Skocz do zawartości

Niestabilny internet (pomoc w diagnozie)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Rybaak,

Recommended Posts

Witam

Mam bardzo duże problemy z lagami, kiedy gram w LoLa. Co jakiś czas wszystko dzieje się wokół mnie, ale ja sam nie mogę poruszać swoją postacią, ani dokonać żadnego działania. Gracze, których pytam czy mają taki sam problem odpowiadają, że nie.

Zacząłem więc szukać przyczyny.

 

Wszystko podłączone jest w następujący sposób

 

Multimedia -> Kabel -> Modem -> Router (WRT54GL) -> odbiornik przy moim komputerze podłączony USB (TL-WN422G

Dokonałem analizy korzystając tego poradnika. Testy ping 192.168.1.1 -t , ping 8.8.8.8 -t , ping wp.pl -t nie pokazują żadnych błędów. Pingi są w miarę stabilne (na routerze i serwerze DNS sporadyczne skoki do max 100)

 

Jednak wykonując test pathping wp.pl  wynik jest dość dziwny:

929eee.jpg

 

Wie ktoś o co tutaj chodzi i jak temu zaradzić? Któreś urządzenie jest wadliwe, dostawca, czy jeszcze coś innego?

 

Jeżeli potrzebne są jeszcze jakieś informacje proszę śmiało pisać

Edytowane przez RaV1298
Link to post
Share on other sites

Niestety nie mam możliwości podłączenia kablem za bardzo :/ jest to dość spora odległość (zasięg pomimo odległości 4/5 kresek) ale na drugim komputerze też te lagi się zdarzają, chociaż rzadziej. (jest podłączony bezpośrednio z routera)


hmm, przed chwilą grałem z bratem i podczas kiedy ja przymulony lagami nic nie mogłem zrobić on bez problemu grał na drugim komputerze podłączonym kablem. Winny najprawdopodobniej będzie odbiornik przy moim komputerze albo co gorsze sama karta sieciowa.

Edytowane przez RaV1298
Link to post
Share on other sites

http://www.speedtest.pl/test/89112990

 

według dostawcy jest 30 mb/s

 

Może kupię coś takiego? http://proline.pl/?p=ASUS+PCE-N10 lub http://proline.pl/?p=ASUS+PCI-N10 (która lepsza)

Mam sklep blisko, więc utnę koszty przesyłki a stawiam, że wina stoi po stronie właśnie mojego tp linka. 

 

Będzie to kompatybilne z moim routerem? i czy ta druga będzie pasować do pyty?


Może jest za słabe, abyście razem mogli grać w lola.

Lagi występują niezależnie od tego, czy działają 2 czy 1 komputer

Edytowane przez RaV1298
Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy nie masz wirusów. Uaktualnij antywirysa i przetestuj komputer pod kątem

"koni trojańskich" i ogólnie wirusów. Sprawdz czy w tle nie masz uruchomionych programow P2P

 

Pozniej pobierz OTL i przeskanuj nim komputer.

www.programosy.pl/program,otl.html

 

Co do kupna sprzetu to na razie radze sie wstrzymac

 

W systemie Windows około 20% możliwości

łącza zarezerwowane jest dla ściągania

automatycznych aktualizacji . Można to łatwo wyłączyć . W tym

celu należy :

kliknąć Start i wpisać Uruchom;

w nowym oknie wpisać gpedit.msc;

kliknąć Konfiguracja komputera -> Szablony

administracyjne -> Sieć -> Harmonogram

pakietów Qos.;

w oknie Zasady Grupy znaleźć szablon Ogranicz

rezerwowalną przepustowość;

zaznaczyć Włączone i ustawić nowy limit

przepustowości.

Edytowane przez Rybaak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to problemy powoduję karta sieciowa TP-Link. Do tego jest na USB. Przepustowaść portu USB jest ograniczona. Co z tego, że będziesz miał dobry zasięg i kartę w standardzie N czy g, jak port USB nie pozwoli przesłać więcej danych niż jego specyfikacja, a w rzeczywistości dużo mniej. Chesz mieć lepszy net kup kartę na PCI. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Karty, które chcesz kupic różnią się tylko interfejsem, ale Twoja płyta główna obsługuje oba. Nie ma wielkiej różnicy, którą kupisz. Różnicy przepustowości nie zobaczysz, bo oba interfejsy nie różnią się pod tym względem za bardzo. Różnice mógłbyś zobaczyć jeśli miałbyś PCI 2.0, który jest dużo wolniejszy od PCI-e x1

 

Nie ma znaczenia, który kupisz, lecz ja na Twoim miejscu wybrałbym karte pod złącze PCI-e x1


Czy zawsze miałeś takie lagi?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jak będziesz mógł to zrób tak abyś tylko Ty był podpięty do sieci i wtedy zagrał jakiś mecz. 

 

Czy skanowałeś komputer po kątem wirusów. Skoro Twój bart grał z Tobą na innym komputerze, to nie ma problemu z źle pracującą siecią.

 

Najprawdopodobniej problem jest z tym odbiornikiem na USB.


Tak jak napisałeś :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak mi się właśnie wydaje. Wczoraj zauważyłem, że był strasznie gorący. Odłączyłem go na chwilę, żeby ostygł. Po podłączeniu nie było żadnych problemów. No cóż. Muszę zakupić nowy sprzęt :/ . Wielkie dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...