Skocz do zawartości

Komputer piszczy podczas gry


Recommended Posts

Witam,

Mój komputer zaczął piszczeć z głośników podczas grania w gry takie jak Battlefield 3, a nawet Chess Titans..

Gdy nie jest włączona żadna gra nic nie słychać.

Dźwięk zmienia ton w zależności od sceny w grze (podejrzewam, że im większe FPS tym wyższy ton pisku.).

Próbowałem użyć zarówno słuchawek tak jak i głośników - różnic brak.

Komputer jest nowy, złożony i kupiony na morele.net.

Co może być problemem?

Mam zamiar oddać część na gwarancję, lecz nie wiem którą.

 

KARTA GRAFICZNA: ASUS GEFORCE GTX 770

PROCESOR: Intel i5-4670K 3.4 GHz

ZASILACZ: XFX PRO SERIES 550W PSU 120mm

Link to post
Share on other sites

Podaj płytę główną. Jeśli masz możliwość - pożycz od kogoś kartę muzyczną. Wyłącz w BIOSie tą zintegrowaną i sprawdź czy piski nadal słychać. Ja bym stawiał, ze to coś z płytą albo wyjściem audio, ale to tylko moje przypuszczenia, gdybym sam miał taki problem i próbował go rozwiązać.

Link to post
Share on other sites

Podaj płytę główną. Jeśli masz możliwość - pożycz od kogoś kartę muzyczną. Wyłącz w BIOSie tą zintegrowaną i sprawdź czy piski nadal słychać. Ja bym stawiał, ze to coś z płytą albo wyjściem audio, ale to tylko moje przypuszczenia, gdybym sam miał taki problem i próbował go rozwiązać.

Płyta główna to ASRock Fatal1ty H87 Performance

Karty dźwiękowej nie mam od kogo pożyczyć.

 

Próbowałem też podłączyć słuchawki do monitora połączonego przez hdmi, lecz pisk był jeszcze głośniejszy i słychać go było nawet bez grania.

Link to post
Share on other sites

Jesteś na 100% pewny że to nie cewki na karcie wydają ten dźwięk?

Przyłóż dobrze ucho. Słychać je nawet przez słuchawki.

Chyba masz rację. Chciałem się tylko upewnić. Dziękuję za pomoc.

Ta anomalia na pewno bierze się z jakiegoś dodatkowego ładunku. Masz uziemienie w gniazdku? Moje pomysły raczej się już kończą. Niech ktoś bardziej obeznany się wypowie.

Mam uziemienie.

Link to post
Share on other sites

yyy.. pierwsze co przyszło mi na myśl, ale jak miało być z głośników to z głośników i wymyślam ;)
Jak chcesz zlikwidować to piszczenie, to możesz zalać cewki silikonem do elektroniki tu masz tutorial (w prawdzie do zasilacza, ale to jedna chwała):

http://psufaq.wordpress.com/2008/03/16/zaklejanie-cewek/

Link to post
Share on other sites

yyy.. pierwsze co przyszło mi na myśl, ale jak miało być z głośników to z głośników i wymyślam ;)

Jak chcesz zlikwidować to piszczenie, to możesz zalać cewki silikonem do elektroniki tu masz tutorial (w prawdzie do zasilacza, ale to jedna chwała):

http://psufaq.wordpress.com/2008/03/16/zaklejanie-cewek/

Nie chcę modyfikować karty gdyż mam ją od tygodnia razem z nowym zestawem, a to oznaczałoby koniec gwarancji.

Link to post
Share on other sites

To jest losowe czy będzie piszczeć, oddaj ją póki nie minęło 10 dni i zamów kolejną. Niestety jeśli ten okres minął to wysłanie na gwarancję nic nie da, ponieważ producenci nie uwzględniają tej wady jako powód do wymiany na nowy towar a wtedy zostanie Ci tylko ją sprzedaż lub przywyknąć do piszczenia, niektórzy tutaj na forum pisali, że to piszczenie ustało po jakimś czasie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...