Skocz do zawartości

Jakie chłodzenie pod i5-4690k z delikatnym OC


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez ziom0070,

Recommended Posts

Mam złożony zestaw:

 

Zasilacz Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-430W, 80 plus BRONZE, activePFC, 2xPCI-E (BN180)
Pamięć Team Group Vulcan DDR3 2133 2x8GB TLAD316G2133HC10QDC01
Obudowa SilentiumPC Gladius M40 Pure Black ATX/USB3.0/SSD ready/3x120mm bez zasilacza (SPC077)
Czytnik I-BOX ICKWFR055
Samsung DVD -/+ R/RW 24x SH-224DB BLACK - SATA BULK - BEZ SOFTu BA SH-224DB/BEBE
Microsoft Windows 8.1 x64 Polish 1pk DVD OEM (WN7-00604)
Dysk SSD Plextor M6S 256 GB 2.5" SATA III ( transfer do 520MB/s ) (PX-256M6S)
Płyta główna ASRock Z97 PRO4 Z97 LGA1150 (PCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/CROSSFIRE) ( Z97 PRO4 )
Procesor Intel Core i5-4690K, socket LGA1150, 64bit, do 3.9 GHz, 88W, cache 6MB, BOX (BX80646I54690K) - Haswell Refresh
 
Rozchodzi sie o chłodzenie CPU pod tą budę, płytę i procesor... co się zmieści? co kupić by było ciche i wydajne? może ktoś już gdzieś widział takie połączenie i podrzuci linkiem... Procesor bedzie podkręcany... nie wiem jeszcze ile... wyjdzie w praniu.
 
Budżet na chłodzenie to około 150zł
 
Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony mi czas.
Link to post
Share on other sites

Witaj!

Z tego co widzę masz bardzo dobry procesor i dobrą płytę główną. Osobiście gdybym był na twoim miejscu zwiększył bym trochę budżet na chłodzenie. I5 4690k z twoją płytą główną i dobrym chłodzeniem (i dobrą sztuką oczywiście) można podkręcić do 4,5Ghz z 3,5Ghz więc różnica jest spora. Osobiście mam podobny problem jak ty ale poczekam trochę jak więcej kasy uzbieram i wtedy kupie coś za 250-300zł.

Link to post
Share on other sites

Twój budżet pozwoli przy odrobinie cierpliwości na Thermalright Macho. Powinno wystarczyc nie tylko do delikatnego OC. Później cena rośnie już szybciej niż wydajność chłodzenia...

Gdzieś czytałem po kilku forach że zwykłe macho sie nie mieści w tej obudowie... stad tez post tutaj bez moich propozycji by zobaczyć co użytkownicy sami zaproponują z własnych doświadczeń... sklep morele niestety po 2 dniach od wysłania maila wciąż nie zaproponował mi rozwiązania w postaci innych produktów jak również nie dałz nawet słowem znać czy owy wentylator sie mieści w tej obudowie z tymi podzespołami...

 

Zastanawiam sie czy inny model tego samego chłodzenia spełni wymagania... mam na mysli: 

Chłodzenie CPU Thermalright  HR-02 - Macho 120 Rev.A - TR145 (koszt to około 165zł)

lub

Chłodzenie CPU SilentiumPC Grandis XE1236 (SPC099) (149zł) tylko ze ten ma juz 158mm wysokosci... i reszta w tej klasie podobnie... http://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/chlodzenie-cpu-633/140.00,180.00,,,,,,,,,20579O907614.907580.907727.907694,20584O771292/1/#product_list

Link to post
Share on other sites

Znalazłem przypadkowo coś takiego (test): 
http://chlodzenie.net/reviews/grandis-xe1236-pierwszy-twin-tower-od-silentiumpc/9/

 

Platforma testowa to wspomniana obudowa M40, grandis xe1236 i płyta Asus P8Z68-V Pro, Testy na 4,5ghz wykazują 75stopni w stresie, zas głośność to tylko 3db różnicy co do HR-02... 

 

Jeśli sie zmieści (bo w opisie nie ma wzmianki i zdjeć z zamkniętej obudowy) to chyba skusze sie na grandisa bo jest tanszy przy tego typu "niewielkich" różnicach w tescie.

Link to post
Share on other sites

 

 

głośność to tylko 3db różnicy co do HR-02

 

3dB różnicy oznacza, że jest dwa razy głośniej! Więc nie "tylko"a "aż" 3 dB różnicy...

Macho jest powszechnie znany z wysokiej wydajności ale też kultury pracy, zastanów sie jeszcze...

Link to post
Share on other sites

3dB różnicy oznacza, że jest dwa razy głośniej! Więc nie "tylko"a "aż" 3 dB różnicy...

Macho jest powszechnie znany z wysokiej wydajności ale też kultury pracy, zastanów sie jeszcze...

nie rozumiem do końca co miałeś na mysli... jak dwa razy głośniej? np. jak coś ma 53db a coś ma 56db to gdzie tu 2 razy głośniej?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...