Skocz do zawartości

Monitor do gier, ~1000 zł


Recommended Posts

Witam

 

Poszukuję monitora j.w. napisane, nie mam żadnych preferencji firmowych.

Od razu chciałbym się spytac, czy monitor AOC V22+ jest wart mojej uwagi?

Dużo grywam w FPSy, strategie po necie, dlatego szybkośc jest dla mnie priorytetem.

Wolałbym wielkośc monitora bliżej 22 cali niż 24 :P Bo od 24 chyba dostanę oczopląsu :P

Link to post
Share on other sites

co do rozmiaru monitora to kwestia przyzwyczajenia oraz odległości w jakiej siedzisz, jeżeli nie masz go bliżej niż 90cm od oczu to śmiało bierz 24"

 

rzuć okiem na Iiyama ProLite E2407HDS-1 powinien być dokładnie tym czego szukasz, jak na TN ma przyzwoite kolory i kontrast ale za to cieszy się dużą szybkością matrycy i niskim input lag'iem, co afaik w FPS'ach jest istotne

Link to post
Share on other sites

Właśnie niespecjalnie daleko od monitora siedzę :P

Ano o Iiyamach dużo dobrego słyszałem, ale te 24 cale trochę mnie przerażają :D

No i ja mam na punkcie kontrastu pierdolca, bo po 7 latach od premiery mój monitorek (wtedy niby był nr. 1) nie ogarnia bardzo podobnych kolorów i wszystko się zlewa w jedną wielką kupę, już nie mówię o problemach z płynnością :P

Tylko jedno mnie zastanawia - w porównaniu do tego modelu co dałem w linku ta Iiyama ma dosyc smutny kontrast, czy to rzeczywiście robi tak dużą różnicę?

Link to post
Share on other sites

Tylko jedno mnie zastanawia - w porównaniu do tego modelu co dałem w linku ta Iiyama ma dosyc smutny kontrast, czy to rzeczywiście robi tak dużą różnicę?

to, co piszą producenci to głównie mało znaczące liczby, TN mają z definicji marną (w porównaniu do IPS) jakość obrazu, jedyną ich zaletą jest szybkość, niemniej nowe IPS'y ustępują im już niewiele i nie ma na nich smużenia, niestety większość nie jest projektowana pod graczy i mają spore input lagi, co może popsuć zabawę w fps'ach, co nie zmienia faktu, że wyżej wymieniony HP'ek byłby ok, ma przyzwoity input lag na poziomie 13ms

Link to post
Share on other sites

Mam ten sam problem co ty Redrum333 zastanawiam się właśnie jaki wziąć monitorek do gier :/

Imo zależy mi też na szybkości ale co to za monitor za 1000zł co ma beznadziejne kolory i kąty...

Patrzyłem na tego hp i i sadze że lg 2220p byłby lepszy. Może ktoś się orientuje czy te nowe lg mają końcu 5ms czy 6 ms??

Cały czas zastanawiam się też nad nowym samsungiem 2233rz 120hz dla graczy podobno najlepsza tn na razie.

Link to post
Share on other sites

Mam ten sam problem co ty Redrum333 zastanawiam się właśnie jaki wziąć monitorek do gier :D

No cholera właśnie chciałem na premierę Starcrafta 2 miec już coś eleganckiego a zdecydowac się nie mogę :D

Jeszcze się dowiedziałem że jakiś podział na jakieś TN/IPS i inne bajerky, ale z tego co wiem to IPS jednak właściwościami obrazu biją TN'y na łeb. Ale co to mi daje, skoro tyle różnych modeli jest :) I nie ma jednego zdecydowanie najlepszego z tego co czytałem (w ludzkiej cenie ow koz). Jak tego chcę więcej, to na innym stracę. Pff.

Link to post
Share on other sites

Może ci to coś da podam ci moje typy monitorów raczej coś z nich właśnie wybiorę

A więc tak

 

Dell2209wa ISP do 1000zł

LG w2220p ISP do 1000zł

Samsung 2233rz TN do 1100zł ale tu mamy 120Hz 3D

 

I właśnie się zastanawiam bo tak Ten Samsung jest super do grania ale .. Straszne kąty, kiepskie kolory, oraz podświetlenie, za to prawie 0 input lag, trochę lepsze czasy reakcji.

I ogólnie nie wiem czy Samsung daje coś na bad pixele, bo z tego co wiem to dell daje nam 3lata a LG około miesiąca ale i tak to podobno wystarcza bo bad pixele zdarzają się rzadko, a jak już to w pierwszych tygodniach użytkowania.

Tak że wybór należy do ciebie. Sam mam bardzo ciężko wybrać co kolwiek ....

Tak że jak coś wybierzesz to napisz.

Link to post
Share on other sites

OK nawet nie chodzi o te czasy bo np dell i lg będą miały i tak pewnie bardzo dobre choć dell wychodzi chyba ciut lepiej.

Jutro muszę zamówi monitor teraz ostateczna decyzja to czy chce mieć monitor dal graczy czyli 120 hz czy isp 60hz ale z lepszymi kontami i kolorami..

Kompletnie nie wiem co wybrać ... Na kompie gram większość czasu tylko że widziałem kąty

tego samsunga i jest masakra

http://www.digitalversus.com/duels.php? ... 4495&ph=13

Co do imput lagu to chyba tez nie ma rewelacji

http://www.digitalversus.com/duels.php? ... 4495&ph=13

Smużenie ma większe LG

http://www.digitalversus.com/duels.php? ... 4495&ph=13

ale już w przypadku dell vs lg dell wypada chyba ciut lepiej

http://www.digitalversus.com/duels.php? ... =4862&ph=9 Z resztą sam nie wiem

Link to post
Share on other sites

Ale dlaczego byś się nie zastanawiał nad 120hz ?? skoro chodzi o granie

bo jakoś nie widzę na tyle powszechnego rozwoju 3D, by ta funkcja była szczególnie przydatna, w każdym razie nie jest to zaleta, która imo mogłaby zapewnić temu monitorowi jakiś atut

 

a dlaczego LG? z recenzji wynika, że ma lepszą czerń i kolory niż Dell, ma też HDMI co jest drugorzędną zaletę ale jest

Link to post
Share on other sites

Dell2209wa ISP do 1000zł

LG w2220p ISP do 1000zł

Właśnie od paru godzin nad tym się głowiłem, i dzisiaj raczej podejmę decyzję. Póki co bardziej jestem za propozycją Della, mimo braku portu HDMI (przyszłościowo). Bo na czasie mi zależy mimo wszystko ;p

 

Jeszcze takie pytanie techniczne - widziałem w róznych tematach polecane były 24 calowe monitory, akurat w jednym odzywała się osoba o słabym wzorku i astygmatyzmie, w sumie mam ten sam problem, polecono jej 24 calówkę. Czy rzeczywiście 24calówki są bardziej przyjemne w częstym użytkowaniu? (bo przyznam że przy kompie trochę przysiaduję) Jeżeli różnica jest zauważalna, jestem skłonny dopłacic trochę grosza dla wyższego komfortu/jakości. Tylko problemem jest fakt, że nie znam dokładnej odległości przy której siedzę w domu przy kompie (teraz niestety w domu mnie nie ma, będę mógł to sprawdzic dopiero we wtorek). A jest jakaś granica bezpiecznej odległości (dla oczu) :wariat:

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem wielkość matrycy ma się nijak do komfortu pracy. Bo to działa na tej zasadzie ze gdy masz 22 cale to siedzisz bluzko, z kolei jak kupisz 24 to musisz się oddalić i tak w kółko im większy tym zaleca się siedzieć dalej bo człowiek nie jest w stanie ogarnąć całego obrazu. Nie widzę super nosze okulary i od kilku lat gram na crt 17 i jest teraz się przesiadam na nowy lcd. Jeszcze nie wiem na jaki. Moim zdaniem wielkość raczej ci nic nie da wiadomo ktoś lubi duże ekrany to będzie kupował jak największe za cene jakości bo w tych czasach ciężko o jakiś super tani lcd 24-26

 

Zapytam jeszcze tak. Tak jak kolega wyżej siedzę sporo.... przed kompem i tak zależy mi na tym żeby fajnie się grało i ogólnie parzyło a monitor słyszałem że ips mają tendencje do żarzenia oczu.

Czy jest wię to dobry wybór dla gracza spędzającego około 11h przed kompem ??

Czy może jednak TN ??

Link to post
Share on other sites

słyszałem że ips mają tendencje do żarzenia oczu.

nie znam zjawiska w każdym razie nazwy

spędzam przed swoim monitorem po 10h dziennie czasem więcej i nie odczuwam tego jakoś, niemniej mój Dell jest za jasny i bez zaciemnienia kolorów nie idzie tego skorygować, w nocy konieczne jest inne źródło dość jasnego światła (w moim przypadku lampka) obok, bo oczy się męczą

odwrotnie ma się sprawa za dnia, nawet gdy mam słońce w monitor nie powoduje to że kompletnie nic nie widzę, jak miało to miejsce na mojej starej TN'ce

 

co do przekątnej i wpływu na wzrok/astygmatyzm to jako osoba "bogatsza" o to schorzenie nie widzę wpływu na komfort pracy

Link to post
Share on other sites

Chciałbym jeszcze zapytać jak to jest z tymi czasami LG mają 5 czy 6 ms chodzi tu oczywiście o model w2220p

Słyszałem że niektóre monitory mają tendencje do piszczenia. Czy ma to miejsce także w tym dellu i lg??

Wiem że LG posiada dotykowe menu. Czy jest to wada ?? Jak tak to dlaczego???

Jeśli nie to jak się spisuje to menu ??

 

drachenfeles czy grałeś może na isp po necie w szybkie strzelani typu cs/hl/cod??

Jeśli tak to powiedz czy isp z czasem 6ms/5ms sie do tego nadaje

Link to post
Share on other sites

Dobra, zdecydowałem się kupic LG W2220P-BF.

Jak coś potestuję to dam znac.

A co do starego monitora mojego, poczciwego Soniacza - okazał się jedynie LEKKO gorszy niż ten co kupuję, nie wiem skąd Sony w tamtym czasie (7 lat temu..) wytrzasnął takie cudo, ale jasnośc ma wyższą od wszystkich jasności widzianych w modelach ostatnimi czasy oO No, ale rozstania nadszedł czas :(

Link to post
Share on other sites

Dell ma nieco niższy input lag ale generalnie w obu przypadkach wartości są porównywalne i oscylują w granicach 1fps

również Dell ma nieco szybszą matrycę, natomiast jest to różnica, która wychodzi w pomiarach, natomiast ludzkie oko tego nie zauważy

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...