Skocz do zawartości

Tani zestaw rozwojowy(na początku), przemyślenia.


Recommended Posts

Witam wszystkich!

 

Przeglądając ostatnio różne portale oraz fora zaciekawiło mnie, że wszyscy proponują zestawy w sztywnej cenie. Np. mam 3000zł i proponowany zestaw za taką kwotę. A co jeśli mam 1500zł na początku a finalnie chcę zestaw o wartości np 5000zł?

 

 Zakładam, że:

  • Na początku mamy powiedzmy te 1500zł
  • chcemy sobie pograć
  • może, za jakiś czas przesiadamy się na nowszą wersję np. teraz Haswell potem Broadwell
  • na początek kupimy: obudowę, zasilacz, HDD za ok. 500zł(może mniej?)
  • nie mamy na początku nic, oprócz:
  • mamy monitor, myszkę, klawiaturę, drukarkę, głośniki/słuchawki, kable itp.

​Zostaje więc 1000zł na procesor, płytę główną, pamięć, ewentualnie kartę graficzną. Bierzemy lepszy procesor, kartę graficzną, szybsze pamięci, bardziej rozbudowaną płytę główną?

 

Zapraszam do luźnej rozkminki. W końcu tego tematu żadem portal nie podjął, a przynajmniej ja nie widziałem.

 

Ps. Obudowa ze złomu za 10zł zawsze spoko;)

Ps. Nie, nie jestem fanem zielonych, czerwonych, niebieskich czy innych...

Ps. Nie, nie składam komputera.

Link to post
Share on other sites

Ja bym trochę jeszcze dozbierał jednak. Jak wiadomo technologia idzie do przodu i za te uzbierane 5k kupimy lepszy sprzęt w "przyszłości". Oczywiście to moje zdanie, do tego nie wiem ile czasu miałoby trwać to zbieranie do wartości 5000zł, jeżeli to kwestia kilku miesięcy to można sobie coś powoli składać ale jeżeli to ma być na przestrzeni kilku lat to wychodzi mało opłacalnie.

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...