Skocz do zawartości

Monitor LED LG FullHD wyświetla filmy HD gorzej niż monitor HDReady


Recommended Posts

Witam,

Ostatnio zakupiłem nowy monitor FullHD 21".

Przy oglądaniu filmików na YouTube zauważyłem że jakość 720p i 1080p wydaje się być gorsza niż 480p.

Wyraźnie widoczne są pixele nawet w jakości FullHD.

Posiadam także laptopa z monitorem HDReady, którego jakość wyświetlania wygląda na o wiele lepszą nie tylko przy oglądaniu filmików.

Czy mój monitor FullHD jest wadliwy, czy jest to normalne przy takich rozmiarach monitora?

 

PS. Używam kabla HDMI.

Link to post
Share on other sites

Twój problem pewnie wynika ze skalowania obrazu. Jeśli masz grafikę nvidia. Musisz wejść do Panelu Sterowania Nvidia(prawa mysz na pulpit). W zakładce Dostosuj rozmiar i pozycję pulpitu w menu Skalowanie. Wybierz tryb skalowania i ustaw na Proporcję. Opcję wykonaj skalowanie ustaw na Monitor. Ustaw też prawidłowo rozdzielczość na 1920x1080 i odświeżania na maksymalne dostępne.    

Link to post
Share on other sites

Twój problem pewnie wynika ze skalowania obrazu. Jeśli masz grafikę nvidia. Musisz wejść do Panelu Sterowania Nvidia(prawa mysz na pulpit). W zakładce Dostosuj rozmiar i pozycję pulpitu w menu Skalowanie. Wybierz tryb skalowania i ustaw na Proporcję. Opcję wykonaj skalowanie ustaw na Monitor. Ustaw też prawidłowo rozdzielczość na 1920x1080 i odświeżania na maksymalne dostępne.    

NIestety nic się nie zmieniło, ustawienia już wcześniej były takie jak proponowałeś.

Link to post
Share on other sites

Czy jakość filmów HD oglądanych z dysku nie z internetu jest ok? Czy problem jest taki sam jak w przypadku filmów z internetu? Pixele itp. Jeśli problem dotyczy tylko przeglądarki spróbuj zmienić przeglądarkę na inną. Możliwe, że gdy próbujesz zmnienić rozdzielczość w odtwarzaczu youtube z domyślnej 480 na 720 i więcej. Odtwarzacz tego nie robi i cały czas trzyma te same ustawienia. Ostatnio miałem podobny problem ze zmianą głośności suwak podgłaszania w oknie nie reagował wcale. Teraz jest już ok.    

Link to post
Share on other sites

Czy jakość filmów HD oglądanych z dysku nie z internetu jest ok? Czy problem jest taki sam jak w przypadku filmów z internetu? Pixele itp. Jeśli problem dotyczy tylko przeglądarki spróbuj zmienić przeglądarkę na inną. Możliwe, że gdy próbujesz zmnienić rozdzielczość w odtwarzaczu youtube z domyślnej 480 na 720 i więcej. Odtwarzacz tego nie robi i cały czas trzyma te same ustawienia. Ostatnio miałem podobny problem ze zmianą głośności suwak podgłaszania w oknie nie reagował wcale. Teraz jest już ok.    

Zmiana z Chrome na Firefoxa nic nie dała. Wygląda to tak, jakby mój monitor nie obsługiwał FullHD - chociaż powinien. Ciekawi mnie czy ma to jakiś związek z kartą graficzną w której dziś zauważyłem piszczenie cewek.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...