Skocz do zawartości

Książka do nauki Javy


Recommended Posts

Cześć!

Mam do was pytanie:

Jakie polecacie książki do nauki Javy?

A może jest jakiś kurs na internecie? Narazie korzystam z javastart.pl

Super mi się czyta i wgl, ale co będzie gdy dojdę do końca kursu? Z czegoś muszę się uczyć.

Myślałem nad kupnem książki "Thinking in Java", ale ona jest do Javy 5 i 6, a jak wiadomo niedawno wyszła 8.

Natknąłem się też na "Java Podstawy – Horstmann & Cornell", "Marcin Lis - Praktyczny Kurs Java" i "Java Przewodnik dla początkujących"

Książka Marcina Java Podstawy są dosyć nowymi książkami.

Uczyć się z tych nowszych, czy może z "Thinking in Java"?

Jeżeli macie jakieś pytania, piszcie :D

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję ;)

Edytowane przez miszczu0097
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nie polecam ich jako podstawy do nauki tego języka. Sam autor pisze że nie są dla absolutnie początkujących, na początku jest łatwo hello world, ale potem nagle przyspiesza i nie wszystko jest zrozumiałe. Nie bez powodu w tych książkach autor Horstmann pisze, że ta książka jest skierowana dla osób które znają już jakiś język programowania perl, pascal C lub C++, są w niej ciągłe porównania do C++. Dlatego dla tych co już potrafią programować w jakimś języku są ok, ale jako dla absolutnie początkujących szkoda kasy. Jest w nich za dużo materiału wytłumaczonego po łepkach ,dlatego autor ciągle przypomina że java nie jest językiem jako pierwszy do nauki programowania. To jego słowa, czytałem jego też starsze wydania i też to powtarzał, w tych nowych wydaniach również to przypomina że to rozbudowany język i na początek warto by nauczyć się choćby C. Do tego książki te opisują Jave 7, a zostałą już wydana Java 8, niby ta książka uczy podstaw i jest napisana  pod Jave 8, ale nie posiadam jej nie czytałem to się nie wypowiem. Java Podstawy programowania w praktyce - Krzysztof Barteczko http://www.ravelo.pl/java-podstawy-programowania-w-praktyce-krzysztof-barteczko,p100197174.html#longDesc

Mnie osobiście Java przerosła, za dużą kobyłą jak na początek programowania, by załapać podstawy, tak samo C++ masa bibliotek tuziny materiału, żeby to opanować, wskaźniki itp. Chyba Horstmann ma rację żeby się nie zrazić i załapać chrapkę na programowanie, warto zaczynać od prostych języków, pascal, delphi, C. Jako że korzystam wyłącznie z Linux dwa pierwsze odpadają, choć jest IDE Lazarus, języcki obkecypascal, freepascal, oxygene do pisania szybko prostych programów okienkowych pod Linux, Windows. Języków skryptowych jakoś nie lubię typu python, ruby, lua. Zostaje więc C, ANSI C a z obiektowych C#, tyle tylko że jest ograniczony do jednej platformy Microsoft i to go skreśla.

Edytowane przez rezydent
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...