Skocz do zawartości

Dobór brakujących części- gry, OC, LC


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: głównie gry
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: ok. 4000
  • Których części potrzebujesz?: buda bez zasilacza, ssd, hdd, dvd
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? tak
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: Samsung T240 fullHD
  • Specjalne wymagania: maksymalna możliwa wydajność, stabilna platforma do podkręcania i czarno-żółta kolorystyka ;)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? dysk SSD MX100 256GB, zasilacz ze starego komputera BQ E7-CM-680W i 3 stare dyski na SATA2 (2x 1TB, 1x 320GB)
  • Własna propozycja zestawu: http://www.morele.net/inventory/info/L9qv0u/
  • Inne: wybór obudowy był chyba najtrudniejszy dla mnie- patrzyłem na Enthoo Pro, Corsair 750D i właśnie Enthoo Primo, chociaż wiem, że to są zupełnie inne segmenty cenowe i nawet wielkościowe. Ogólnie podoba mi się szczotkowane aluminium bo dodaje klasy, a komputer ma w pokoju stanowić element wystroju, a przynajmniej nie razić. W 750D podobno są kiepskiej jakości blachy i razi beznadziejne rozwiązanie zaślepek od zatok 5.25" przez co albo mam napęd i wygląda to okropnie, albo nie mam napędu wcale, a fakt faktem, że czasem go używam choćby do obejrzenia koncertu na dvd. Enthoo Pro natomiast z wyglądu prawie niczym się nie różni od mojej poprzedniej obudowy czyli CM 690II Advanced- ot taka meshowa dziura na przodzie ;)

    Płyta główna- tutaj wybór praktycznie między Z97 Extreme4, a droższym MPowerem przy czym ten drugi bardziej mi się podoba z wyglądu, a oprogramowanie Asrocka czasem podobno potrafi płatać figle.

    Pamięci- tutaj chciałem coś 2400MHz, w czarnym kolorze- uniwersalny do każdej płyty praktycznie i w razie jakby mnie natchnęło na zmiany lub bym trafił okazję czegoś innego/lepszego to zmiana koloru nie będzie problemem.

    Zasilacz ma chyba 3 lata i jest sprawny, cichy, nie miałem z nim nigdy problemów, więc myślę że może zostać.

    Co do karty graficznej to jest plan wodowania jej w przyszłości- albo tego R9 290, albo GTX 8xx jak wyjdą i okażą się warte przesiadki, ale to kwestia przyszłości. Póki co wersja od MSI ze względu na niską cenę, 3 letnią gwarancję i długość chłodzenia mieszczącą się (na styk :P) w Enthoo Primo przy zamocowanym rezerwuarze.

     

    I tak, na LC mam inny budżet, który będzie omawiany w odpowiednim dziale :)

 

Wszelkie sugestie mile widziane :)

Link to post
Share on other sites

obudowa jak już będzie kupiona z niewielką zniżką, więc wyjdzie za nią trochę ponad 800. Poza tym to napisałem, że obudowa jest dla mnie ważna ze względu na możliwości LC, wygląd i szeroką możliwość rozbudowy. I póki co z moich wieloletnich doświadczeń ze sprzętem to wymianie najczęściej podlega właśnie karta graficzna, bo albo to to padnie, albo jest już przestarzałe. Cała reszta to kupowanie na lata, więc można to traktować jako pewnego rodzaju inwestycję.

Link to post
Share on other sites

Jakoś nie mam przekonania do tych "gamingowych" płyt Asusa, może mój błąd, ale tak jakoś mam :/

Myślę nad wymianą karty graficznej na ten model od XFX: http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-r9-290-947m-dd-edition-bf4-4096-mb-ddr5-r9-290a-edfd-626618/ kosztuję parę groszy więcej, ale z tego co widzę na stronie producenta, to nie dość, że dopuszcza zdejmowanie chłodzenia i wymianę na blok wodny, to jeszcze daje dożywotnią gwarancję po rejestracji w ciągu 30 dni od zakupu. Ktoś miał styczność z tymi kartami? Warto? Bo z tego co widzę to nie wiadomo dlaczego, ale nikt ich nie proponuje do zestawów, a opcja gwarancji jest wg mnie genialna.

 

Albo lepiej kupić referenta w dobrej cenie: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_86&products_id=59485 i szarpnąć się na blok wodny od razu, aczkolwiek ta wersja nie ma "lifetime warranty" :/

Tu link dla ciekawskich: http://xfxforce.com/en-us/support/xfx-warranty

 

Ktoś się jeszcze wypowie? :)

Edytowane przez Agivex
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...