Skocz do zawartości

Recommended Posts

To ja może podam kilka faktów, których zapewne do tej pory nie znałeś...

  • PayPal to nie jest bank.
  • MasterCard to też nie jest bank.
  • Kieszonkowe od mamusi to nie jest stały dochód.
  • "Mam 13 lat i w d**ie cały świat" to zdecydowanie za mało, aby móc rzeczowo dyskutować na temat finansów.

Reasumując: Skończ gimnazjum, potem chociaż szkołę średnią, dorośnij, zacznij zarabiać pieniądze, potem dopiero się zastanawiaj, na co i w jaki sposób je wydać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

up. Nie przesadzasz za bardzo?

Konto w banku dostępne jest od 13. roku życia, więc nie rozumiem Twojego wywodu. Niech mu rodzice założą i może zacznie się uczyć oszczędzania i gospodarowania pieniędzmi. Żyjemy w XXI wieku i posiadanie drobniaków w śwince skarbonce odeszło do lamusa, wszędzie można płacić kartą - nawet za głupiego lizaka. Wszystko jest dla ludzi - jak chce i mu rodzice pozwolą to czemu ma nie posiadać takiego konta?

 

No i teraz druga kwestia.

To co napisałeś to nie banki, raz. Dwa - na PayPal trzeba mieć ukończone 18 lat (?) żeby posiadać tam konto na "legalu".

 

Ze swojej strony polecam Konto dla młodych w PKO BP czy izzykonto w MBanku. Nie wiem teraz czy T-Mobile Usługi Bankowe oferuje konto nieletnim, ale jeżeli tak, to również polecam z uwagi na całkowicie bezpłatne prowadzenie konta i darmową kartę płatniczą, a nawet naklejkę zbliżeniową.

Link to post
Share on other sites

Tylko do czego właściwie takiemu DZIECKU konto bankowe?! Będzie przelewem opłacał składkę na papier do szkolnego xero?

Bo w wieku lat kilkunastu z reguły nie posiada się stałego dochodu ani stałych wydatków. A już ten pacjent tutaj nie potrafi nawet wymienić nazwy choć jednego banku, więc o czym my rozmawiamy...

Edytowane przez 030366
Link to post
Share on other sites

@030366

Masz dziwne podejście... A choćby dlatego, że nie wiesz ile ma tego kieszonkowego. Po co nosić kasę w portfelu, którą można zgubić albo ktoś ją ukradnie skoro wszędzie, nawet w Biedronce, można płacić kartą.

Ja założyłem konto w PKO jak miałem 15-16 co znacznie ułatwiło mi chociażby kupowanie w internecie.

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...