Skocz do zawartości

2 różne karty graficzne w PC


Recommended Posts

Gość Adrian

 

 

Bez sensu, 780 ogarnie fizyke.

 

Kłócił bym się jednak czy starczy.

 

 

 

Poza tym do fizyki starczy GTX 650/650TI spokojnie. 

 

Jeśli idziesz w tą stronę wolał bym 750 ti który ma niższe zużycie energii. 

Link to post
Share on other sites
Gość Adrian

Dla porównania że nie warto, mało płynna rozgrywka. Phys X daje każdej karcie po pupie i uważam że jeśli ktoś ma możliwości warto dołożyć 2 kartę. Gra na średnio 30 fps nie należy do przyjemnych.

 

Edytowane przez Adrian
Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

 

 

Powinno działać bez problemu :)

 

Oczywiście, że tak :)

 

 

 

Bez sensu, 780 ogarnie fizyke.

 

Też prawda ;) ... chyba, że będzie jej bardzo dużo na raz. Dlatego i tak dodanie dedykowanej karty do konkretnych zadań da lepszy rezultat, niż jeden chip.

 

 

 

ale do Wiedźmina 3 na PhysX

 

 

Kłócił bym się jednak czy starczy.

 

Tego do końca - czyli do np podania oficjalnych wymagań gry nikt wiedzieć nie może.

Wydaje się jednak, że jedna 780 pozwoli spokojnie cieszyć się W3 w pełnej krasie :) (może bez jakiś tam uberów jak w W2, ale to mała strata).

Link to post
Share on other sites
Gość Adrian

@UP

850W wystarczy na SLI z dwóch 780tek.

 

Nie chciałbym się wdawaćw niepotrzebne spory bo nie miałęm okazji tych kart widzieć razem w 1 budzie ale czytając kiedyś ten poniższy artykuł pisali że minimum w SLI to 800W kolega ma coprawda dobre 850W ale osobiście wolę mieć większy zapas mocy.

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_gtx_780_sli_review,4.html

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

Jeszcze jedno, dodanie np 660 do 780 daje jeszcze możliwość włączenia w sterowniku jej rdzeni CUDA (co prawda w trochę uboższej wersji, bo 3.0), zatem jeśli do czegoś wykosztujemy CUDA, to taki tandem pozwoli nam na lepsze rezultaty w liczonych przez nas cudach :D

Link to post
Share on other sites

Dla porównania że nie warto, mało płynna rozgrywka. Phys X daje każdej karcie po pupie i uważam że jeśli ktoś ma możliwości warto dołożyć 2 kartę. Gra na średnio 30 fps nie należy do przyjemnych.

 

 

 

 

Z całym szacunkiem,ale to nie PhysX zabija wydajność w Metro last light tylko włączone 4xSSAA :D

 

Sam zanim zmieniłem kompa przeszedłem całą grę z PhysX na GTX 480 oczywiście nieco podkręconym,ale gra hulała aż miło.

Edytowane przez wenflon
Link to post
Share on other sites

Ja w takim rozwiązaniu jestem ciekaw jednej rzeczy. Na jakiej 2giej karcie musiałby być liczony physx by nie ograniczać GTXa 780 np w grze AC IV bo jak dobrze wiemy, tam jeden gtx 780 nie daje rady z ustawionym najwyższym physxem.

Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o to żę gdyby Phys X ustawić na 2 karcie fps byłby napewno większy. AA napewno robi swoje, masz rację :)

 

hmm jeśli chodziło ci o to to się zgadzam wydajność może wzrosnąć,ale powyższy filmik może być mylący bo nie chodzi w nim o obciążeniem efektami PhysX tylko o zabójcze dla kart graficznych SSAA.Bez tego ficzera będzie przynajmniej 60kl/s średnio jak nie więcej ;)

Edytowane przez wenflon
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...