Skocz do zawartości

Retro wspomnienia, retro problemy, retro dziś.


Gość DANNY_79

Recommended Posts

Wiele kompow wogole nie miało tych plastików blokujacych. Slot sam w sobie ściśle trzyma proca. Te plastikowe proste szyny były zrobione pod PII, ich odbudowy miały zatrzaski. Pod PIII szyny były inne, z blokadą w połowie wysokości.

Link to post
Share on other sites

Poskładałem kompa, została instalcja XP... I już ku**a wiem dlaczego nienawidziłem tego gówna! Formacik i instalacja przeszła szybko i sprawnie ale dobrać teraz do tego sterowniki to jest masakra. Zaraz się wk*****ę i Radeon poleci oknem, nie wiem co mnie pokarało, że go zamontowałem. 5 różnych sterowników, brakuje ciągle .Net. Chyba czwartę wersję próbuję zainstlować i ciągle nie działa. Ostatnia szansa i ląduje tam Suse, bo mnie krew zaraz zaleje.

Link to post
Share on other sites

Nie wyrzucaj, ja przygarnę xD W ECS K7VTA3/KT333 wylutowałem kondensatory, które niby miały zwarcie ale po wylucie się okazało, że jednak są dobre (przynajmniej tak wychodzi na teście diody, pojemności nie mam jak zmierzyć bo mam "tani" multimetr)... Wychodzi na to, że są zwarte 4 MOSFETy od zasilania CPU jeśli dobrze to mierzę co raczej nie wróży dobrze.

Link to post
Share on other sites
13 minut temu, buszi napisał:

Poskładałem kompa, została instalcja XP... I już ku**a wiem dlaczego nienawidziłem tego gówna! Formacik i instalacja przeszła szybko i sprawnie ale dobrać teraz do tego sterowniki to jest masakra. Zaraz się wk*****ę i Radeon poleci oknem, nie wiem co mnie pokarało, że go zamontowałem. 5 różnych sterowników, brakuje ciągle .Net. Chyba czwartę wersję próbuję zainstlować i ciągle nie działa. Ostatnia szansa i ląduje tam Suse, bo mnie krew zaraz zaleje.

a co tam składasz? I dlaczego nie od razu SP3? chcesz mieć "period correct"? No i jak instalujesz radeona to może spróbuj omega drivers? Jak instalowałem 2600pro na win2000 to wszędzie było napisane że pod ten system nie ma sterowników a omega jednak zadziałała i wszystko śmigało :P

7 minut temu, Krzysko napisał:

Nie wyrzucaj, ja przygarnę xD W ECS K7VTA3/KT333 wylutowałem kondensatory, które niby miały zwarcie ale po wylucie się okazało, że jednak są dobre (przynajmniej tak wychodzi na teście diody, pojemności nie mam jak zmierzyć bo mam "tani" multimetr)... Wychodzi na to, że są zwarte 4 MOSFETy od zasilania CPU jeśli dobrze to mierzę co raczej nie wróży dobrze.

Jestem w lekkim szoku że chce ci się naprawiać ten model :roll:

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, dulu1 napisał:

Jestem w lekkim szoku że chce ci się naprawiać ten model :roll:

 

To tak czysto edukacyjnie - m.in. nauka lutowania.

 

Znaczy lutowania takiego bardziej precyzyjnego bo transformatorówką to umiem się posługiwać xD

Edytowane przez Krzysko
Link to post
Share on other sites

SP2 dało radę, od razu wykryło prawie wszystko z automatu. Nawet radzia choć i tak doinstaluję tego cholernego .Net 2.0 chociaż by stery oryginalne poszły.

Wiem, że są Omegi ale nie chce mi się bawić specjalnie. Na razie to chcę sprawdzić czy wszystko w kompie jest sprawne. A jest to AOpen XC cube AV ale jaki model to za cholerę nie wiem, bo jest ich 4 albo 5.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem. Wyszukałem po frazie SB L! + gold i zobaczyłem oznaczenia na fotach :P Więc pytam czy to jest to, bo jak tak to po modelu poznasz, zawsze jest napisane jaka to wersja. I jeśli dobrze widzę musi być na tyle karty wejścia jak tasiemka ATA do podpięcia jakiejś drugiej karty? Przynajmniej nowsze wersje tego nie mają.

Link to post
Share on other sites

Znalazłem na PCL:

 

Cytat

Sound Blaster Live! - pierwszy model, który ujrzał światło dzienne. W pudełku oprócz samego Live! znaleźć można było dodatkową, mniejszą kartę z dodatkowymi gniazdami, np. wejście i wyjście S/PDIF oraz Mini-DIN dla zestawów głośników Cambridge serii SoundWorks. Pierwszy Live! obsługiwał maksymalnie cztery głośniki. Karty te miały pozłacane gniazda.

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Nie ma co patrzeć raczej z jakiego kraju wysyłka . Też brałem z Ali z wysyłką niby do tygodnia z Polski . Zależało mi na czasie  . Po 3 tygodniach nic nie przyszło . Wystąpiłem o zwrot kosztów i dostałem kasę . Przyszło po 6 tygodniach . 50% zawartości . To im zwróciłem za połowę . I dokupiłem gdzie indziej drugą połowę . Po tygodniu dostałem resztę pierwszego zamówienia . Kasy już im nie oddałem . Bo wydałem w drugim sklepie i nie będę za ich błędy płacił . 

Link to post
Share on other sites

O ile dobrze widzę, to od teraz, żeby przejrzeć jakikolwiek artykuł (łącznie z tymi starszymi - ważnymi dla nas) na konkurencyjnym pclolu, przekierowuje nas na komputerświat i ukazuje się paywall. Co myślicie? Dla mnie to troszeczkę cios :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...