Skocz do zawartości

dziwna sprawa z wyłączaniem komputera


Recommended Posts

Asrock h87 performance

Bios:

brand: american megatrends

version: P1.90

date 12/11/2013


@edit

 

teraz wyciagnalem dysk hdd i komputer sie wylacza w sensie na monitorze pisze ze mozna wylaczyc zasilanie, a lampka z zasilania na obudowie swieci sie i po chwili normalnie sie wylacza komputer i nie ma efektu "dodatkowego wzbudzenia wentylatorów"

Hmm

 

dyski mialem podpiete 2 kablami sata i jednym kablem zasilania. Nie wiem czy to cos zmienia ale pisze ze sata 3,0 port 0 jest hdd a ssd port 1.

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

CPu input voltage      +1,760 V

Vcore                          +0,994V

+12,00 V                     +12,196V

+5,00 V                       +5,136V

+3,30 V                        +3,376V

Link to post
Share on other sites

Już się trochę pogubiłem. Podłącz dyski tak jak były podłączone, poźniej dać znać czy dalej występuje problem "dodatkowego wzbudzania wętylatorów"

 

Jak to zrobisz to możesz podłączyć dyski tak, aby każdy z nich był zasilany oddzielnym kablem.

Po wszystkim daj znać co się dzieje przy dyskach połączonych do jednego kabla, a co się dzieje gdy są podłączone dwoma innymi kablami.

 

Mam pytanie odnośnie Twojego komputera. Kupiłeś "gotowca" ze sklepu, czy został złożony przez kogoś?

Jeśli Twój komp był składany przez kogoś innego upewnij się, że szystko jest dobrze podłączone tzn. jest dopięte do końca itd.

Edytowane przez Rybaak
Link to post
Share on other sites

komputer zamowilem na morele i kolega zlozyl, wszystko bylo w porzadku. Komputer wylaczal sie w 5 sekund.

Teraz dopiero takie cos sie dzieje.

Zrobie zaraz filmik.

 

@edit

cos nie udaje mi sie filmiku zrobic.

Chodzi o to ze przy wylaczaniu komputer zamiast sie wylaczyc od razu to wentylatory startuja od nowa na chwilke i dysk chodzi. Po 2 sekundach sie wylacza calkowicie.


łap filmik, przysłuchaj sie uwaznie i patrz na lapmkę.

 

http://www67.zippyshare.com/v/93769733/file.html

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

Filmik nie dziala. Czy zrobiłeś z dyskami to o co prosiłem? Post #34. Proszę zrob to i daj znać.

Problemy pojawiły się gdy podpiąłeś modem do komputera, czy od momentu podpięcia dysku SSD? 

Sorry za te pytania,ale chce mieć pewność. 

Edytowane przez Rybaak
Link to post
Share on other sites

musisz go chyba pobrac bo jest  w formacie mp4.

Tak zrobiłem jak napisales i dalej to samo.

nie pamietam, ale wiem ze od jakiegos czasu to sie dzieje. wiem tez ze roznie to trwa, bo czasem odstepy sa krotsze, zalezy jak wylacze komputer, czy zawalony zadaniamy czy nic nie było uruchomione przy wylaczniu.


Najwyzej jutro pojade do serwisu i to zobacza.

Niby nic sie nie dzieje , komputer chodzi super ale przy wylaczniu denerwuje mnie to i nie wiem w czym jest wina.

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

Niestety z tego co piszesz nie moge wywnioskować co to może być. Do głowy przychodzi mi wiele pomysłów, zaczynająć od zasilacza, przez aktualizacje BIOS'u, kończąc na bardzo banalnych rzeczach. Czy masz możliwość zmiany zasilacza, aby sprawdzić czy to nie jest jego wina? 

Link to post
Share on other sites

niestety nie mam.

Z samym ssd komputer sie wylacza nieco dluzej niz kiedys ale nie ma tej przerwy ze znowu startuja wentylatory.

 

Moze mi sie uda zalatwic transport to jutro to zawioze do sklepu komputerowego.

Niby błachostka ale cos jest nie grane

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

Ja teraz patrzalem to na crystal disk mam 1tb zapisanego, w pol roku.

Moze cos z zasilaczem, nie wiem, i tak mialem go dac sisotrze do jej nowego kompa a sobie sprawic jakis 700W.

Jutro sie moze dowiem wszystkiego.

 

@edit

ssd pod katem bledow jest w porzadku, teraz sprawdze hdd, chociaz juz sam ssd sie wylaczal dlugo bo 10 s wiec cos moze byc z zasilaczem badz plyta glowna a moze cos sie obluzowalo. 

Nic jak sie czegos dowiem jutro to napisze.


Nic , nie mam dzis ja zajechac do sklepu wiec rokzrece komputer i zloze od nowa i zobaczymy:)

Czy to nie ma zadnej roznicy jak dyski podlacze ?

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

Wlasnie o to chodzilo.

A czy mam aktualizowac biosa do płyty głownej, czy tam flashowac?

nie wiem czym to sie rozni.

 

Zasilacz bede przekladal teraz siostrze i ja biore 600W minimum bo chcialem zakupic mocna grafike w grudniu/styczniu.

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

Zaktualizowałem i dalej to samo.

Jutro jak wróce z roboty to odłączę wszystkie kable i podłaczę na nowo i zobaczymy co z tego wyniknie.

Siostrze zamówie PC to zobaczymy czy jak podłącze to co się będzie działo z tym moim zasilaczem.

W pn najwyżej pójde do tego sklepu komputerowego i może to zdiagnozuja ale jak tak pytam to bardzo dziwny przypadek.

Niby wszystko chodzi super, ale dalej komputer sie dziwnie wyłącza a wcześniej chodził normalnie.

Link to post
Share on other sites

Może być jeszcze wiele rzeczy do sprawdzenia, ale teraz numerem jeden jest zasilacz. Wielka szkoda, że nie masz miernika, poniważ napięcia podawane przez BIOS niekoniecznie muszą być prawdziwe. 

Edytowane przez Rybaak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...