Skocz do zawartości

Brak dostępu do internetu, mimo, że jest połączony


Recommended Posts

Witam.

Od kilku dni mam pewien problem z internetem, zasięg jest dobry,komputer jest normalnie połączony z routerem a mimo to internet nie działa. Niestety do tego routera nie mam dostępu i nie mogę nic przy nim robić, jedynie mogę coś zmieniać w komputerze. W dolnym rogu na tle kresek zasięgu wyświetlony jest wykrzyknik w żółtym trójkącie a jest napisane brak dostępu do internetu. Poniżej zdjęcie obrazujące ten problem a take ipconfig/all. Macie jakieś pomysły ?

http://zapodaj.net/c3f208b094462.jpg.html

Link to post
Share on other sites

Jak nie masz dostępu do tego rutera to dużo nie zrobisz, Połączenie z ruterem masz, ale ruter nie ma z internetem.

Tylko czy na pewno nie masz dostępu do rutera? Chodzi o dostęp przez  stronę, bo fizycznego nie potrzebujesz.

Ewentualnie po swojej stronie możesz jeszcze zmienić adresy serwerów DNS.

Np. na googla czyli jako podstawowy 8.8.8.8 a zapasowy 8.8.8.4, albo

open dns - podstawowy 208.67.222.222, zapasowy 208.67.220.220.

Teraz ustawiony jest adres rutera.

Link to post
Share on other sites

wczoraj rano przez jakiś czas internet był normalnie. 2 dni temu też był ten wykrzyknik i brak dostępu do internetu jednak wyświetlił sie jakiś komunikat że ktoś w sieci na już takie ip po czym internet działał normalnie

Jak sie pojawił taki komunikat to znaczy, ze masz z kimś konflikt adresów ip. Spróbuj swój zmienić na inny.

Teraz masz 192.168.1.108 - nie wiem ile osób korzysta z tego rutera i ile adresów jest już zajętych - ale spróbuj zmienić na np. 192.168.1.115.

Link to post
Share on other sites

Teraz mam zasięg 3 kreski i znowu jest ten żółty trójkącik i jest napisane Brak dostępu do internetu, tak jak to przedstawiłem na zdjęciu wcześniej. Zmieniłem ip na 192.168.1.110. Teraz mam ustawione "Uzyskaj adres ip automatycznie" oraz "Uzyskaj adres serwera DNS automatycznie" i nadal nie ma internetu. 2 dni temu miałem internet przez ok. 30 minut i znowu pojawił się ten trójkąt.http://zapodaj.net/66f985f04a500.jpg.html

Link to post
Share on other sites

nie.

swoją drogą, nie masz neta od kogoś przydizelonego na 1 urządzenie i nie próbujesz lecieć na więcej urządzeniach? takei tricki się własnie stosuje w takich sytuacjach, jak ktos kupuje dostęp na 1 pcta, żeby "nie mógł" własneog routera postawić itp

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...