na półkach sklepowych. NORMALNE jest chyba że każdy podaje takie wymagania które będą najlepsze. I NORMALNE jest że chodzi o te najlepsze w tym przedziale. WIEM o tym że te monitory możliwe że nie będą spełniać żadnego z tych pięciu podpunktów ale kasy na qhd nie mam, więc chciałbym zakupić taki który byłby w tym przedziale cenowym najlepszy. Poza tym byłem w sklepie i full hd mi nie przeszkadza. 

 

a doradziłbym ci zajrzeć tutaj http://forum.benchma...hcę-monitor-do/ i sobie coś wybrać, przy czym mieć na uwadze, że szału nie będzie a jak chciałbyś wiedzieć coś więcej to poczytać ten temat http://forum.benchma...upując-monitor/
Czytałem oba. Właściwie przeczytałem pół internetu włącznie z jakimiś chińskimi stronami z testami. 
Proszę o zamknięcie tematu bo na tym forum niczego się pożytecznego nie dowiem.
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...