Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Monitor LED LG FullHD wyświetla filmy HD gorzej niż monitor HDReady

HD jakość YouTube Filmiki filmy pixele pixel FullHD HDReady

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 13Marcin37

13Marcin37
  • Nowicjusz

• 17 postów

Napisano 19 lipiec 2014 - 12:45

Witam,

Ostatnio zakupiłem nowy monitor FullHD 21".

Przy oglądaniu filmików na YouTube zauważyłem że jakość 720p i 1080p wydaje się być gorsza niż 480p.

Wyraźnie widoczne są pixele nawet w jakości FullHD.

Posiadam także laptopa z monitorem HDReady, którego jakość wyświetlania wygląda na o wiele lepszą nie tylko przy oglądaniu filmików.

Czy mój monitor FullHD jest wadliwy, czy jest to normalne przy takich rozmiarach monitora?

PS. Używam kabla HDMI.

• 0

#2 gepardmak

gepardmak
  • Maniak

• 3683 postów

Napisano 19 lipiec 2014 - 13:11

Twój problem pewnie wynika ze skalowania obrazu. Jeśli masz grafikę nvidia. Musisz wejść do Panelu Sterowania Nvidia(prawa mysz na pulpit). W zakładce Dostosuj rozmiar i pozycję pulpitu w menu Skalowanie. Wybierz tryb skalowania i ustaw na Proporcję. Opcję wykonaj skalowanie ustaw na Monitor. Ustaw też prawidłowo rozdzielczość na 1920x1080 i odświeżania na maksymalne dostępne.    

• 0

#3 13Marcin37

13Marcin37
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 17 postów

Napisano 19 lipiec 2014 - 13:23

Twój problem pewnie wynika ze skalowania obrazu. Jeśli masz grafikę nvidia. Musisz wejść do Panelu Sterowania Nvidia(prawa mysz na pulpit). W zakładce Dostosuj rozmiar i pozycję pulpitu w menu Skalowanie. Wybierz tryb skalowania i ustaw na Proporcję. Opcję wykonaj skalowanie ustaw na Monitor. Ustaw też prawidłowo rozdzielczość na 1920x1080 i odświeżania na maksymalne dostępne.    

NIestety nic się nie zmieniło, ustawienia już wcześniej były takie jak proponowałeś.

• 0

#4 gepardmak

gepardmak
  • Maniak

• 3683 postów

Napisano 19 lipiec 2014 - 16:43

Czy jakość filmów HD oglądanych z dysku nie z internetu jest ok? Czy problem jest taki sam jak w przypadku filmów z internetu? Pixele itp. Jeśli problem dotyczy tylko przeglądarki spróbuj zmienić przeglądarkę na inną. Możliwe, że gdy próbujesz zmnienić rozdzielczość w odtwarzaczu youtube z domyślnej 480 na 720 i więcej. Odtwarzacz tego nie robi i cały czas trzyma te same ustawienia. Ostatnio miałem podobny problem ze zmianą głośności suwak podgłaszania w oknie nie reagował wcale. Teraz jest już ok.    

• 0

#5 13Marcin37

13Marcin37
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 17 postów

Napisano 19 lipiec 2014 - 17:10

Czy jakość filmów HD oglądanych z dysku nie z internetu jest ok? Czy problem jest taki sam jak w przypadku filmów z internetu? Pixele itp. Jeśli problem dotyczy tylko przeglądarki spróbuj zmienić przeglądarkę na inną. Możliwe, że gdy próbujesz zmnienić rozdzielczość w odtwarzaczu youtube z domyślnej 480 na 720 i więcej. Odtwarzacz tego nie robi i cały czas trzyma te same ustawienia. Ostatnio miałem podobny problem ze zmianą głośności suwak podgłaszania w oknie nie reagował wcale. Teraz jest już ok.    

Zmiana z Chrome na Firefoxa nic nie dała. Wygląda to tak, jakby mój monitor nie obsługiwał FullHD - chociaż powinien. Ciekawi mnie czy ma to jakiś związek z kartą graficzną w której dziś zauważyłem piszczenie cewek.

• 0

#6 worm

worm
  • π

• 10596 postów

Napisano 19 lipiec 2014 - 17:13

Jaki to monitor ? Oglądasz dokładnie te same filmy na monitorze i laptopie ?

• 0

Moderator / Ekspert działów: Kącik retro komputerów / Pełne zestawienie Ekspertów

#7 13Marcin37

13Marcin37
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 17 postów

Napisano 19 lipiec 2014 - 19:04

Jaki to monitor ? Oglądasz dokładnie te same filmy na monitorze i laptopie ?

Tak, identyczne.

Monitor to LG 22MP55.

https://imageshack.com/i/id8f97d8p

^

^

Tu mam 2 screenshoty, jeden z 480p, drugi z 720p

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: HD, jakość, YouTube, Filmiki, filmy, pixele, pixel, FullHD, HDReady

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych