Skocz do zawartości

Recommended Posts

 Witam.

 

 Od paru lat jestem użytkownikiem iPhone'a 3gs i powoli przestaje on nadążać za nowymi aplikacjami,

a także przestaje spełniać moje wymagania. W wyniki czego postanowiłem rozejrzeć się za czymś nowym.

  • mój budżet : 1800 zł
  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : Internet
  • nówka czy używka : preferuję nówkę jednak jestem w stanie skusić się także na używany
  • preferowany rozmiar wyświetlacza : do 5 cali
  • preferowany system mobilny : Android lub iOS, nie miałem styczności z WP
  • do czego będę używać urządzenia : komunikowanie się, surfowanie po Internecie, słuchanie muzyki, youtube, gry, robienie zdjęć
  • ​ moje najważniejsze wymagania : telefon dobrze wykonany i wytrzymały, dobrej jakości bateria oraz wyświetlacz, jak najlepsza jakość odtwarzanego dźwięku(na tym zależy mi najbardziej)
     
Link to post
Share on other sites

Jak dźwięk i słuchawki to nic innego jak Xperia Z2  - za 1800 nówka tylko że 5,2" lecz nie jest przerażająco duży.

Zdjęcia super wyświetlacz nie jest taki "super" jak w samsungu po prostu jest baaardzo dobry bez przekłamań itp.Bateria trzyma w trybie stamina i normalnym uzytkowaniu spokojnie 2 dni ja tylko kilka minut rozmów chwila internetu dziennie na urlopie i mam 25% baterii a odłączyłęm go od ładowarki w sobotę w południe).

Oczywiście szukać zestawu z słuchawkami z redukcją szumów takie jak ja mam niżej.

 

A jeśli za duży to LG G2 - płącisz 1200zł i jesteś zadowolony 5,2" ale z ramkami jest(prawie) taki sam jak np.Galaxy S4.

Zdjęcia bardzo dobre nie wiem jak z dźwiękiem na słuchawkach jak dla mnie ok(nie jestem melomanem nawet obok niego nie stałem :D)

Jednak wykonannie z plastiku ale za 1200zł do przyjęcia.

 

Tegoroczne flagowce oprócz Z2 to przepłacanie patrząc np. na to co było rok temu lub na Note 3(np. 3GB ramu a S5 tylko 2 wtf?)

 

Ewemtualnie HTC One M8 - zdjęcia ja kna flagowca przeciętne wyjście słuchawkowe trochę gorsze od mojej Z2 (słuchałem tego samego kawałku i było gorzej).Bryła łądna sprawia wrażenie solidnego ale trochę jest za długi i może być "za duży" - choć dla mnie za mały :P.

Link to post
Share on other sites

Ostry.77 napisał wszystko w tym temacie. 

Z produktem od Sony niestety nie miałem styczności, ale od LG już tak. 

Mogę powiedzieć, że dzwięk jest dobry - po prostu dobry. 

Głośnika gra głośno i w miarę czysto, a jeśli chodzi o dzwięk ze słuchawek to też jest dobrze. Może Ci się nie spodobac umiejscowienie "miniJACKA" w sprzęcie od LG, ponieważ jest on u ... dołu telefonu. Na całe szczęście wielkiego problemu z tym raczej miec nie będziesz :P

Edytowane przez Rybaak
Link to post
Share on other sites

Ewemtualnie HTC One M8 - zdjęcia ja kna flagowca przeciętne wyjście słuchawkowe trochę gorsze od mojej Z2 (słuchałem tego samego kawałku i było gorzej).

Akurat m8 ma najlepsze wyjście słuchawkowe z tych wszystkich, najmocniejszą amplifikacje.

Edytowane przez huckincharlie
Link to post
Share on other sites

Akurat m8 ma najlepsze wyjście słuchawkowe z tych wszystkich, najmocniejszą amplifikacje.

na tych samych słuchawkach ten sam utwór brzmiał gorzej - potwierdzone przez moje grono 4 osób każda stwierdziłą to samo że Z2 grało lepiej ale tylko troszkę.Lepszy to ma głośnik ale też znów nie jakoś niebotycznie lepszy ale po prostu trochę lepszy.

 

Prawda jest taka że głośnik jest dobry dla uczniów gimnazjum których 70% siedzi na przerwie z telefonem przy uchu i słucha swoich Gimb-piosenek na max głośności i głuchną - najlepiej to widać w domu jak się je o coś prosi.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

Prawda jest taka że głośnik jest dobry dla uczniów gimnazjum których 70% siedzi na przerwie z telefonem przy uchu i słucha swoich Gimb-piosenek na max głośności i głuchną - najlepiej to widać w domu jak się je o coś prosi.

 

:rotfl:  

Link to post
Share on other sites

 

 

na tych samych słuchawkach ten sam utwór brzmiał gorzej - potwierdzone przez moje grono 4 osób każda stwierdziłą to samo że Z2 grało lepiej ale tylko troszkę.Lepszy to ma głośnik ale też znów nie jakoś niebotycznie lepszy ale po prostu trochę lepszy.   Prawda jest taka że głośnik jest dobry dla uczniów gimnazjum których 70% siedzi na przerwie z telefonem przy uchu i słucha swoich Gimb-piosenek na max głośności i głuchną - najlepiej to widać w domu jak się je o coś prosi.

 

Wow grono aż czterech znajomych nie ma co wiarygodny test :rotfl:

Audio quality

The Sony Xperia Z2 does produce pretty great audio output and its performance is enough to please even relatively demanding users, but the HTC One (M8) really is in a class of its own here.

The HTC flagship is the loudest smartphone we've seen in a while and it has excellently clean output both with and without a pair of headphones - in the first case it's actually notably better than what the Xperia Z2 manages.

Test Frequency response Noise level Dynamic range THD IMD + Noise Stereo crosstalk HTC One (M8) +0.04, -0.10 -95.4 93.4 0.0012 0.010 -93.2 HTC One (M8) (headphones attached) +0.04, -0.08 -94.9 93.9 0.0014 0.018 -79.7 Sony Xperia Z2 +0.02, -0.08 -88.2 90.1 0.0063 0.013 -88.9 Sony Xperia Z2 (ClearSound) +0.02, -0.08 -84.1 87.1 0.0077 0.055 -46.2 Sony Xperia Z2 (headphones) +0.08, -0.05 -89.8 91.4 0.307 0.320 -64.1 Sony Xperia Z2 (headphones - ClearSound) +0.08, -0.04 -84.7 87.6 0.120 0.066 -60.2

 

http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/htc-one-m8/gsmarena_a001.png
http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/sony-xperia-z2/gsmarena_a001.png 
HTC One (M8) frequency response

You can learn more about the whole testing process here.

Winner: HTC One (M8). The louder and cleaner output of the HTC flagship make this one of the easiest categories to judge so far.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok specjalnie dla ciebie na 2 raz pójdę pod TESCO i zrobię test na 1000 osobach wtedy będe coś mógł napisać na forum ;)

 

Widocznie nie jesteśmy audiofilami, a znając życie te telefony trzymaliście tylko w MM w ręce lub oglądaliście ich recenzje - a wtedy wypowiadanie się jest na prawdę przydatne  :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Ja również je sprawdzałem na Shure SRH940 oraz słuchawkach od Sony jak i HTC(pudełkowe) także myślę że to nie jest jakieś totalne dno...

nie jestem audiofilem jak już powiedziałem ale ja kdla mnie telefon ma grać dobrze przede wszystkim ze słuchawkami kompletowymi - 95% ludzi będzie ich używać i to często okazyjnie a nie jakieś inne wynalazki tym bardziej przekroju nausznego.

Link to post
Share on other sites

Ok specjalnie dla ciebie na 2 raz pójdę pod TESCO i zrobię test na 1000 osobach wtedy będe coś mógł napisać na forum ;)

 

Widocznie nie jesteśmy audiofilami, a znając życie te telefony trzymaliście tylko w MM w ręce lub oglądaliście ich recenzje - a wtedy wypowiadanie się jest na prawdę przydatne  :rotfl:

I tu kolega huckincharlie Cię zaskoczył ;)  Dla mnie kwesta muzyki w tych smartfonach jest jasna liczb nie oszukasz.

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...