Skocz do zawartości

dziwna sprawa z wyłączaniem komputera


Recommended Posts

Z tego co piszesz to zasilacz ma skoki napięcia po wyłączaniu albo płyta ma problem z jego wyłączeniem. Możesz sprawdzić jak zachowuje się sam zasilacz. Odepnij go od komputera, podłącz do niego tylko ze 2 wentylatory i zewrzyj te 2 piny 

 

http://deeto88.files.wordpress.com/2009/12/atx-power-bypass.jpg

 

Jak je połączysz (drutem, spinaczem, czymkolwiek metalowym) zasilacz powinien ruszyć. Później usuń przewodnik i zobacz czy wentylatory zatrzymają się od razu czy zakręcą się jeszcze. Jak się nie zakręcą "dodatkowo" to będzie wina płyty głównej i jej modułu sterującego zasilaczem

Link to post
Share on other sites

Hmm w sumie tez możliwe, ale tego chyba nie da sie sprawdzic?

ale wentylatory teraz wszystkie działaja.

w sumie jak dawalem wtedy silent mode dawalem na wszystko a  to chyba roznicy nie robi ?

 

@

limera1n

 

jest to bezpieczne?

całkowicie odpiąc wszystko od pc? Jak zatem podlaczyc same wentylatory do niego ?

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

No tak wentylatory sa podłączone do płyty.

troche mnie zaniepokoiłes bo nowy komputer a juz problemy :(


Odłączyłem wentylatory , dalej to samo.

Wcześniej zauważyłem, że przy włączaniu komputera na płycie głównej zapala się czerwona lampka, ale ona chyba jest zamiast piskania biosu ?

 

A no i w boot mam tylko ssd, a hdd nie ma, hmm dziwne


zostawiłem sam ssd, to wszystko w porzadku. 
Jak podepnę ssd i hdd to dalej to samo, ale jak zmienię kable sata czyli z hdd dam do ssd a z ssd dam do hdd wtedy mi wgl hdd nie pokazuje w windows
nie mam pojęcia co jest grane.

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

Tak być nie będzie. Musimy rozwiązać ten problem bo inaczej sobie nie wybacze :P

 

Wcześniej pisałeś, że sam od nowa  jeszcze raz złożysz kompa. Jeśli to zrobiłeś to sprawdź czy wszystko jest dobrze włożone.

Czy Twój kolega zmierzył już napięcia wychodzące z zasilacza?  

Miałeś już możliwość sprawdzenia nowego zasilacza? 

Jeśli masz Boxowe chłodzenie od procesora to podłącz te i zobacz czy problem dalej występuje. 

 

Twoje płyta główna ma coś takiego jak "Dual Bios". Dioda, która się świeci pokazuje, który z nich jest używany. 


Jeśli masz możliwość to podepnij wentylator procesora do innego złącza na płycie głównej(to on wydaje te dzwięki?).

Edytowane przez Rybaak
Link to post
Share on other sites

Mnie juz coś bierze.

 

Nie miałem okazji zmierzyć napięć, ale zrobię to jak znajdę czas po pracy.

Nie miałem mozliwosci sprawdzenia nowego zasilacza.

Mam boxowe ale rozkrecenie tego zajmie mi trochę czasu.

 

Podłączę zaraz na miejsce tego 2tb, mój stary na sata 320 gb i zobaczymy co będzie się działo.


łap screeny z hd tune obydwu dysków.

 

Zasilacz bede miał w czwartek/piątek , wtedy rozkręce pc

 

http://iv.pl/images/74816560561083199208.jpg

 

http://iv.pl/images/84878262999506764897.jpg

Link to post
Share on other sites

Skopiowane z innegor forum

 

0A Spin Retry Count - Ilość ponowień prób rozpędzenia talerzy. Atrybut ten przechowuje łączną ilość prób uruchomienia talerzy przed osiągnięciem pełnej szybkości obrotowej (pod warunkiem, że pierwsza próba nie powiodła się). Spadek tego atrybutu jest oznaką problemów z podsystemem mechanicznym dysku.

 

Jak na razie dysk działa dobrze. 

Edytowane przez Rybaak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...