Skocz do zawartości

Noctua Build


Recommended Posts

Środkowa klatka raczej zostaje, bo pomaga ona w zarządzaniu okablowaniem. Masa kabli jest za nią schowana.

 

to ja nie wiem od czego kable Ty tam posiadasz skoro masz do tego wielką piwnicę na dole.. inni nie mają tej klatki a wygląda tak jakby kabli nie posiadali w obudowie:

 

http://i108.photobucket.com/albums/n15/albert5r/pc/IMG_0319.jpg

Link to post
Share on other sites

Idą tamtędy kable od front panelu, wentylatora i wszystkie SATA. Gdybym puścił SATA razem z resztą kabli to prawdopodobnie nie zamknąłbym tylnego panelu (już teraz jest trochę wybrzuszony). Tutaj fotka jak to wygląda:

 

http://i.imgur.com/k5JoyW8.jpg

Link to post
Share on other sites

 

 

a nie dasz rady ich puścić w dół i schować w piwnicy? przecież tam jest sporo miejsca 

Może są za krótkie? a przedłużaczy nie opłaca się kupować, ponieważ i tak luk chcę kupić nową budę. 

Link to post
Share on other sites

Nie próbowałem, bo w tym miejscu panel styka się bezpośrednio z midplate (oddziela je cienka "pianka" widoczna na zdjęciu z tej strony), więc tylko cienkie kable przechodzą, czyli np. SATA jak je się dobrze ułoży. Te od diod i przycisku power powinny przejść bez problemu (to te kolorowe). Gorzej z USB, firewire i audio, bo te są grubsze. Jako że ich nie używam (USB mam rozwalone, przednie porty audio mają gorszą jakość dźwięku niż tylne, a na firewire nie posiadam żadnych urządzeń) to schowałem je wszystkie do zatoki 3,5". Co do miejsca w piwnicy to na froncie nie ma go wcale tak dużo, bo dolna klatka jest szersza od górnej, ale może udałoby się te kable tam upchać. Chociaż boję się trochę otwierać tylny panel, bo ledwo udało mi się go zamknąć. :D

 

Jak tak teraz patrzę to ta środkowa klatka według mnie nie wygląda nawet tak źle.


Kto powiedział, że zamierzam ją sprzedawać :D Zresztą nową budę to i tak pewnie w przyszłym roku bym kupował, więc beżową P182 przez rok zdążyłbym się nacieszyć :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj pobawiłem się trochę z OC procka. Na stocku w turbo (3,9GHz) chodził na 1,086V więc malutko. Oto co mi na razie wyszło:

 

4,5 GHz @ 1.21V, więc nie jest źle :) Próbowałem też na 1,2V, ale po 20 minutach wywaliło bsod'a. :(

 

http://i.imgur.com/YBeTdGK.png

 

Próbowałem, też na szybko z 4,6GHz. Na 1.25V nie idzie, a na 1.3V poszedł, ale miał za wysokie temperatury (szczytowo 89* na najcieplejszym rdzeniu) i OCCT się wyłączył. Mógłbym spróbować na niższym napięciu, ale na razie z 4,5GHz @ 1,21V jestem zadowolony, więc pewnie z wyższymi taktowaniami będę się dalej bawił zimą albo jesienią jak temperatury za oknem będą niższe.

 

Na koniec mała ciekawostka: w biosie znalazłem zakładkę o dość ciekawej nazwie "tweaker's paradise" :D

Link to post
Share on other sites

 @up to jest zwykły test OCCT czy Linpack? Jeśli zwykły to masz coś dość wysokie temperatury.

 

Wczoraj u  użytkownika adam9871 4690K poszedł na stabilne 4.5GHz przy 1.15V. Sposób podkręcania Fixed. Stany C3/C6 masz wyłączone?

 

 

http://i.imgur.com/cOBeCag.jpg

Edytowane przez eVerest
Link to post
Share on other sites

Zwykły OCCT. Temperatury owszem trochę wysokie, ale należy pamiętać, że adam ma "trochę" bardziej przewiewną obudowę i ma więcej wentylatorów. Dodatkowo mam najgorętszy pokój w całym domu (okno od południa :() i przez większość dnia jest w nim ciężko wytrzymać z powodu temperatury :(

 

Zaraz sobie ogarnę ten sposób OC, bo szczerze mówiąc to pierwszy raz o nim słyszę :D

Stanów C3/C6 w ogóle nie ruszałem, bo kompletnie o nich zapomniałem :D

 

Co do napięcia to Chudemu chodzi na 1.23V (temperatury też ma trochę wyższe), więc może adam ma złotą sztukę.

Link to post
Share on other sites
że adam ma "trochę" bardziej przewiewną obudowę

 

Procek nie był testowany w obudowie.Zrobił sobie testbench na pudełku.

 

 

Zaraz sobie ogarnę ten sposób OC, bo szczerze mówiąc to pierwszy raz o nim słyszę Stanów C3/C6 w ogóle nie ruszałem, bo kompletnie o nich zapomniałem

 

Trzeba te stany wyłączyć przy OC sposobem Fixed co podałem.Od tego może masz bluescreen

Edytowane przez eVerest
Link to post
Share on other sites

 

 

Procek nie był testowany w obudowie.Zrobił sobie testbench na pudełku.

 

To tym bardziej będzie chłodniej. :D

 

 

Z tego co się dowiedziałem to podkręcanie Fixed jest według mnie bez sensu, bo po co procek ma chodzić cały czas na 4,5GHz z napięciem ~1,2V, skoro w idle może zbić sobie takty do 800MHz i napięcie do <1V? Nie dość, że będzie się miało niższe temperatury to jest to też zdrowsze dla procka.

Link to post
Share on other sites

Ten procek może  tak chodzić  24/7 przez cały rok.Od tego masz gwarancje. :P

 

Wolałbym jej nie używać. :D Mam też nadzieję, że pochodzi on dużo więcej niż rok, zwłaszcza patrząc na to ile miałem poprzedni procek. :)

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem jakie kolory mają NF-F12 i wyszło mi coś takiego:

 

Beż -> #e4d8ca

Brąz -> #582c1f

 

Nie jestem pewien jak to się ma do rzeczywistości, ale jakieś wyobrażenie to daje. :)

 

Pozostaje tylko pytanie czy na pewno chcę malować budę na te kolory. Tak naprawdę efekt może być różny - albo wyjdzie paskudnie albo fajnie. Malując na czarny mat mam pewność jak to będzie wyglądało, więc nie ma ryzyka (pomijając fakt, że byłoby to tańsze, bo trzeba kupić jedną puszkę mniej, ale to akurat najmniejszy problem, bo jak patrzyłem przed chwilą na cenę farb na allegro to zobaczyłem, że są śmiesznie tanie). Do tego wziąłbym przedłużki w kolorach Noctuy.

 

Pomijając na chwilę kwestię koloru, jakie farby polecacie? Widziałem, że DecoColor są dosć tanie i mają całkiem sporą ofertę. Używał ich ktoś kiedyś, jak z jakością? Muszę używać jakiegoś podkładu i czy powinienem na wierzch nałożyć warstwę lakieru bezbarwnego?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Teź uźyłem DecoColor i rzeczywiście mogą chlapać, gdy ich się dobrze nie wymiesza (na szczęście dowiedziałem się tego przy uźyciu podkładu).

Buda jest juź pomalowana i częściowo poskładana. Teraz jestem na wyjeździe i będę dopiero w sobotę więc mam nadzieję, że w weekend będą foty ze złożonym kompem.

 

 

 

 

Fotka podglądowa. Więcej zdjęć w (mam nadzieję) lepszej jakości jutro.

 

http://i.imgur.com/4caDa7j.jpg

Edytowane przez luk9400
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...