Skocz do zawartości

Dziwne skoki użycia CPU i (?) GPU oraz wzrosty temperatur.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez filemon,

Recommended Posts

Witam. Już trzeci dzień borykam się z problemem dziwnie zwieszającego się komputera. Podczas przeglądania stron internetowych albo chociaż samych folderów FPSy potrafią spaść do 10. Speed Fan pokazuje nagły skok temperatury na GPU a menadżer zadań skoki użycia CPU. Sterowniki AMD były 14.7 beta ale parę dni po ich zainstalowaniu wszystko działało normalnie. Usunąłem catalyst z panelu, a driver sweeperem w trybie awaryjnym zrobiłem porządek. Po przeinstalowaniu na 14.4 problem dalej występuje. Jak spadki fps zbyt długo trwają, winda zmienia wygląd na zwykły i wyskakuje dymek że sterownik AMD przestał działać ale odzyskał sprawność.

 

Zrobiłem benchmarki CPU OCCT oraz GPU 3D ale wychodzą bez errorów. Również zrobiłem testy dysku hdd i sprawdziłem procesy (jedynie svhost dziwnie wysoko zużywa ale to raczej normalne w produkcie microsoftu). Ponieważ że upload screenów jest dosyć spory to odsyłam linkiem do google drive:

 

https://drive.google.com/folderview?id=0B0gqR5tMRBWDV2dMRk5VRFdFV2c&usp=sharing

 

AVG nic nie wykrył ale to pewnie nikogo nie zaskoczy dla tego próbowałem OTLem skanować kompa - tutaj jednak się nie udało. Za wolno to idzie (prawie 3 godziny samego dysku C a mam kilka partycji).

 

Należy wziąć pod uwagę że ostatnio mamy upały a ja nadwyrężałem procek przy pomocy blender cycles oraz zapisywałem w cache dosyć duże particle systems.

 

Całość nigdy nie była podkręcana. Poniżej specyfikacje:

 

AMD Phenom II x4 965 Black Edition AM3 BOX

SilentiumPC Fortis HE1225

OCZ Stealthxstream 2 500W

Gigabyte GA-970A-UD3

SilentiumPC Brutus 410 Pure czarna

Kingston HyperX Blu DDR3 8192MB 1600MHz CL10 BOX

Sapphire Radeon HD 7850 (11200-07-20G) 2GB DDR5 PCI-E BOX

Windows 7 64 bit SP1

 

Nie wiem jak poradzić sobie z tym problemem...

Z góry dziękuję za pomoc!!!

Edytowane przez filemon
Link to post
Share on other sites

 

Jak spadki fps zbyt długo trwają, winda zmienia wygląd na zwykły i wyskakuje dymek że sterownik AMD przestał działać ale odzyskał sprawność

wydaje mi się iż to jest najbardziej nie pokojące.

przejrzałem z grubsza screeny, jak dla mnie wszystko ok - mam podobny konfig tj. x4 960b i u mnie tempy stoja 5 stopni wyzej i zero zacinek.

sparwdz jeszcze czy system nic nie krzyczy w podglądzie zdarzeń systemowych. ewentualnie wyczysc dziennik i sprobuj wywołać dany błąd.

sterownik od karty wywalać nie powinno. Miałem coś takiego na lapku ze sterownik wyskakiwał i skonczyło się na wymianie chipu. Potem było ok przez 6 miesięcy i znowu powtórka - zła konstrukcja sprawiało że w środku w okolicach karty był piekarnik.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jak zwykle panika zbędna. 

 

Sprężonym powietrzem przedmuchałem PCeta i grafikę i hula jak należy :) - zasyfiony był xD

 

Niech to będzie przestrogą dla innych

Edytowane przez filemon
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...