Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
zamierzam zakupić nowy komputer. Ma on służyć do grania w gry na wysokich/full detalach (Battlefield 4, DayZ, Watch Dogs etc.) Chcę kupić Gigabyte GTX770 4GB oraz  Intela I7 4770K. Ze starego komputera chciałbym przenieść dysk twardy (2x Seagate Barracuda 7200.11) oraz RAM (2x Kingston KVR1333D3N9 2GB oraz Corsair Vengance CMZ4GX3M1A1600C9). Mam więc pytanie jaką płytę oraz zasilacz kupić? I czy warto przenosić ramy i dysk by zaoszczędzić trochę grosza, czy lepiej dopłacić zwiększając szybkość komputera?

Link to post
Share on other sites

 

 

Chcę kupić Gigabyte GTX770 4GB oraz  Intela I7 4770K

Skrajnie bezsensowny pomysł.

 

Zacznijmy od tego:

  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
  • Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
  • Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)
Link to post
Share on other sites

Zastosuj się do wzoru:

  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
  • Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
  • Czy używane części wchodzą w grę?:
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
  • Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)

i7 jest zbędne do gier :)


Tak samo jak karta w wersji 4gb

Link to post
Share on other sites

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

ntel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Thermalright HR-02 Macho Black-Whit

A-Data 8GB (2x4GB) 2133MHz CL10 XPG

MSI Radeon R9 290 Gaming 4GB DDR5 512bit (947/5000)

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modula

Fractal Design ARC R2 Midi Tower (b/z) / ARC R2 Window Midi Tower (b/z) 

MSI Z97-G55 SLI /intel Z97, LGA 1150/

 

Otrzymujesz najmocniejszy i5 na 1150 z odblokowanym mnożnikiem. Jest to seria Devils Canyon, która cechu(j)e się lepszym oddawaniem ciepła, jak i większą podatnością na OC. Płyta z mocną sekcją zasilania i dual UEFI, pamięci taktowane zegarem 2133 MHz. Porządny zasilacz oparty na przetwornicy DC-DC z hybrydowym okablowaniem, wydajny cooler pod OC. Do tego karta, która wydajnością dobija do GTX780. Wszystko spakowane w bardzo solidnej, przewiewnej i dobrze ofiltrowanej obudowie. 

 

Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Gdzieś słyszałem, że z intelem dzialają lepiej gtx niż radeony. Czy to prawda czy zwykły pic na wodę?

Podałeś dwie propozycje obudow, czym one się różnią? Wracając do procesora (wiem, że może się wydawać, że bardzo mocno trzymam sie tej i7 - po prostu chcę się upewić, poniewać to nie są grosze, a nie chcę ich źle wydac), przecież np. nowy Wolfenstein dziala tylko na i7.

Edytowane przez Mikore
Link to post
Share on other sites

 

 

Gdzieś słyszałem, że z intelem dzialają lepiej gtx niż radeony. Czy to prawda czy zwykły pic na wodę?

Bzdura.

 

Podałeś dwie propozycje obudow, czym one się różnią?

Jedna ma okno, druga nie.

 

przecież np. nowy Wolfenstein dziala tylko na i7.

  :?:  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...