Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Demon prędkości (nienormalne obroty wentylatorów)

wentylatory stary komputer prędkość

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Verilon

Verilon
  • Amator

• 27 postów
  • Miejscowość:London

Napisano 13 lipiec 2014 - 20:44

Cześć.... więc przyjechałem do swojej babci i od razu zauważyłem że komputer słychać jak startujący samolot więc zaciekawiło mnie to i sprawdziłem obroty wentylatorów i wyniki są dość ciekawe....

u6yl6eI.jpg

co o tym sądzicie? dodam że komputer stary ale raczej nie powinien tak hałasować.

• 0

#2 MasterBarti

MasterBarti
  • Maniak

• 3993 postów
  • 3DMark 06:35526 http://www.3dmark.com/3dm06/17662067

Napisano 13 lipiec 2014 - 20:51

Jak komputer stary, to nie ma się nad czym zastanawiać.

Zdemontować podzespoły, radiator z procesora, wyczyścić wszystko z kurzu, naoliwić łożyskowania w wentylatorach (kropla bądź 2 oleju lub wd40, zazwyczaj pod naklejką od spodu jest koreczek a pod nim już łożysko), nałożyć nową pastę termoprzewodzącą i złożyć z powrotem.

• 0

CPU i5-4690k skalp @4,4 schładzany Scythe Mugen 2 MOBO MSI Z97-G43 GPU Sapphire 5700xt nitro+ RAM 4x4GB Kingston HyperX Beast @2600 cl11 SSD Iridium Pro 480GB HDD WD10EZEX PSU EVGA Supernova G2 550W OBUDOWA be quiet silent base 600, LCD UE55NU8002 AUDIO Logitech z-5500

#3 Verilon

Verilon
  • Autor tematu
  • Amator

• 27 postów
  • Miejscowość:London

Napisano 14 lipiec 2014 - 19:37

dzięki pomogło, dodatkowo zamontowałem na odwrót wentyla tak co by wypompowywał ciepłe powietrze a nie wpompowywał tak jak było wcześniej. 

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wentylatory, stary komputer, prędkość

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych