Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy 4000 +/- 200


Recommended Posts

Zastosowanie komputera : gry, internet, praca biurowa, grafika, video

Maksymalna kwota : 4000 zł +/- 200 zł

Których części potrzebuję : procesor, płyta, ram, zasilacz, karta graficzna, dysk SSD, dysk HDD

Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie

Rozdzielczość mojego monitora i model: Samsung P2250 1920x1080

Specjalne wymagania : Wydajność, niski poziom hałasu

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Dysk SATA 500GB

Własna propozycja zestawu : http://www.morele.net/inventory/info/66e5Vd/

 

Komputer nie będzie podkręcany, ma byc podstawą do ewentualnych modyfikacji w przyszłych latach (zmiana procka, karty, dorzucenie ramu). Czy warto inwestować w GTX 780 (granie „od czasu do czasu" na full detalach w nowe tytułu niekoniecznie w Full HD) czy może skupić się na tańszym modelu GTX 760 lub zamienić na coś ze stajni AMD ? Co do MOBO to zależy mi na aktywnym USB (ładowanie przy wyłącznej jednostce). SSD pojawia sie w zestawie gdyż ma być na nim zainstalowany tylko OS - czy warto dorzucić kasy i kupić wersje SATA Express ?

Link to post
Share on other sites

 

 

SSD pojawia sie w zestawie gdyż ma być na nim zainstalowany tylko OS - czy warto dorzucić kasy i kupić wersje SATA Express ?

Nie.

 

Czy warto inwestować w GTX 780 (granie „od czasu do czasu" na full detalach w nowe tytułu niekoniecznie w Full HD) czy może skupić się na tańszym modelu GTX 760 lub zamienić na coś ze stajni AMD ?

O wiele taniej masz minimalnie słabszego R9 290, w tą stronę bym poszedł.

 

Strasznie razi ta płyta, chipset Z97 i procesor z zablokowanym mnożnikiem to trochę bezsens. Możesz ją zmienić na tańszą B85-G43 (ATX, chłodzona sekcja zasilania, komplet wyjść audio/video).

 

Obudowę zmień na sprawdzoną i przewiewną - Zalman Z3 Plus.

Link to post
Share on other sites

Dzięki Szambor5

 

 

Płyte wybrałem tylko ze względu na ewentualną podmiane CPU na Broadwell (tu nie chciałbym ciąć kosztów), budę ze względu na mega minimalizm. Uważasz ze zestaw będzie cichy ( martwi mnie boxowe chłodzenie) ?

 

Co do grafiki bije się z myślami czy kupić teraz GTX 780/ R9 290 (. gram rekreacyjne) czy może przyciąć do GTX 770/280 a po roku zmienić na coś z nowej generacji ( mam sporo zaległych tytułów, a przeskakuje z leciwego C2D i GT430)

Link to post
Share on other sites

 

 

Płyte wybrałem tylko ze względu na ewentualną podmiane CPU na Broadwell (tu nie chciałbym ciąć kosztów), budę ze względu na mega minimalizm. Uważasz ze zestaw będzie cichy ( martwi mnie boxowe chłodzenie) ?

Obstawiam, że sprzęt będziesz wymieniał, kiedy królować będzie DDR4, więc Z97 nic Ci nie da. Nie po to kupuje się topowy CPU, żeby wymieniać go po roku.

 

 

 

Co do grafiki bije się z myślami czy kupić teraz GTX 780/ R9 290 (. gram rekreacyjne) czy może przyciąć do GTX 770/280 a po roku zmienić na coś z nowej generacji ( mam sporo zaległych tytułów, a przeskakuje z leciwego C2D i GT430)

Nawet jeśli kupiłbyś R9 280X/GTX770, to różnica będzie taka, że wyskoczysz z kapci. Twoja decyzja. Jeśli nie jest dla Ciebie problemem wyłączenie jednej czy dwóch pierdołek w grze, to 770/R9 280X wystarczą. 

Link to post
Share on other sites

Ok co do MOBO mnie przekonałeś - co polecisz w takim razie na podobnym poziomie (w tej co podałeś brak ładowanie przez usb przy wyłączonym zestawie, a i różnica w cenie prawie żadna ) ?

 

Co myślisz o poziomie ew. poziomie hałasu ?

Link to post
Share on other sites

A ja zaproponuję taki oto zestaw:
 
http://www.morele.net/inventory/info/DlTc23/

(3777 zł)
- Płyta główna- ASRock jeszcze mnie nie zawiódł. Ta ładnie się prezentuje, Sexi UEFI z wieloma fajnymi bajerami.
- Modularny zasilacz 600W od Corsaira- zapas mocy na długie lata, wysoka kultura pracy
-  Asus GeForce GTX 770- Jako posiadacz GTX 770 (Gigabyte) z czystym sumieniem mogę polecić tą kartę. Zapewni komfortową rozgrywkę na najwyższych ustawieniach. Ten model posiada wydajne i ciche chłodzenie
- 8 GB RAM CL9 Crucial Ballistix- Osobiście posiadam, montowałem w 2 innych komputerach i polecam. 

- SSD Crucial MX100- Bardzo dobry stosunek jakość/cena. Najczęściej polecany SSD do 300 zł na tym forum.

- Jeśli ma być cicho to boxowy cooler intela nie powinien nawet być wyjmowany z pudełka  ;) . Z tym chłodzeniem SPC będzie o wiele ciszej i chłodniej

- Obudowa- gusta są różne i nie wiem czy tutaj trafiłem. Mi bardzo się podoba, jest sporo miejsca na zarządzanie okablowaniem, 3 wentylatory w zestawie, okno przez które zawsze lubię popatrzeć w czasie wczytywania gry. By było efektownie dorzuciłem oświetlenie led w kolorze niebieskim. Dla niektórych jest to zbędna pierdółka, wg. mnie będzie cieszyć oko.

W sumie mamy tu wydajny, cichy i elegancki zestaw.

 

Jak będzie za parę lat? Będą pamięci DDR4 oraz zupełnie inne procesory. Krzem odejdzie do lamusa a królować będzie grafen. Sockety na bank się zmienią więc jakiejkolwiek płyty gł. byś nie wybrał to i tak będzie do wymiany. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

- Modularny zasilacz 600W od Corsaira- zapas mocy na długie lata, wysoka kultura pracy
 

1. Nie od Corsaira, a od CWT.(może drobnostka, ale wprowadzasz w błąd ;P)

2. Kultura pracy jest średnia.

3. W tej cenie dużo lepszymi parametrami cechuje się CoolerMaster G550M.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...