Skocz do zawartości

Geforce GT 650m problem z taktowaniem


Recommended Posts

Witam,

 

        Jestem nieszczęśliwym posiadaczem laptopa gamingowego alienware mx14 r2 z karta graficzna geforce gt 650m na pokładzie. Wszystko działało dobrze, dopóki nie rozpocząłem swojej przygody z grą Counter Strike : Global Offensive. Jako fan c'sa postanowiłem w końcu przesiąść się ze starego 1.6 na nowsza wersję gry i tu rozpoczęły się moje problemy. Niestety jak to w dobrej strzelance bywa zasadznicza rolę pełni liczba fpsow, więc cała gra jest skonfigurowana tak aby mieć ich jak najwięcej. 

        Po ustawieniu planu zasilania na max performance, ustawien 3d w karcie graficznej, najnizszych mozliwych ustawien graficznych w grze wliczajac rozdzielczosc  640x480, właściwie wszystkiego co tylko możliwe nadal miałem około 50-60 fpsow podczas gdy kolega na laptopie o zblizonych parametrach miał stałe 200-300. Reinstalowałem sterowniki karty na różne wersje co oczywiście nie przyniosło skutku więc ostatecznie zrobiłem format. To również nie pomogło. Nie chce tu pisać opowiadania więc napisze tylko, że monitorując gre nvidia inspectorem odkryłem że karta ma skoki taktowania przy odpalaniu gry, a nastepnie działa na minimalnych 135 Mhz przy 99% obciązeniu i w żadnym wypadku nie chce zwiekszyć swojej prędkości. Oczywiście po kilku godzinach temperatura rośnie z 60+ do okoł0 80 stopni,ale taktowanie pozostaje na 135 Mhz.

 

Proszę o pomoc.

   


Po kilku testach okazało się, że karta chodzi jak powinna do czasu aż osiagnie temperature 67stopni. Podczas gry mam 150 -300 fps. Niestety gdy dojdzie do 67 stopni taktowanie spada do minimalnego (135mhz) fpsy spadaja nawet do 15... W nvidia inspector mam zaznaczona opcje "prioritize temperature" i za kazdym razem gdy to odznaczam i zastosowuje zmiany opcja wraca do defaultowego ustawienia,czyli zaznaczonego okienka z temperatura 67 stopni.. Ktos wie jak to odznaczyc na dobre?

Edytowane przez slitz
Link to post
Share on other sites

Może tak po prostu wyczyść tego laptopa. I najlepiej zmień pastę termo-przewodzącą pod prockiem i grafiką. U mnie na półtorarocznym laptopie taka operacja obniżyła temperaturę o jakieś 20 stopni.Tutaj ewidentnie laptop się przegrzewa i to jedyna rada.

Edytowane przez Kamillus
Link to post
Share on other sites

Laptopa czyszcze conajmiej raz w miesiacu i nie znajdziesz tu nawet grama kurzu.  To czego potrzebuje to programu lub sposobu by odznaczyc "priority temperature" w nvidi inspectore tak by karta mogla chodzic na najwzyzszym taktowaniu przez caly czas swojej pracy. Jakies pomysly?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...