Skocz do zawartości

Nowy komp pod 4870 X2


Recommended Posts

Oto co na pewno będę brał:

 

Radeon 4870 X2 Gigabyte 2GB 2xDVI (PCI-E)

Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz (S775) BOX

GoodRam DDR2 8096MB (2x4GB) 800MHz CL5

WD Caviar Black 500GB WD5001AALS 32MB cache SATA-II

Pioneer DVD+/-RW DVR-216D bulk black (Serial ATA)

 

Mam problem z paroma podzespołami, a mianowicie zasilacz, płyta główna i obudowa. Na te trzy części jestem skłonny wydać do 1600 zł max. Z tym, że zależy mi na obudowie z trzema wiatrakami. Będę wdzięczny jeśli coś zaproponujecie, bo już nie mam pojęcia co wybrać.

Link to post
Share on other sites

Procesor po OC weźmie może z ~85W, karta bierze ~290W. Razem 375W, a zasilacz na linii +12V ma 480W. Czyli spory zapas. (reszta komponentów bierze bardzo mało prądu w porównaniu do CPU i GPU, będzie tego z ~50W max, i to mało z linii+12V, bo w większości z +3.3V i z +5V).

Link to post
Share on other sites

@procek

dobre propozycje ale ten zasilacz (mimo że wystarczy) to wziąłbym troszkę mocniejszy (np 600W tak dla absolutnie, ekstremalnego świętego spokoju)

 

no i jak coś to można większą obudowę ale ta jest bardzo dobra (chyba że autorowi tematu się nie podoba to co innego)

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Weź ten zasilacz, w sumie tylko 50 zł więcej:

 

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obudow/Corsair_CMPSU_620HXEU__620W/pelny,id,31689/

 

To będziesz mógł nawet CF z tych Radków złożyć :lol: (przy tym E8400).

Trzeba bylo od razu zaproponowac 400 watt zasilacz.

700 Watt - to bedzie mialo zapas, a nie tak jak przy 520, podepniesz do tego pare dyskow, nagrywarke sata, pare rzeczy pod USB i po zasilaczu.

Link to post
Share on other sites

Weź ten zasilacz, w sumie tylko 50 zł więcej:

 

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obudow/Corsair_CMPSU_620HXEU__620W/pelny,id,31689/

 

To będziesz mógł nawet CF z tych Radków złożyć :lol: (przy tym E8400).

Trzeba bylo od razu zaproponowac 400 watt zasilacz.

700 Watt - to bedzie mialo zapas, a nie tak jak przy 520, podepniesz do tego pare dyskow, nagrywarke sata, pare rzeczy pod USB i po zasilaczu.

Nieprawda. W ogóle nie czytasz moich poprzednich postów. I chyba nie wiesz, ile pobierają poszczególne komponenty. Pewnie nawet nie widziałeś na oczy kalkulatora mocy (a ten z Zenfista jest dosyć dokładny, błąd w wypadku mojego zestawu wyniósł +10W, mierzone miernikiem). Nie ma to jak mania watów :lol:

Ten 520W ma prawie 100W zapasu na +12V.

 

 

Bo ten 620W ma odpinane kable i jest produkcji Seasonic, a ten to Fortron.
Link to post
Share on other sites

Wiem ile pobieraja i rowniez przeczytalem wszystko co bylo wczesniej.

Zasilacz to jedyny element komputera ktory musi starczyc na dosc dlugi okres czasu, wiec lepiej brac zapas (zapasem nazywam przynajmniej 100 watt). W swojej kalkulacji we wczesniejszych postach nie podliczyles dyskow, wiatrakow napedu, plyty glownej, pamieci itd.

620 Watt bedzie w sam raz, natomiast 700 watt bedzie mialo zapas, pamietaj ze im starsze komponenty tym wiecej zaczynaja pobierac pradu.

Link to post
Share on other sites

W swojej kalkulacji we wczesniejszych postach nie podliczyles dyskow, wiatrakow napedu, plyty glownej, pamieci itd.

 

Czytamy ze zrozumieniem:

(reszta komponentów bierze bardzo mało prądu w porównaniu do CPU i GPU, będzie tego z ~50W max, i to mało z linii+12V, bo w większości z +3.3V i z +5V).

pamietaj ze im starsze komponenty tym wiecej zaczynaja pobierac pradu.

A to od kiedy? Jedyne, co może spadać, to moc zasilacza, ale nie wzrasta pobór prądu przez urządzenia - co za bzdura! A ponad 100W zapasu wystarczy, poza tym Corsair ma 5 lat gwarancji. I nie wiem czy zauważyłeś, ale autor wybrał bardzo energooszczędny procesor, więc zapas jest. Ten zasilacz bez problemu ciągnie Quady i karty w SLI, więc nie wiem, dlaczego miałby mieć problemy z E8400 i HD4870X2. A pobór prądu przez RAM to kilka W, to samo wentylatory, dyski i napędy 10-15W, płyta główna z 30W - no na pewno potrzeba mu 300W zapasu na to.
Link to post
Share on other sites

(reszta komponentów bierze bardzo mało prądu w porównaniu do CPU i GPU, będzie tego z ~50W max, i to mało z linii+12V, bo w większości z +3.3V i z +5V).

Jednak tak czy siak wiekszosc leci z 12V.

 

A to od kiedy? Jedyne, co może spadać, to moc zasilacza, ale nie wzrasta pobór prądu przez urządzenia - co za bzdura!

Tutaj to juz proste prawa fizyki sa, dla przykladu pomysl czemu wtyki do dobrych sluchawek sie pozlaca. :lol:

 

I nie wiem czy zauważyłeś, ale autor wybrał bardzo energooszczędny procesor, więc zapas jest. Ten zasilacz bez problemu ciągnie Quady i karty w SLI, więc nie wiem, dlaczego miałby mieć problemy z E8400 i HD4870X2. A pobór prądu przez RAM to kilka W, to samo wentylatory, dyski i napędy 10-15W, płyta główna z 30W - no na pewno potrzeba mu 300W zapasu na to.

Nie 300, a jakies 250 :lol: - podliczyles urzadzenia pod USB?

Poza tym, czy zaboli te dodatkowe 80-100 pln za mozliwosc upgrade'u w najblizszych latach? :lol:

To jest jedna z rzeczy jakie moim zdaniem warto zainwestowac, zobacz sobie moj konfig - mam tam 580 Watt Tagana, i musze powiedziec szczerze ze podczas odpalania czegos wymagajacego sie cholernie zaczyna grzac. Moja zasilka to pozostalosc po starym pccie (X2 4200+ i 7950GX2), gdybym bral zasilke do tego to napewno bym wzial 700 Watt, zeby przygotowac sie w razie czego na jakis upgrade :D

Link to post
Share on other sites

Idąc takim tokiem rozumowania, to lepiej od razu kupić 1000W, bo jeszcze mu się zachce SLI z 4xGTX295...

Te 620W co podałem to już starczy i to z takim zapasem, że prawdopodobnie go w ogóle nigdy nie wykorzysta. Producencie procesorów i kart graficznych przestają już dążyć do zwiększania mocy kosztem poboru prądu.

Link to post
Share on other sites

620W starczy z dużym zapasem na 4870X2 lub GTX295, kręconego Quada + sporo dysków i urządzeń USB.

Karta - max 300W po OC

Procesor po OC (Quad) - max 150W

Płyta - 50W max po OC

Zostaje 120W na resztę, spokojnie wystarczy. Dyski biorą po 15-20W, a wentylatory to tyle co nic, po 1-3W, to samo urządzenia USB.

Link to post
Share on other sites

Dyski biorą po 15-20W, a wentylatory to tyle co nic, po 1-3W, to samo urządzenia USB.

620W to już bardzo duży zapas.

Jeden dysk 3,5" z talerzami 7200RPM to średnio 8-9W, wentylatory rzadko kiedy biorą więcej niż 1,5-2W.

Link to post
Share on other sites

Jeden dysk 3,5" z talerzami 7200RPM to średnio 8-9W

Wiem, ja policzyłem prądożerne dyski 10.000 - 15.000 rpm.

 

Nawet 520W by starczyło, jednak kolega GreQonE popadł w manię watów i ciężko mu to wytłumaczyć - no i nie rozumie, że nie każdy ma tyle pieniędzy co on i nie każdy kupuje Quada i kręci go na 4GHz + 4 karty graficzne (bo tylko do tego ten 750W zasilacz, który on proponuje, byłby potrzebny).

Link to post
Share on other sites

q6600 wymięka

http://www.guru3d.com/article/evga-x58-sli-classified-review/17
Z tego co słyszałem, to nie ma raczej gry która wykorzystuje czterordzeniowce, a z programami to jak szukanie igły w stogu siana, chyba że się mylę. Poza tym, komputer ten, będzie mi służył 2, może max 3 lata.

 

A propos zasilacza, to wezmę może jednak 620W, będzie więcej zapasu mocy a i nie będzie się tak "pocił" wykorzystując prawie całą swoją moc.

 

Obudowa mi pasuje, ważne tylko aby była możliwość montażu ponad trzech wentylatorów, co do designu, to nie lubię jakichś świecących, mrugających czy śpiewających obudów, jak ktoś lubi mieć wiejską dyskotekę w domu to jego sprawa :lol:

Link to post
Share on other sites

Wszyscy zapomnieliście o sprawności zasilacza chyba? Zasilacz 520W nie podaje wcale 520W. Ma sprawność na poziomie 80-85% jeśli jest markowy. Czyli na potrzeby sprzętu może przeznaczyć najwyżej 416W, reszta idzie w ogrzewanie mieszkania.

 

Zdecydowanie 620W do tego zestawu.

Link to post
Share on other sites

Wszyscy zapomnieliście o sprawności zasilacza chyba? Zasilacz 520W nie podaje wcale 520W. Ma sprawność na poziomie 80-85% jeśli jest markowy. Czyli na potrzeby sprzętu może przeznaczyć najwyżej 416W, reszta idzie w ogrzewanie mieszkania.

Mylisz się zasilacz 520W podaje 520W, ale z sieci pobiera więcej ok. 650W dla sprawności 80%, a ok. 612W dla sprawności 85%.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...