Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam ;)

  • Zastosowanie komputera : 50% cad (raczej mniej skomplikowane projekty), 50% gry (z tym ze gry z tylu lol/cs:go, nie gram raczej w gry singleplayer lecz nowy wiedzmin pewnie mnie skusi, nie jestem takze maniakiem typu wszystko na full albo wcale. gra ma cieszyc oko, ale to nie jest wyznacznik wszystkiego)
  • Maksymalna kwota : 1800-2000zl
  • Których części potrzebuję : plyta glowna, procesor, karta graficzna, dysk ssd, zasilacz, obudowa (chlodzenie byc moze nie potrzebne od razu, mozliwe ze dokupie jak zaczne sie bawic oc)
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : jak kupie jakies lepsze chlodzenie to mam nadzieje troszke podkrecic procesor
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: stary samsung syncmaster 710n 1280x1024 jednak zamierzam w listopadzie kupic monitor fullhd i pracowac na dwoch
  • Specjalne wymagania : cichy + mozliwosc pracy na dwoch monitorach (jeden jako wyswietlacz programu cad drugi jako wyswietlacz projektu czy tam surfowania po necie)
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : 2x4gb ram ddr3 kingston hyperx 1600 dual channel, dysk twardy hitachi hdd 1tb sata II hdt7210. stara obudowa sie nie nadaje ze wzgledu na awarie przedniego panelu oraz male wymiary
  • Własna propozycja zestawu : brak
  • Inne : miesca mam duzo, nic nie ogranicza rozmariow na boki czy do gory. obudowa moze byc brzydka bo stoi miedzy stolikiem a szafka ale, dobrze gdyby miala wejscie usb 3.0 na przednim panelu oraz kilka wentylatorow w zestawie (cos jak zalman z9 plus)

    z gory dziekuje za zainteresowanie tematem
Link to post
Share on other sites

Corsair VS 450W 80+ 120mm

Crucial MX100 256GB (550/300MB/s)

Sapphire Radeon R7 250X 1GB DDR5 128bit (950/4500) + GRA GRATIS

AsRock H87 Pro4 /intel H87, LGA 1150

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX

Zalman Z3 USB3.0 black (b/z)

 

Zestaw oparty na mocnym, 4-rdzeniowym procesorze od Intela, płyta ATX z chłodzoną sekcją zasilania i możliwością RAID. Szybki i pojemny SSD na niezawodnym kontrolerze Marvell, cicha i chłodna karta z grą w zestawie. Wszystko spakowane w przewiewnej obudowie z 3 wentylatorami.

 

Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014)

 

Razem: 2015zł
Link to post
Share on other sites

 

 

ile trzeba by dorzucic do jakiegos z odblokowanym?

Procesor to +200 zł, lepsza płyta +50 zł.

 

 

ewentualnie mniejsza pojemnosc ssd (tylko czy warto?)

Nie ma sensu. Do CAD'a potrzebny jest szybki zapis. Najtańszy SSD, który się do tego nadaje, to Plextor M6S. Kosztuje 315 zł, a ma dwukrotnie mniejszą pojemność o MX100.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...