Skocz do zawartości

Test chłodzeń na platformie AM3+


Recommended Posts

Czyli jednak chlodzenia "pseudo LC" nie sa az tak malo wydajne jak mozna o nich przeczytac. Przy obrotach 1000 w occt i bf3 wypada bardzo dobrze. Pomijajac cene takiego ukladu to nie jest to zle rozwiazanie jesli ktos nie liczy sie az tak z kasa.

Link to post
Share on other sites

no wlasnie wiekszosc polecanych chlodzen tego typu to wlasnie h100i ciekawe jak ten CM bedzie sie sprawowal przy swiftechu 220 ktorego sie uwaza za najlepsze chlodzenie kompaktowe tego typu. Czy naprawde jest miedzy nimi taka deklasacja :) Wiem ze bedzie ciezko o takie testy ale moze sie doczekam :P

Link to post
Share on other sites

Ja kupilem ostatnio H220 za 260 zl z kw. Tylko ma lekko finy na dole pogiete tak to ok. Ale caly dzien to montowalem, bo w bitfenixie merc alpha nie ma miejsce na take chlodzenie i musialem "modowac" (mlotek, suszarka, i 'nowe sposoby mocowania') poszly w ruch :D.

Link to post
Share on other sites

Max a masz mozliwosc przetestowac np chlodzenie antec h2o kuhler 920 albo corsair h80i ?? One maja 120mm chlodnice ale grubsze niz np h50-60. Ciekawe jestem czy te chlodnice beda wyrabiac na AM3+ bo mi h60 na fx 6300 z OC do 4,1ghz ledwo dawala rade.

Link to post
Share on other sites

A teraz refleksja z życia. Na forum nie raz widziałem jak część użytkowników pisze że to nie polskie chłodzenie i nie jest produkowane przez nich. Jesteście w błędzie SPC to polska firma i jest to polskie chłodzenie. Gadanie takie świadczy tylko że osoba nie jest dorosła i nie liznęła brutalnej rzeczywistości i brutalności w biznesie  albo nie ma zielonego pojęcia ja zarabia się pieniądze Dlaczego?

Testy wewnętrzne, wybór komponentów i wytyczne produkcyjne. Gdzie one jest produkowane i przez kogo nie ma nic wspólnego. Nie jeden producent tak robi. Równie dobrze może być na Marsie produkowane.

Identycznie w dużej części zleceń robi tak samo firma gdzie pracuje. Gdzie godzinami się siedzi, szuka przelicza kalkuluje sprawdza różnych podwykonawców. Na końcu nie jest że firma podwykonawcza się podpisuje tylko firma dla której ja pracuje i w gazecie nie ma nawet o niej wzmianki.

Dla przykładu dam wam przykład. Część projektu budżet był na ten podpunkt $36000 jedna firma dał $33000 druga dała $24000, ta sama jakość te samo wykończenie, mojej firmie nie opłacało się robić t

Może daruj sobie tego tupu własne-infantylne przemyślenia.

Czemu to ma służyć ? Dostałeś 2-3 krówki mordoklejki http://i288.photobucket.com/albums/ll168/maxforces/d2-5.jpg

wraz z coolerem od SPC i nie jesteś w stanie rozsądnie myśleć ? Dobrze wiesz w czym jest problem i użytkownicy BMK już dawno przejrzeli na oczy odnośnie tej wspaniałej marki zaklinającej rzeczywistość. Przedstawiciel SPC wylecieli z hukiem z tego forum za czarny marketing jaki uprawiają praktycznie na wszystkich forach. Z forum PcForamt także wylecieli z hukiem. Marketing nie polega na krytyce wszystkiego co stanowi dla firmy konkurencje. Tak właśnie to wygląda w ich wydaniu.

 

Jesteś na PcLabie więc wiesz doskonale o czym piszę.

A chłodzenie oczywiście, że nie jest polskie i żadne wysłane ci krówki tego nie zmienią :P. To są gotowe produkty kupowane w Chinach za 1/10 ceny, do których dokładana jest tylko naklejka. Inne marki fractal/corsair/zalman przynajmniej mają własne zastrzeżone projekty, których produkcję zlecają bądź kupują gotowy zastrzeżony projekt. Oczywiście potem to wszystko finalnie i tak jest produkowane w Chinach.

 

Poczytaj sobie od deski do deski ten temat

http://forum.benchmark.pl/topic/99658-marketing-typowe-dzia%C5%82anie-reklamowe-czy-%C5%9Bwiadome-wprowadzanie-klienta-w-b%C5%82%C4%85d/

 

Potem zastanów się czy widziałeś gdzieś takie nachalne działania przedstawicieli Anteca, Zalmana, BeQuiet, Fractala itp na inncyh krajowych i zachodnich forach.

 

Twoja recenzja jest bardzo udana i prawie profesjonalna, wizerunek psują w mojej ocenie odczucia o jedynej, słusznej polskiej marce. W życiu takich tekstów wcześniej po Tobie bym się nie spodziewał.

Powodzenia w dalszych testach.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

"Polski produkt" "Polska jakość" - hasła występujące w większości recenzji sprzętu sygnowanego logiem SPC.

Owieczki błądzące w sieci, szukające dla siebie sprzętu czytają takie brednie i kupują ten sprzęt myśląc, że wspierają polską gospodarkę. Ba, wiele osób na forum zjawiało się i w ten sposób argumentowało swój wybór.

Te hasła powstały w czasach komunistycznych by wyróżnić właśnie polskie produkty, od tych importowanych. Wtedy to zakup produktu sprzedawanego pod takim hasłem wspierał wcześniej wspomnianą gospodarkę.

 

Jak jest teraz? Te "produkty SPC" nie są wcale polskie i kupując je nie wspieramy naszej gospodarki, a co najwyżej kieszenie kilku osób, które mają na celu tylko i wyłącznie wyciąganie pieniędzy poprzez szerzenie nieprawdy.  Według mnie polityka tej firmy jest co najmniej karygodna. Poprzez falę zalewającej nas chińszczyzny czy innego importowanego syfu upadły prawdziwe polski marki. Może zapodając ich nazwy odświeżę niektórym pamięć... FSO S.A, FMŻ Płock, WSW Andoria, WSK PZL - te marki mimo, że nie są z branży IT upadły przez taką gównianą politykę importerów.

 

Pomijam sam fakt projektowania sprzętu i zlecania jego produkcji, gdyż na ten temat wypowiedział się przedmówca.

 

 

Apeluję tylko o to abyście skończyli siać herezję. Produkty sprzedawane z logiem SPC polskie nie są, nie były i raczej nie będą.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

Produkty SPC polskie nie są, nie były i raczej nie będą.

 

Nie ma czegoś takiego jak produkty SPC ;) Są jedynie chińskie produkty sprowadzane do Polski przez firmę Cooling i sprzedawane pod marką SPC. 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

A co w takim razie UOKiK na te wasze nowinki zwiazane z ta firma?? Przeciez jesli to nie sa polskie produkty a pod takim szyldem sa sprzedawane powinny byc jakies przeslanki do ukarania omawianej firmy za chocby wprowadzanie w blad klienta przez rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat prawdziwego pochodzenia produktow. Dlaczego nikt sie tym nie zajmuje tylko paru szczekaczy na formu ?? Nie jestem przedstawicielem SPC ani zadnej innej ale ta nagonka mnie strasznie denerwuje. Ja mam produkt SPC i po dwoch tygodniach mozecie nie dac wiary ale sie nie rozsypal i komputer nie goruje sie w obudowie od tej firmy. Moze marketnig jest nachalny ale czy intel nie dziala w bardziej brutany sposob na swoja konkurencje a mimo to wspieracie monopol na potege. Zdrowy rozsadek nakazuje dzielic na pol wszystko co sie przeczyta i uslyszy. Kto mial do czynienia z relacjonowaniem wydarzen przez "TWN i Gazete wybiorcza" ten wie o czym mowie.


Polowa polskich firm ma kapital zagraniczny wiec sa one takie polskie jak cyganie u mnie w miescie, tak samo jest z bankami a wiekszosc wierzy i tak ze to polskie bo tu ma siedzibe. Prywatyzacja zrobila swoje wolny rynek tez i nic juz nie jest czarne ani biale i nauczcie sie z tym zyc bo taka jest rzeczywistosc!!!

 

jestesmy w UE i za jakis czas zniknie pojecie nasze wasze i bedza produkty unijne bo tworzymy wspolnote panstw w handlu i gospodarce.

Edytowane przez trybcio86
Link to post
Share on other sites

A co w takim razie UOKiK na te wasze nowinki zwiazane z ta firma?? Przeciez jesli to nie sa polskie produkty a pod takim szyldem sa sprzedawane powinny byc jakies przeslanki do ukarania omawianej firmy za chocby wprowadzanie w blad klienta przez rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat prawdziwego pochodzenia produktow. Dlaczego nikt sie tym nie zajmuje tylko paru szczekaczy na formu ?? Nie jestem przedstawicielem SPC ani zadnej innej ale ta nagonka mnie strasznie denerwuje. Ja mam produkt SPC i po dwoch tygodniach mozecie nie dac wiary ale sie nie rozsypal i komputer nie goruje sie w obudowie od tej firmy. Moze marketnig jest nachalny ale czy intel nie dziala w bardziej brutany sposob na swoja konkurencje a mimo to wspieracie monopol na potege. Zdrowy rozsadek nakazuje dzielic na pol wszystko co sie przeczyta i uslyszy. Kto mial do czynienia z relacjonowaniem wydarzen przez "TWN i Gazete wybiorcza" ten wie o czym mowie.

Polowa polskich firm ma kapital zagraniczny wiec sa one takie polskie jak cyganie u mnie w miescie, tak samo jest z bankami a wiekszosc wierzy i tak ze to polskie bo tu ma siedzibe. Prywatyzacja zrobila swoje wolny rynek tez i nic juz nie jest czarne ani biale i nauczcie sie z tym zyc bo taka jest rzeczywistosc!!!

 

jestesmy w UE i za jakis czas zniknie pojecie nasze wasze i bedza produkty unijne bo tworzymy wspolnote panstw w handlu i gospodarce.

Odpowiedz mi tylko na jedno pytanie

 

Potem zastanów się czy widziałeś gdzieś takie nachalne działania przedstawicieli Anteca, Zalmana, BeQuiet, Fractala itp na inncyh krajowych i zachodnich forach.
Link to post
Share on other sites

a teraz zrozum jedna rzecz jesli sie pracuje na dana marke latami to pozniej mozna zaoszczedzic na marketingu a tego o SPC powiedziec nie mozemy. Wiec zaakceptuj to ze tak teraz dziala rynek dotyczy to lekarzy aptek itd pewnych rzeczy nie da sie kupic od tak. A tradycja zobowiazuje

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

tylko paru szczekaczy na formu ?

 

Licz się ze słowami.

 

 

 

ta nagonka

 

Prawda w oczy kole.

 

 

 

Polowa polskich firm ma kapital zagraniczny wiec sa one takie polskie jak cyganie u mnie w miescie, tak samo jest z bankami a wiekszosc wierzy i tak ze to polskie bo tu ma siedzibe. Prywatyzacja zrobila swoje wolny rynek tez i nic juz nie jest czarne ani biale i nauczcie sie z tym zyc bo taka jest rzeczywistosc!!!

 

Widzę, że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. Powtórzę to po raz kolejny.

 

Ogromna większość firm zleca produkcję w Chinach. Jest to na świecie norma. Firmy te zatrudniają własnych projektantów i inżynierów, wydają miliony na opracowanie produktów, a w Chinach nad ich wytwarzaniem czuwają ich przedstawiciele.

 

Cooling wybiera z katalogów dość badziewnych chińskich firm OEM'owych gotowe projekty, nie ma żadnego wpływu na ich opracowanie, sprowadza je masowo do Polski i przykleja etykietkę SPC.

 

Jeśli ktoś nie rozróżnia tych dwóch rzeczy i stawia pomiędzy nimi znak równości to jest najzwyczajniej w świecie głupi. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

A jesli firma podpisala kontrakt na zakup danego sprzetu wraz z prawami autorskimi itp i moze raklamowac te produkty jako swoje to ja mam racje bo tak naprawde nie znasz szczegolow transakcji ale wiesz swoje najlepiej bo jestes modem i tyle.

 

Jesli nie znasz szczegolow dzialanosci firmy i ich kontraktow handlowych to nie powinienes robic im czarnego PR i z gory wyglaszac swojego zdanie jako pewnik do dzialalnosci firmy. Zwroc sie do SPC niech zdradza Ci tajemnice handlowa ( powodzenia) i wtedy wroc i powtorz co Ci powiedzieli.

Edytowane przez trybcio86
Link to post
Share on other sites
Cooling wybiera z katalogów dość badziewnych chińskich firm OEM'owych gotowe projekty, nie ma żadnego wpływu na ich opracowanie, sprowadza je masowo do Polski i przykleja etykietkę SPC.

 

Tutaj pozwolę sobie trochę dopowiedzieć.

Cooling.pl / SPC pozwolił sobie raz na modyfikację - w celu ?

Oczywiście jak z gniota zrobić jeszcze większy gniot i sprzedać drożej.

 

Czyli z zasilacza 450W po tragicznych w skutkach modyfikacjach zrobili wersję M1 550W

Poczytaj sobie trybcio86

http://www.overclock.pl/articles/show/id/627,5,15,wnetrze

 

"Po do­głęb­nej ana­li­zie la­mi­na­tu moż­na od­nieść wra­że­nie, że pły­ta głów­na pier­wot­nie zo­sta­ła za­pro­jek­to­wa­na na niż­szą moc za­si­la­cza np. 450 W i na­stęp­nie do­sto­so­wa­na do wy­mo­gów SPC w na­stę­pu­ją­cy (nie­pro­fe­sjo­nal­ny) spo­sób:

  • Końcówki lutownicze tranzystorów i diod są mocno naciągnięte,
  • Dodatkowe, dalsze otwory lutownicze od strony cewek,
  • Grubszy radiator niż wskazuje na to budowa PCB,
  • I wiele innych."

 

A tutaj masz efekty ich modyfikacji

http://www.overclock.pl/articles/show/id/627,15,15,podsumowanie

 

Ilu ludzi nabili w butelkę ?

Ten zasilacz zasługuje na czarną listę, a klienci powinni żądać zwrotu kasy za produkt niezgodny z umową (nie działające zabezpieczenia).

http://www.overclock.pl/articles/show/id/627,8,15,dystrybucja-napiec

 

"Ta­kie po­su­nie­cie jest czę­sto prak­ty­ko­wa­ne przez pro­du­cen­tów. Cie­ka­wi nas tyl­ko czy nie za­kłó­ci to za­dzia­ła­nia za­bez­pie­czeń, przede wszyst­kim OPP (przed prze­cią­że­niem jed­nost­ki). W ta­kim przy­pad­ki OCP mo­że nie za­dzia­łać, stąd za­pew­ne in­for­ma­cja o bra­ku te­go za­bez­pie­cze­nia.

Dla­cze­go tak jest? – Otóż za­łóż­my, że PSU po­sia­da dwie li­nie po 25 A.  Po zmost­ko­wa­niu obu li­nii da­je nam to łącz­nie 50 A na li­nii +12 V, czy­li 600 W, gdy mak­sy­mal­ne ob­cią­że­nie wy­no­si przy­kła­do­wo 540 W.  Aby nie prze­kro­czyć mo­cy zna­mio­no­wej jed­nost­ki za­bez­pie­cze­nie OPP mo­że być usta­wio­ne na min. 45  A. Dla­te­go, za­bez­pie­cze­nie OCP nie ma pra­wa za­dzia­łać, po­nie­waż ob­cią­że­nie obu li­nii roz­ło­ży się rów­no­mier­nie, więc nie prze­kro­czy 43 A."

 

Fajnie jest i kasa się zgadza.

Edytowane przez omar2033
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Cooling.pl / SPC pozwolił sobie raz na modyfikację - w celu ?

 

Nawet dwa razy - M40 wypatroszyli z okna i drugiego koszyka - można je kupić osobno :) 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...