Skocz do zawartości

Dell 2209wa vs LG w2220p


Recommended Posts

Więc tak

W tym temacie chciałbym się dowiedzieć od jakichś znawców bądź użytkowników danych modeli czy istnieją różnice w prędkościach matryc wyżej wspomnianych monitorów. Pytam bo podchodzę sceptycznie do tego co napisał producent, a podobno patryca w dellu jest produkcji lg. Więc proszę o pomoc.

Następnie który z tych monitorów oferuje lepszy input lag

Czy Lg oferuje lepszą korekcję jasności ??

Który z monitorów oferuje lepsze kolory, i kąty ??

Jaka matryca oferuje lepsza równomierność podświetlenia??

 

Za pomoc z góry bardzo dziękuję

Pozdrawiam N3KR0

Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc

Choć po tych testach to za bardzo nie wiem co mam myśleć bo tak podobno lg 2220pg ma matryce już 5ms czyli lepszą od della, z kolei z testu della wynika ze albo testy della kłamią albo lg2220p ma słabą szybkość.

 

Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Odp.1 Tak LG zastosowało rozwinięcie matrycy z Dell'a ale zmiany są raczej kosmetyczne.(czas GTG o 1ms szybciej )

Odp.2 Nie LG ma większy zakres regulacji jasności dzieki temu możemy obniżyć poziom luminacji ekranu.

Jest jeszcze 3 sprawa , dell ma gwarancję premium na bad pixele i to jest coś czym baaardzo punktuje na +

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem to są takie same monitory.

Nie mam 100% pewności, ale jeśli lg jest z Czech (matryca) to chyba mam rację.

Hdmi nic nie daje na plus, bo dvi-d przesyła to samo. Dżwięku i tak nie ma po hdmi - brak głośników.

Ważniejsze jest raczej czy nie buczą, bo słyszałem, że dell ma taki problem.

Link to post
Share on other sites

Mikroprzycięcia może wyjaśnisz, bo może mam mikromózg?

były już ze 3 tematy na tym forum i multum na różnych innych, problem dotyczy mocnych kart graficznych (głównie kanapek, cfx/sli oraz 58xx/gtx 4xx) - w skrócie obraz przycina się na czas niższy niż jedna klatka co tworzy niezbyt fajny efekt wizualny, jakby grafikę cięło, a mimo tego chodzi płynne - też to miałem, a po przejściu z DVI na HDMI zniknęło

Link to post
Share on other sites

Jak to się ma do tego co napisałem wyżej?, są różne dvi - cyfrowe, C/A i A.

Może dotyczy to tych dwóch ostatnich?

Zresztą same hdmi ma kilka wersji to dvi też pewno jakoś ewaluowało.

 

Może też być kwestia jakości samego kabla - np. różna długość ścieżek, chętnie bym się coś na ten temat dowiedział.

Wie ktoś może czy hdmi ma tyle samo pinów do przesyłania obrazu co dvi-D? obstawiam, że tak.

Link to post
Share on other sites

"Jest jeszcze 3 sprawa , dell ma gwarancję premium na bad pixele i to jest coś czym baaardzo punktuje na +"

 

LG też ma gwarancje na bad pixele, w prawdzie tylko miesiąc ale przecież bad pixele o ile się pokazują co jest podobno rzadkością to to pokazują się na samym początku użytkowania.

Link to post
Share on other sites

Nie ma co patrzeć na specyfikacje, w praktyce może być, że 8 lepsze od 5.

Wydaje mi się, że nie wypuszczaliby nowego monitora co by nie mógł konkurować ze "starym" dellem.

Trzeba znaleźć test z tą rajdówką

Ważniejsze czy poprawiono laga i podświetlenie, bo stary hp na tym przegrywał,

źle tylko że fujHD w natywnej grać to trzeba worek siana na gpu.

Link to post
Share on other sites

Serdeczne dzięki wszystkim za odp.

Mam takie pytanie co do gwarancji lg w2220p

Znalazłem w agito.pl dwie oferty:

pierwsza bardzo atrakcyjna http://www.agito.pl/monitory-lcd/lg-22- ... 93751.html

 

druga już mniej http://www.agito.pl/monitory-lcd/lg-22- ... 94027.html

 

Wiem że różnica dotyczy realizacji gwarancji. Ale nic pyzatym nie wiem. O co chodzi z tą gwarancją dokradnie ?? Każda jets dtd ??

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...