Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam komputer
Procesor AMD Phenom II x6 3,2ghz 1090
Płyta główna Gigabyte 990FXA-UD5
Karta graficzna Gigabyte ATI Radeon 7950 3gb
Pamięć ram Patriot Viper II Sector 5 2x4gb 2000mhz
Zasilacz Chieftec CFT-750-14CS 750W

Dysk Seagate 2TB 64mb

Obudowa Aerocool X-WARRIOR


Chciałbym zapytać w co najlepiej zainwestować żeby poprawić wydajność w grach.
Czy w przypadku dokupienia kolejnych 2x4gb pamięci ram muszą to być takie same jak te które mam czy mogą być innego producenta ?
Czy może lepiej zainwestować w drugą kartę graficzną i podpiąć pod crossfire , tylko czy zasilacz to uciągnie czy też konieczna będzie wymiana ?
Ostatnio po uderzeniu pioruna sfajczyła mi się wieża audio , zakupiłem zastępczy wzmacniacz , lecz po podłączeniu kabla aux nie ma dźwięku , nie wykrywa sprzętu , w głośnikach słychać tylko szum. Czy w takiej sytuacji dokupienie dodatkowej karty dźwiękowej (PCI bądź USB )  rozwiąże problem ?
Z góry dziękuje za profesionalne odpowiedzi , pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Chciałbym zapytać w co najlepiej zainwestować żeby poprawić wydajność w grach.

 

W procesor Intela ...

 

 

 

Czy w przypadku dokupienia kolejnych 2x4gb pamięci ram muszą to być takie same jak te które mam czy mogą być innego producenta ?

 

Ramu masz wystarczającą ilość, to nie on jest tutaj wąskim gardłem

 

 

 

Czy może lepiej zainwestować w drugą kartę graficzną i podpiąć pod crossfire , tylko czy zasilacz to uciągnie czy też konieczna będzie wymiana ?

 

W życiu, procesor znacznie będzie zwalniał taki układ mutli_GPU

 

 

 

Ostatnio po uderzeniu pioruna sfajczyła mi się wieża audio , zakupiłem zastępczy wzmacniacz , lecz po podłączeniu kabla aux nie ma dźwięku , nie wykrywa sprzętu , w głośnikach słychać tylko szum. Czy w takiej sytuacji dokupienie dodatkowej karty dźwiękowej (PCI bądź USB )  rozwiąże problem ?

 

Kwestia tego czy poszła wieża czy może coś w kompie ? Kupisz nową kartę dźwiękową i co ? Co jeżeli wieża padła ? Masz głośniki komputerowe ?

 

Powiedz ile masz d wydania, jaki posiadasz monitor 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kwestia braku dźwięku jest taka że głosniki podpięte do nowego wzmacniacza działają , podłaczam kabel aux pod odtwarzacz mp3 i wszystko gra tak jak powinno, kwestią wadzącą jest tutaj chyba przepalone wejście audio na płycie.
Do wydania mam coś koło 1600zł. Monitor mam LG 22".
Ogólnie dlaczego zmienić na Intela ? Czy AMD nie produkuje dobrych procesorów ?
Sam wybrałem te podzespoły które mam aktualnie na podstawie wielu opini użytkowników oraz kompatybilności sprzętu.
Zajmuje się także grafiką często rysuje coś na papierze , wrzucam na kompa i obrabiam na gimpie , kreuje też całkiem nowe często o wysokiej rozdzielczości projekty okładek , plakatów , logotypów na koszulki.
Jestem fanem Wiedźmina i w związku ze zbliżającą się premierą chciałbym nieco wzbogacić swój "piec" żeby doświadczyć pełnej jakości oraz wrażeń z gry.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ogólnie dlaczego zmienić na Intela ? Czy AMD nie produkuje dobrych procesorów ?

Gorsze i mniej opłacalne od Intela. Podkręcony FX jest na poziomie niekręconej i5'tki, a zżera przy tym dużo więcej prądu.

 

 

 

Jestem fanem Wiedźmina i w związku ze zbliżającą się premierą chciałbym nieco wzbogacić swój "piec" żeby doświadczyć pełnej jakości oraz wrażeń z gry.
 

Tak jak mówił Kajtek, tutaj najlepiej by było przejść na i5, ponieważ Phenom to już leciwa konstrukcja.

 

Zasilacz dałby radę z Crosfire, ale nie przesadzałbym z OC. Potrzebowałbyś też innej obudowy, bo w tej będzie ciężko o multi_GPU.

Link to post
Share on other sites

Procesor zmień na Intel Core i5 4690k[lub bez K jak nie podkręcasz] i płytę pod to z OC lub bez zależy od ciebie

Ja polecam ten procesor

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4690k-socket-lga1150-64bit-do-3-9-ghz-88w-cache-6mb-box-bx80646i54690k-haswell-refresh-647918/

Tą płytę

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97-gaming-3-intel-z97-4xddr3-1x-m2-vga-gblan-atx-z97-gaming-3-nowosc-640720/

Do tego dokup chłodzenie które zmieści się w twojej obudowie albo zmiana obudowy i Thermalright Macho, chyba takie wyjście będzie najlepszym rozwiązaniem.

Link to post
Share on other sites

Idąc twoim tokiem rozumowania firma AMD mogłaby już ogłosić bankructwo , a mimo to ma się całkiem nieźle. Jak myślę jesteś fanem Intela ; ja chcę poznać obiektywne opinie na ten temat. Skoro twierdzisz że Intel jest lepszy w takim zestawieniu które mam , proszę o konkretne liczby a nie tylko puste słowa , że tamto jest lepsze a to jest gorsze. Mój obecny Phenom ma 6 rdzeni mimo to zalecacie wymianę na czterordzeniowca bez podania konkretów.

Link to post
Share on other sites

AMD Phenom to były super procki - do dziś wielu użytkowników je posiada. Ich wydajność stoi jednak w podobieństwie Intelowskich Quad'ów. To że ma 6 rdzeni nie znaczy zupełnie nic - skoro 4 rdzeniowiec Intela potrafi pokazać swoje oblicze w grach, a 6 rdzeniowiec AMD nie to coś jest na rzeczy. Zaraz mi napiszesz, że AMD uciągnie gry i się zgodzę, chociaż wcześniej zaprzeczyłem. Niedługo wyjdzie Wiedźmin 3 który daje w kość każdemu komputerowi. Intel dostaje baty i gra na ultra z dobrą grafą to 40 klatek, podczas gdy w innych potrafi mieć 2x Więcej. Ale przełóż sytuację na AMD - 40 klatek w nowych grach a co gdy wyjdą kolejne? A to już tylko pół roku. AMD ma procesory bardzo prądożerne, wysokie TDP. Żeby dorównać i5 musisz kupić może nawet FX z seri 9? Puste megaherce i "logiczne" rdzenie. W serii 11 FXów kto wie, bo w 9 dają chłodzenie wodne, może kolejnym krokiem będzie zestaw chłodzenia azotem? Proste słowa: Bierz procesor Intel'a bo to on zapewni Ci najlepszą wydajność, a jeśli zależy Ci na dobrej karcie graficznej to tu AMD powiem Tak.

 

P.S. Wg. mnie dział procesorów AMD już upadł, tylko Intel go trzyma przy życiu, żeby nie płacić kar za monopol. Samo AMD już tylko kartami graficznymi żyje.

Edytowane przez akiioto
Link to post
Share on other sites

W takim razie jaki polecacie zestaw płyty głównej + procesora intela do 1600-1700zł ?
Chciałbym jeżeli wybierzecie producenta płyty głównej np. jak to było poprzednio MSI to dlaczego akurat MSI a nie Asus czy Gigabyte.
I czy taki zestaw bez zakupu drugiej karty graficznej pozwoli mi na komfortową rozrywkę w świecie Wiedźmina 3 na ultra detalach czy raczej nie ma co na to liczyć.
Ewentualnie prosiłbym o jakieś linki do testów wybranych produktów.
Z góry dziękuje za odpowiedzi , pozdrawiam.
ps. wiem jestem bardzo niezdecydowany i wybredny :)

Link to post
Share on other sites

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

AsRock Z97 Pro4 /intel Z97, LGA 1150/

HR-02 Macho 120 rev.A 

 

Zestaw gotowy do podkręcania. Najmocniejszy i5 na 1150, który nosem wciąga najdroższe FX'y, płyta na chipsecie Z97 z masywnym radiatorem na sekcji zasilania. Do tego bardzo wydajny cooler (dałem jego mniejszą wersję, gdyż nie potrafię znaleźć informacji, jakie chłodzenia wchodzą do twojej obudowy).

Link to post
Share on other sites

Ta płyta obsłuży moje ramy ? mają 2000mhz a tu jest niby
Częstotliwość szyny pamięci:
* 1066MHz
* 1333MHz
* 1600MHz
Co do płyty dlaczego AsRock ? Chciałbym poznać kryteria doboru producenta płyty
na co zwracacie uwagę

Polecacie i5 a dlaczego nie i7 ? np. taki : http://www.ceneo.pl/24331820
 

Edytowane przez owuel
Link to post
Share on other sites

Mam aktualnie Arctic Freezer Xtreme rev. 2
i miałem jeszcze miejsce na boku obudowy żeby zamontować 120mm wentylator.
Teraz do nowego procesora i płyty wyżej podanych chciałbym kupić jakiś bardzo dobry cooler
możecie coś polecić? wstępnie wybrane :
-  Noctua NH-D14

-  Noctua NH-D15
-  Coolermaster V8 GTS
-  be quiet! CPU cooler Dark Rock PRO 3

-  Thermaltake Frio Extreme 140mm
-  Thermaltake Frio OCK

Możecie powiedzieć które z nich są wydajne i jednocześnie zmieszczą mi się w obudowie.
Może demontaż tego wentylatora z boku powiększy możliwości. A może całkowite otwarcie bocznej ściany komputera?
co byłoby najlepszym rozwiązaniem , z góry dzięki za odpowiedzi :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...