Skocz do zawartości

GTX 580 - niepoprawne dane w gpu-z, czy inny problem


Recommended Posts

Cześć właśnie kupiłem używaną kartę PoV GTX 580, która powinna mieć 3gb pamięci GDDR5. Sprzedawca powiedział mi, że gdy on ją kupował, to "coś z nią wymienili", tak że miała ona dostać właśnie 3gb pamięci (zamiast zwykłego 1,5gb, powiedział, że musiał sam na nią przez to dłużej czekać). Jednakże GPU-Z pokazuje, że na pokładzie jest 1,5gb (Z tego co zrozumiałem, to karta chyba została zmodyfikowana, a nie zmieniony model, nie jestem pewien). I teraz nie wiem, czy program tak jakby ją źle "czyta", czy w czym problem. Ze sprzedawcą rozmawiałem, wydawał się naprawdę uczciwy, więc póki co zakładam opcję, że to wina gpu-z.

Jeśli to możliwe to prosiłbym o jakieś rady co robić.

Mam nadzieję, że to dobry dział, na ten temat.

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

A co do tego numeru seryjnego, to z pamięci mniej więcej podam tgt-580-1536 (ale skreślone i poprawione na 3072)-c


Natomiast jeśli chodzi o wydajność to far cry 3 w full hd, dx11, aa x2 i detalach wysokich/bardzo wysokich działa bardzo przyjemnie. Tylko te temperatury, na pulpicie 50 stopni, w grze 90. Ale nie włączyłem wiatraków w obudowie, a mam 6 dobrze rozplanowanych, może delikatnie pomóc, jeszcze nie sprawdzałem... a co do tej pamięci to już sam nie wiem co myśleć teraz... bo jak z nim gadałem na początku to od razu mi mówił, że jest poprawione to 1,5gb i na 100% jest 3gb.


Jeszcze jedna rzecz: w gpu-z, który w google znalazłem (http://www.hardwarelook.com/images/uploads/REVIEWS/GPU/Zotac_GTX_580_AM2_3GB_Edition_Review/GPU_Z_GTX_580_amp2_3GB.PNG)  jest inaczej zapisana liczba ROPs, a także bus interface ma inne wskazania.

Link to post
Share on other sites

Podany nr seryjny jest wersji 3Gb, ale chłopie..."skreślone i poprawione"

 

A i odpal te wentylatory w budzie, bo ją zagotujesz, przyda się wymiana pasty jak używka.

To referent?

Edytowane przez gtr76
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po prostu jeszcze się nie spotkałem z takim problemem, w sumie dość dziwna sytuacja to jest. Może te zmienione pamięci mają wpływ na odczyt przez gpu-z.


To znaczy z tego co zauważyłem do 90 stopni tylko far cry 3 ją rozpala, reszta ma niższe temperatury. Chłodzenie wygląda tak (http://www.komputronik.pl/product_picture/6/GRGFGTX580POVN3C/GeForce_with_CUDA_GTX_580_POV_TGT_3072MB_2xDVI_mHDMI_PCI_E_Charged-962ce038.png) więc referencyjne. Wiatraki też odpaliłem już.

Link to post
Share on other sites

na pulpicie 49 stopni, w cs go po 3 minutach wbiło w miarę stabilne 85-86, a zwiększało się po jednym od około 70.


A w którym 3dmarku?


Jeszcze jedno dodam, może to ma jakieś znaczenie: sterowniki zainstalowałem od razu najnowsze z internetu, tych z płyty nie tykałem.

Link to post
Share on other sites

Ta karta ma chyba limit około 97 ale nie jestem pewien, zaraz zrobię test 3dmark, jak się uda i wstawię wyniki.


http://www.3dmark.com/3dm11/8507652 tu są wyniki, ktoś może coś o nich powiedzieć?


I wie ktoś może czy powinienem obawiać się mojej temperatury? Bo niezbyt miła byłaby sytuacja, w której gram sobie w coś i nagle karta siada...


I myślicie, że takie na przykład takie chłodzenie (http://www.ceneo.pl/29669713#tab=click) (lub jakiś niższy jego model) rozwiązałoby moje problemy z temperaturami karty na dobre?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...