Skocz do zawartości

Randomowe BSoD


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez thermalfake,

Recommended Posts

Na początek napisz specyfikacje komputera. 

 

Następnie zrób wiele testów:

-HDD przez HDTUNE

-RAM przez memtest(kilka cykli. Jeden to zdecydowanie za mało) http://forum.dobreprogramy.pl/memtest-z-pendrive-krok-po-kroku-t412151/

-Temperatury GPU I CPU

-Podaj rodzaj zainstalowanych sterowników.

-Napisz jakie błędy "wywala" Ci windows. 

 Zrobisz to w następujący sposób:

 Panel sterowania>Narzedzia administracyjne>Podgląd zdarzen>(w

 menu po lewej stronie otwórz)Dzienniki systemu
 windows>System>Wybór daty BSOD'a 

Edytowane przez Rybaak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

-Procesor Intel CORE I5-4670K 3.4GHz

-Płyta główna ASRock Fatal1ty H87 Performance, H87, DualDDR3-1600, SATA3, GBLAN, RAID, ATX (H87 Performance)

-Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz

-Dysk Seagate Dysk Seagate Barracuda 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM, 16MB, NCQ

-Karta graficzna Sapphire Radeon R9 280 DUAL-X BOOST 3GB DDR5 

-Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W

Testy podam później, trochę się zejdzie zanim wszystkie zrobię

 

PS: BSoD jest oznaczony w dzienniku systemu windows jako zdarzenie krytyczne? Jeśli tak to powiedz co konkretnie wrzucić ?

Edytowane przez leniwiecSama
Link to post
Share on other sites

Do 2.10


Jednak nic nie dało, dziś wyleciał mi kolejny, zwykle wywalały po polsku, dziś po angielsku. Treść komunikatu po zrestartowaniu komputera:

  Podpis problemu:

  Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen
  Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.768.3
  Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
 
Dodatkowe informacje o problemie:
  BCCode: 3b
  BCP1: 00000000C0000005
  BCP2: FFFFF9600032C8A4
  BCP3: FFFFF88008A4AFB0
  BCP4: 0000000000000000
  OS Version: 6_1_7600
  Service Pack: 0_0
  Product: 768_1
 
Pliki pomagające opisać problem:
  C:\Windows\Minidump\072214-28236-01.dmp
  C:\Users\Michał\AppData\Local\Temp\WER-44600-0.sysdata.xml
 
Przeczytaj w trybie online nasze zasady zachowania poufności informacji:
 
Jeśli zasady zachowania poufności informacji w trybie online nie są dostępne, przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji w trybie offline:
  C:\Windows\system32\pl-PL\erofflps.txt
 
Sam już nie wiem, o co może chodzić. Wydaje mi się że jak byłoby coś nie tak ze sprzętem to w ogóle by nie chodził. Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły to niech pisze.
Link to post
Share on other sites

Widze, że nie zrobiłes testów...

Przetestuj pamięć, a jak Ci się nie chce to mozesz wyjąc jedną z nich i spróbować korzystać tylko  z jednej. Jesli bład bedzie występowal na tej którą zostawiles, to ją wyjmij i włóż tą, którą wcześniej  wyjąłeś. 

Jakie masz sterowniki GPU?

Edytowane przez Rybaak
Link to post
Share on other sites

Widze, że nie zrobiłes testów...

 

Przetestuj pamięć, a jak Ci się nie chce to mozesz wyjąc jedną z nich i spróbować korzystać tylko  z jednej. Jesli bład bedzie występowal na tej którą zostawiles, to ją wyjmij i włóż tą, którą wcześniej  wyjąłeś. 

 

Jakie masz sterowniki GPU?

Zrobiłem po 2 testy na każdą pamięć oddzielnie i wszystko jest w porządku. Sterowniki do karty graficznej to AMD R9 200 series( wgrywałem je z płyty dołączonej do karty graficznej. Jakieś pomysły przez co mogą mi BSoD wywalać ?

Link to post
Share on other sites

Jak robiłeś te testy? 

Używałeś programu memtest? 

Pamiętaj, że jeden cykl to za mało. Najlepiej jest zostawić test włączony na noc. 

 

Jaki masz dokładnie system?


Zrób tak: 

 1.Wyjmij jedną kość pamięci RAM

 2.Korzystaj z komputera używając kości, którą zostawiłeś podłączoną do płyty głównej.

 3.Jeśli błąd wyskoczy podczas korzystania z kości, która jest wewnątrz komputera zmień jej gniazdo na inne. 

 4.Zrób to samo z drugą kością co z pierwszą w punktach - 1,2,3

 

Może być tak, że wystąpi inny błąd. Jeśli tak się stanie to daj znać. Czytaj wszystko dokładnie sprawdzając czy wyświetlany przez Twój ekran błąd nie jest inny niż poprzedni. 

Edytowane przez Rybaak
Link to post
Share on other sites

 

 

PS: BSoD jest oznaczony w dzienniku systemu windows jako zdarzenie krytyczne? Jeśli tak to powiedz co konkretnie wrzucić ?

 

Sorry, ale wcześniej tego nie widziałem. Oczywiście wrzuć to.  


Teraz przeglądame ten temat od początku i patrze... a tu nawet minidump nie jest wrzucony. Jak wiesz jak to zrobić to dobrze, a jak nie to łap link: http://pcfaq.pl/windows/jak-odczytac-plik-minidump-malego-zrzutu-pamieci-jak-sprawdzic-co-powoduje-bsod/

Link to post
Share on other sites

Dziś wyskoczył kolejny, kiedy dopiero co wyszedłem z gry i chciałem otworzyć zminimalizowaną przeglądarkę.


Chciałem zrobić analizę programem win dbg i zamiast konkretnego rozwiązania wyskoczyło mi: could not read faulting driver name propably cause by : win32.sys (win32!GreSetRedirectionSurfaceSignaling+104 ) Followup: machineowner


Już mnie cholera bierze jak te bluescreen wyskakują.

Link to post
Share on other sites

No tak nawet SP1 nie ma i jak się tu nie dziwić. że wali bsodami....

Gdzie są udostępnione do analizy zrzuty pamięci kernela - c:\windows\minidump

Najpierw dogłębna analiza (wciśnięcie !analyze -v to trochę za mało), dopiero potem wnioski i stwierdzanie czy jest to problem sprzętowy i dobór diagnostyki czy też błąd softwareowy a nie strzelanie na oślep kolejnymi testami.

Na pierwszy ogień włącz weryfikację sterowników

 

 

- Kliknij Start, wpisz cmd a potem verifier.exe
- Zaznacz opcję "Utwórz ustawienia niestandardowe".
- Kliknij "Wybierz indywidualne ustawienia z pełnej listy".
- Zaznacz opcje -> Pula specjalna - Śledzenie puli - Wymuszanie sprawdzenia IRQL.
- Kliknij "Wybierz nazwy sterowników z listy" po czym chwilę czekamy.
- Zaznaczamy wszystkie sterowniki nie pochodzące od Microsoft (sortujemy wg kolumny Dostawca).
- Klikamy zakończ, uruchamiamy ponownie komputer i czekamy pracując sobie na złe lub dobre wieści przez kilka godzin czy system się wysypie bsodem czy nie.
- Wpisujemy verifier.exe /reset aby zakończyć diagnostykę sterowników i uruchamiamy sprzęt ponownie.
Edytowane przez thermalfake
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...