Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam mam internet orange do 10mb/s dziala jako 1,3mb/s czy da sie cos z tym zrobic mam liveboxa 2.0

tutaj mam dane odnosnie szumu (mam tylko ta wartosc livebox nie pokaze mi innych)

Prędkość synchronizacji DSL w górę
254 Kb/s
Prędkość synchronizacji DSL w dół
1528 Kb/s
Margines szumu w dół
28.0 dB
 
dodam ze dosc czesto lubi sie rozlaczyc internet+ raz na 5-10 mies przyspieszy na 2-5 dni do 5mb/s
 
link do speedtestu     http://www.speedtest.pl/test/88860700
 
 
prosze o pomoc poniewaz ten internet mam na pensjonat i wieczorami mam po 2000-3000 pingu (wystarczy ze odpale youtube i juz mam 1700 pingu...)
Link to post
Share on other sites

Mam ten sam internet i powiem Tobie że u mnie to samo, tyle że mniejsze pingi (50-100). Ja tez tak mam ze spadkiem prędkości.

W zeszłym tygodniu miałem 4mb/s, a już dziś mam 2 mb/s. Dzwoniłem kiedyś w tej sprawie do Orange i na drugi dzień przyjechał gościu z od nich z centrali z skąd ciągnę neta i powiedział mi że za daleko od centrali jestem (7km) :/ Kolega ze wsi ma ten sam internet i to samo co ja :)

Link to post
Share on other sites

Ja mam to samo, problem jest taki że technicy ustawiaja maksymalna predkość na łaczu podczas aktywacji usługi. Natomiast prędkość internetu zwalnia sie jesli pojawiaja sie szumy/błędy na sieci do momętu aż uzyskana zostanie stabilna prędkość bez błędów/szumów. Panowie z Orange moga przyjechać i ponownie ustawić predkość na łączu na maksymalną ale po pewnym czasie znowu spadnie.

Mi już się nie chce do nich dzwonić w tej sprawie.

Link to post
Share on other sites

Jak zapewne doczytałeś w ofercie jest to DO 10Mbps czyli:

 

10 Mbps [Megabit-per-second]
=10000 Kbps [Kilobit-per-second]
=1.25 MB/sec [Megabyte-per-second]
=1250 KB/sec [Kilobyte-per-second]

 

Więc wszystko się zgadza.

Pamiętaj, że 10MBps to nie to samo co 10Mbps

Link to post
Share on other sites

witaj w klubie :rudolph:

ja zaczynałem z prędkością 2,5mb po pół roku  mam 1,4mb, po którymś tam zgłoszeniu napisali ze mam prędkość większą niż 1mb więc mogę dać sobie spokój z pisaniem kolejnych zgłoszeń

Edytowane przez stalkerpl
Link to post
Share on other sites

DSL Modulation w ustawieniach routera jak masz ustawione?

jak sprawdzic to dsl modulation? tzn w jakiej zakladce to znajde?

Jak zapewne doczytałeś w ofercie jest to DO 10Mbps czyli:

 

10 Mbps [Megabit-per-second]

=10000 Kbps [Kilobit-per-second]

=1.25 MB/sec [Megabyte-per-second]

=1250 KB/sec [Kilobyte-per-second]

 

Więc wszystko się zgadza.

Pamiętaj, że 10MBps to nie to samo co 10Mbps

pobieram z predkoscia 140KB/s   mniej wiecej 2h 1gb pliku

i czy idzie cos zrobic jak mam takie szumy i czy to sa duze czy male szumy bo sie nie znam dobrze ze mam 28 czy zle?

teraz margines szumu wzrosl do 30

mariusz1519

 

Stan połączenia DSL

włączone

 

Tryb synchronizacji DSL

Auto

 

 jedyne co mam o dsl w livesyfie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...