Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, planuję zakup laptopa , którego mam zamiar używać na studiach. Mój wybór padł na Lenovo Y510P gdyż wydaje mi się, że jest to optymalna konfiguracja w tym przedziale cenowym (do 3500zł). Znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/lenovo-y510p-i7-8gb-1tb-gt755m-sli-fhd-win8-600zl-i4411079905.html i moje pytanie jest następujące. Czy układ SLI, czyli z podwójną kartą graficzną, sprawdza się w tym laptopie i czy jest to wydajne i opłacalne? Wybrałem akurat ten model bo posiada matową matryce FHD oraz wgrany system, na czym mi zależy. Zastanawia mnie tylko ta podwójna karta, bo z tego co jest napisane to jest umieszczona w zatoce ULtraBay co uniemożliwia włożenie np. dysku SSD. Ale może jednak się opłaca? Laptop ma służyć do nauki, projektowania w CADzie oraz gier (LoL, Dota2) . Z góry dziękuję za rady i podpowiedzi. POzdrawiam 

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie odradzam SLI ze względu na bardzo wysokie temperatury i różna skalowalność tych kart graficznych. Jeśli będziesz grać w takie gry jak DOTA czy LOL, to głupotą jest branie gorącego SLI.

 

Ja proponuję dorzucić stówkę i wziąć Acera V3 z i7 i GTX760, czyli jedna porząda karta graficzna. W przyszłosci możesz wrzucić do środka dysk SSD.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziwna propaganda jest tutaj na temat sli 755 w tym lenovo, mam go już od jakiegoś czasu. Przesmarowałem sam lepsza pasta i dodałem podkładke dobra chłodzącą temperatury w bf 4 na high/ultra 75-86 stopni przy graniu 6-7h. Fps nie sprawdzałem ile ale nie występowały żadne przycięcia, więkość nowych produkcji obsługuje sli, co prawda dota i lol nie. Pod hdd jest sporo miejsca na cieniutkie SSD dvd rom można dokupić pod usb 3.0 i działa elegancko

 

 

 up 

ja bym wsadził w m2

Edytowane przez boskibat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...