Skocz do zawartości

Retro wspomnienia, retro problemy, retro dziś.


Gość DANNY_79

Recommended Posts

Można się z tego śmiać ale wiele lat temu gdy niektóre centrale telefoniczne odbierały wybieranie po DTMF w paśmie głosowym (in-band) byli ludzie którzy gwiżdżąc do słuchawki potrafili wybrać numer :)

Sam jestem świadkiem jednego takiego "eksperymentu".

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Ja osobiście nie widziałem, aby ktoś beatbox-ował do słuchawki i wybrał numer, ale słyszałem, że to jest jak najbardziej możliwe (tj. są / byli ludzie, co tak potrafili).

Te modemy (jak przedstawiony na filmie z lat '60 i nieco późniejsze np. The Atari 830 Acoustic Coupler Modem właśnie na tej zasadzie działały, jednak ton był podawany nie przez człowieka, a maszynę.

Dlatego jeśli masz jakiś filmik, cokolwiek na powyższe, chętnie zobaczymy. Filmik za to jest przedni, zrobiony tak, że można wypluć przeponę :P

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Niesamowita jest ludzka kreatywność. Chylę czoła przed konstruktorami :D Zrobić praktycznie coś z niczego. Przy braku technologii w grę wchodzi pomysłowość.

Przysiągłbym, że kiedyś grałem w gierkę zbudowaną na takich właśnie zasadach (bardziej mechaniczna niż komputerowa) Na pewno była ruska, ale gdzie i o co chodziło nie pamiętam.

 

Połowa tych gierek ma dla mnie niejasny cel, ale w sumie wtedy nie było to takie ważne.

Link to post
Share on other sites

Świetne to muzeum. "Gry" naprawdę rozmaite, szczególnie „wyciąganie rzepki" :D

Pamiętam że serialowy MacGyver miał w domu grę w hokeja, który był bardzo podobnie skonstruowany

jak rosyjski „Basketball", też taka czasza była.

Link to post
Share on other sites

Właśnie oglądnąłem film "Wargames" z 1983 roku. Film miałem okazje oglądać jako małe dziecko, ale dopiero teraz odbierałem go w pełni świadomie.

Nad scenariuszem nie będę się rozwodził (choć jest niezły jak na kino familijne), ważniejsze jest to, ze to fajna podróż w przeszłość komputerów:) Niesamowite wielkie dyskietki (nie mam pojęcia co to za format, ale większy niż 5,25), monochromatyczne monitory tekstowe i oczywiście przytoczony przez Dannego modem słuchawkowy :D

 

Polecam wszystkim taką małą retrospekcje.

Link to post
Share on other sites

"Gry" naprawdę rozmaite, szczególnie „wyciąganie rzepki" :P

Ciekawe ile siły potrzeba żeby wygrać z tą grą. Z tego co napisał autor to po porządnym zaparciu się uzyskał ledwie poziom "psa" :D a gdzie reszta?

Widać że ten automat to typowe ruskie "gniotsia nie łamiotsia" :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...