Skocz do zawartości

Laptop łapie BSOD przy wczytywaniu systemu po wymianie pasty


Recommended Posts

Witam, po wymiane pasty na procesorze, laptop zaczął łapać BSODa przy wczytywaniu systemu.

Przy próbie formatu/naprawy w płytki Windowsa w ciągu 20min dało radę dojechać do Naprawiania (jeszcze go nie zrobić tlyko pojawiła się opcja). Wszystko piekielnie wolno chodzi (10min na rozruch z płyty). 

 

Raczej na pewno nie ujechał mi śrubokręt żebym uszkodził płytę główną. Na początku podejrzewałem dysk twardy ale teraz sam już nie wiem. Ktoś ma jakiś pomysł? Taśmy, zworki raczej dobrze podłączone.

 

Laptop to Toshiba Satellite L770-11D

System to win 7.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

mam 1 kość ramu, a do systemu nie da rady wejść w ogóle, bo wywala BSODa. Żeby było śmieszniej, to nie mogą nawet włączyć pokazywania błedu (bo jest autorozruch po błedzie), a z tego co pamiętam to włącza się to już w systemie, do którego wejść nie mogę.

Link to post
Share on other sites

do biosu mogę, jakieś pomysły?

 

przy próbach uruchomienia trybu awaryjnego leci BSOD przy ładowaniu sterowników, ale udało się wyłączyć autorozruch po critical errorze, więć powinno być coś więcej wiadomo.

 

Sorry, że tak kulawo to z mojej storny wygląda, ale "próbuję naprawiać" tego laptopa w innym państwie. Nie mam fizycznego dostępu do niego i wygląda to niestety tak :/

 

ok:

UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME
STOP: 0x000000ED 

 

czyli partycje coś się sypły. to walczymy dalej.

 

pozdraiwam ;)

Edytowane przez Kai91
Link to post
Share on other sites

zrób tak, widzę że masz 2 kompa, bo jakoś piszesz, ściągnij program memtest86 tu masz link: http://www.dobreprogramy.pl/Memtest86,Program,Windows,12556.html i przetestuj.Masz tu poradnik jak to zrobić http://forum.dobreprogramy.pl/memtest-z-pendrive-krok-po-kroku-t412151/

Edytowane przez sword88
Link to post
Share on other sites

Spróbuj w biosie dać load optimal settings albo load default values, rozumiem że pasty nie nałożyłeś tak dużo żeby rozpłynęła sie powodujac zwarę po dociśnięciu chłodziwa? Obstawiam że w biosie jest coś nakręcone, prawdopodobnie sie zresetował i potrzebuje ustawienia jakichś konkretnych wartości.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...