Skocz do zawartości

Retro wspomnienia, retro problemy, retro dziś.


Gość DANNY_79

Recommended Posts

7 godzin temu, dulu1 napisał:

To była bardziej wina płyty niż napędu lg, tak mi się wydaje. Kiedyś od kolegi pożyczyłem jakąś płytę z gazety z counter strike. Kiedy napęd rozkręcił ją do maksymalnych obrotów, rozerwało ją na strzępy. Ogromny huk :o

Swego czasu mieliśmy takich reklamacji na pęczki. Płyty rozpadały się w szybkich napędach. Z lepszych akcji to kiedyś klientka przyszła do sklepu z pretensjami, że płyta kręcąc się wyleciała z napędu i omal nie zgilotynowała jej dziecka!

  • Haha 2
Link to post
Share on other sites

Mój pierwszy cd to był  acer 4x , wkurzał mnie bo nie mogłem na nim zgrywać mp3 z audiocd , audio obsługiwał tylko analogowo . 

Płyta strzeliła i mi . Pojechaliśmy na giełdę ze znajomym aby kupić części do złożenia kompa dla niego . Potem zabrałem to do domu , złożyłem . Wsadziłem płytkę do cd 52x i ją rozerwało . Na początku miałem pełne gacie , bo sprzęt nówka i jak by się rozleciał to bym nie wiem z czego oddawał . No ale udało się wysypać wszystko ze środka bez rozkręcania napędu i nic mu się nie stało . 

Link to post
Share on other sites

Pytanie - co to jest? Cały internet, zarówno polski jak i zagraniczny mówi że to karta graficzna (kiedy szukam po kodzie układu). Tylko na tej karcie jest port szeregowy i LPT a nie ma złącza VGA. Miałem wywalić, ale teraz ciekawi mnie skąd ta "rozbieżność" w informacjach :co:

20210411_023012.jpg

Link to post
Share on other sites
Mój pierwszy cd to był  acer 4x , wkurzał mnie bo nie mogłem na nim zgrywać mp3 z audiocd , audio obsługiwał tylko analogowo . 
Płyta strzeliła i mi . Pojechaliśmy na giełdę ze znajomym aby kupić części do złożenia kompa dla niego . Potem zabrałem to do domu , złożyłem . Wsadziłem płytkę do cd 52x i ją rozerwało . Na początku miałem pełne gacie , bo sprzęt nówka i jak by się rozleciał to bym nie wiem z czego oddawał . No ale udało się wysypać wszystko ze środka bez rozkręcania napędu i nic mu się nie stało . 
Jak się rozleciala ? Aż niemożliwe

Wysłane z budki telefonicznej przy użyciu Tapatalka

Naprawdę taki istniał czy to fake?
 
coJvTyw2Y7JVt5lvyWqpi5H99HCqLx2m.jpg
Popularny wsrod grafików i Cadowcow ze zbyt niskimi funduszami na zakup notebooka : )

Wysłane z budki telefonicznej przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, dulu1 napisał:

Pytanie - co to jest? Cały internet, zarówno polski jak i zagraniczny mówi że to karta graficzna (kiedy szukam po kodzie układu). Tylko na tej karcie jest port szeregowy i LPT a nie ma złącza VGA. Miałem wywalić, ale teraz ciekawi mnie skąd ta "rozbieżność" w informacjach :co:

 

To jest karta graficzna.

Standard HGC popularnie nazywana po prostu kartą typu herkules. Używana z monitorami monochromatycznymi z luminoforem białym (rzadko), zielonym (częściej), bursztynowym (najczęściej). Widać na niej pamięć obrazu 64kB (więcej nie było potrzebne) oraz miejsce na opcjonalny ROM z "customowymi" czcionkami np. polskimi w standardzie Mazovia.

 

Tą którą ty masz to była sama końcówka jej produkcji/stosowania, nie kosztowała prawie nic a w biurze niezastąpiona. 

Jakbyś się dobrze przyjrzał to złącze DB9 na karcie jest żeńskie, w porcie szeregowym jest męskie.

 

9 godzin temu, BlackCoffe napisał:

To karta rozszerzeń dorzucająca port drukarki i szeregowy ;) Pewnie Google myli port szeregowy z VGA :rotfl:

Nawet nie sprawdzisz a od razu ferujesz wyroki. Google się nigdy nie myli :)

 

A no i jest tam oczywiście port równoległy, tak było od czasów pierwszej karty MDA z IBM a HGC był jej konkurentem więc dla kompatybilności został.

Edytowane przez magik06
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, buszi napisał:

Człowiek całe życie się uczy ^^

i umiera głupi. Amen.

 

6 godzin temu, dulu1 napisał:

@cooger, a nie miałbyś może tego miro fm10 u siebie? na tej karcie z aukcji brakuje kondensatorów i chciałem się upewnić jakie były oznaczenia. Zdjęcia w sieci mają za małą rozdzielczość.

 

 

 

C38, C81 - 3u3/35V
C17 - 10u/16V

 

/ nie cytuj całych postów i fotek / worm

Edytowane przez worm
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 11.04.2021 o 03:50, dulu1 napisał:

Pytanie - co to jest?

 

Typowy Hercules.

8 godzin temu, dulu1 napisał:

@cooger, a nie miałbyś może tego miro fm10 u siebie? na tej karcie z aukcji brakuje kondensatorów i chciałem się upewnić jakie były oznaczenia. Zdjęcia w sieci mają za małą rozdzielczość.

 

 

 

Szczerze to nawet nie wiem czy mam, a archiwum zamknięte na czas nieokreślony.

Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, cooger napisał:

 

Będziesz wklejał?

kodensator czy pady? :rotfl: bo na razie to myślałem żeby się dolutować do przelotek. Jak będę miał element przed sobą to wtedy pomyślę. Chociaż jeżeli miałbym się dolutować do przelotek to troszeczkę kleju raczej będzie konieczne.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...