Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Randomowe BSoD

BSoD

Najlepsza odpowiedź thermalfake, 07 sierpień 2014 - 22:24

To nie są żadne testy. Pliki dmp się debuguje czyli analizuje stos wywołań i rejestr pamięci procesora w poszukiwaniu zdarzeń które nastąpiły bezpośrednio przed pojawieniem się wyjątku czyli sławnego niebieskiego ekranu. Tutaj potrzebna jest wiedza a nie lichy i niekompetentny pseudo poradnik. Te dwa zrzuty są bezwartościowe.

W oczy już na początku rzucał się build systemu 7600 czyli ten bez SP1 a to już trochę czasu upłynęło od oficjalnie wprowadzonego pakietu łat. System pewnie też nie aktualizowany.

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 leniwiecSama

leniwiecSama
  • Autor tematu
  • Amator

• 33 postów

Napisano 07 sierpień 2014 - 20:04

Dziś wyskoczył kolejny, kiedy dopiero co wyszedłem z gry i chciałem otworzyć zminimalizowaną przeglądarkę.

Chciałem zrobić analizę programem win dbg i zamiast konkretnego rozwiązania wyskoczyło mi: could not read faulting driver name propably cause by : win32.sys (win32!GreSetRedirectionSurfaceSignaling+104 ) Followup: machineowner

Już mnie cholera bierze jak te bluescreen wyskakują.

• 0

#22 mateono

mateono
  • Gaduła

• 346 postów

Napisano 07 sierpień 2014 - 20:22

Miałem podobną sytuację jak ty, tylko że mi wyskakiwały 4 różne BSoDy. Zazwyczaj kiedy wyłączałem grę lub odłączałem jakieś urządzenie. Takie coś zdarza mi się raz na tydzień, ale już przywykłem. Na 99% to wina dysku lub pamięci.

• 0

#23 leniwiecSama

leniwiecSama
  • Autor tematu
  • Amator

• 33 postów

Napisano 07 sierpień 2014 - 21:06

Właśnie robiłem test dysku twardego HDD tune i wszystko było w porządku. Tak samo z RAM robiłem test programem Memtest po 3 razy na każdą pamięć i też było w porządku. Czy to możliwe, że przez jakiegoś wirusa albo uszkodzony system operacyjny ?

• 0

#24 mateono

mateono
  • Gaduła

• 346 postów

Napisano 07 sierpień 2014 - 21:15

Sprawdź dokładnie jaki błąd wyświetla BSoD

• 0

#25 thermalfake

thermalfake
  • Bywalec

• 149 postów

Napisano 07 sierpień 2014 - 21:48

No tak nawet SP1 nie ma i jak się tu nie dziwić. że wali bsodami....

Gdzie są udostępnione do analizy zrzuty pamięci kernela - c:\windows\minidump

Najpierw dogłębna analiza (wciśnięcie !analyze -v to trochę za mało), dopiero potem wnioski i stwierdzanie czy jest to problem sprzętowy i dobór diagnostyki czy też błąd softwareowy a nie strzelanie na oślep kolejnymi testami.

Na pierwszy ogień włącz weryfikację sterowników

- Kliknij Start, wpisz cmd a potem verifier.exe
- Zaznacz opcję "Utwórz ustawienia niestandardowe".
- Kliknij "Wybierz indywidualne ustawienia z pełnej listy".
- Zaznacz opcje -> Pula specjalna - Śledzenie puli - Wymuszanie sprawdzenia IRQL.
- Kliknij "Wybierz nazwy sterowników z listy" po czym chwilę czekamy.
- Zaznaczamy wszystkie sterowniki nie pochodzące od Microsoft (sortujemy wg kolumny Dostawca).
- Klikamy zakończ, uruchamiamy ponownie komputer i czekamy pracując sobie na złe lub dobre wieści przez kilka godzin czy system się wysypie bsodem czy nie.
- Wpisujemy verifier.exe /reset aby zakończyć diagnostykę sterowników i uruchamiamy sprzęt ponownie.

Użytkownik thermalfake edytował ten post 07 sierpień 2014 - 21:55

• 1

#26 leniwiecSama

leniwiecSama
  • Autor tematu
  • Amator

• 33 postów

Napisano 07 sierpień 2014 - 21:55

Robiłem testy plików DMP programem win dbg, screeny są na poprzedniej stronie. Wydawało mi się że wgrywałem SP1, ale i tak już ściągam.

• 0

#27 thermalfake

thermalfake
  • Bywalec

• 149 postów

Napisano 07 sierpień 2014 - 22:24   Najlepsza odpowiedź

To nie są żadne testy. Pliki dmp się debuguje czyli analizuje stos wywołań i rejestr pamięci procesora w poszukiwaniu zdarzeń które nastąpiły bezpośrednio przed pojawieniem się wyjątku czyli sławnego niebieskiego ekranu. Tutaj potrzebna jest wiedza a nie lichy i niekompetentny pseudo poradnik. Te dwa zrzuty są bezwartościowe.

W oczy już na początku rzucał się build systemu 7600 czyli ten bez SP1 a to już trochę czasu upłynęło od oficjalnie wprowadzonego pakietu łat. System pewnie też nie aktualizowany.

• 1

#28 leniwiecSama

leniwiecSama
  • Autor tematu
  • Amator

• 33 postów

Napisano 08 sierpień 2014 - 23:02

Ok wgrałem SP1, zastosowałem się do Twojej porady i przez cały dzień korzystania z komputera nie wyskoczył mi żaden BSoD. Mam nadzieję, że będę miał od nich spokój.

• 0

#29 leniwiecSama

leniwiecSama
  • Autor tematu
  • Amator

• 33 postów

Napisano 21 sierpień 2014 - 09:55

Ok do tej pory nie wyskoczył żaden BSoD. Dzięki za pomoc szczególnie thermalfake :) Temat zamknięty.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: BSoD

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych