Skocz do zawartości

HTPC jako Platforma Gamingowa do Kina Domowego


Recommended Posts

Witam serdecznie !

 

Poszukuje pomocy w kwestii doboru sprzętu do mojego przyszłego HTPC, który znajdzie miejsce w moim kinie domowym.

 

Główne zastosowanie znajdzie w gamingu ( quasi SteamMachine ), słuchaniu muzyki *.flac, jednak chciałbym aby platforma nadawała się okazjonalnie do obróbki wideo, obsłudze programów 3D CAD.

 

CPU i GPU bedzie podkręcane o wartości, które zapewni relatywnie cichą pracę za zadowalającym poziomie.

 

Konfiguracja sprzętowa nad którą sie zastanawiałem.
 

PCPartPicker part list

CPU: Intel Core i7-4790K 4.0GHz Quad-Core Processor 
CPU Cooler: Noctua NH-L12 37.8 CFM CPU Cooler 
Motherboard: Asus Z97M-PLUS Micro ATX LGA1150 Motherboard
Video Card: Asus Radeon R9 290X 4GB DirectCU II Video Card
Video Card: Asus Radeon R9 290X 4GB DirectCU II Video Card
Power Supply: Corsair RM 1000W 80+ Gold Certified Fully-Modular ATX Power Supply (w posiadaniu)
Operating System: Microsoft Windows 8.1 Pro - 64-bit (OEM) (64-bit)
Case: Fractal Design Node 605
(w posiadaniu)

 

I teraz pytania:

 

1. Mam problem z doborem z pamięcią RAM, jaka ilość potrzebna i o jakim taktowaniu, tak by to nie stanowiło wąskiego gardła dla całej platformy.

2. Z97M-PLUS posiada standard M.2 (NGFF), czy przy dobraniu dysku (powiedzmy o pojemności 500gb) jest możliwość zainstalowania systemu operacyjnego a potem bootwania ? Czy standard służy zupełnie do czego innego niż to jak pojmuje moje rozumowanie ? mATX Mobo, jest podyktowana ze względu na ograniczona ilość miejsca w obudowie, większe Mobo niestety odbiera mi miejsce na dysk optyczny

3. Znamy wszyscy wydajność kart R9 290X, chciałbym sie jednak zapytać jak wygląda sprawa jakości dźwięku jako że owa karta będzie głównym źródłem Audio dla amplitunera ARCAM AVR450 i głośników Sonus Faber w systemie 5.2 ?

4. Czy istnieje możliwość zainstalowania Windows w taki sposób aby dysk NGFF i 3,5" był widoczny jak jeden, bez podziału na partycje ?

5. Node 605 posiada miejsce na trzy wentylatory 120mm i dwa 80mm, jak rozplanować dobrze obieg powietrza aby wszystko pracowało w relatywnie niskich temperaturach a jednocześnie cicho przy założeniu że temperatura powietrza wynosi 22,5 stopni Celsjusza.

 

Wszystkim bardzo dziękuje za pomoc i sugestie !

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Skyggedans
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...