Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Monitor musi mieć HDMI, bo podłączam do niego konsole.

Do podłączenia konsoli potrzebne jest złącze cyfrowe obsługujące standard HDCP, obojętne jakie złącze cyfrowe, nie musi to być hdmi.

 

  • Bez HDMI, z przejściówką, rany Julek na pewno stracę na jakości!

http://forum.benchmark.pl/topic/145759-jakim-kablem-pod%C5%82%C4%85czy%C4%87-monitor/

 

  • Mam nową konsolę i chcę do niej monitor 120/144Hz, bo będzie lepiej mi się grało.

Nie, nie będzie framerate konsoli wynosi nie więcej niż 60, a często zaledwie 30 klatek, a żeby skorzystać ze 120/144Hz monitora należy podać mu sygnał o takim właśnie framerate, krótko mówiąc jest to nieosiągalne dla konsol, ergo nie ma zysku z wyświetlania obrazu na 120/144Hz monitorze.

 

  • Mam nową konsolę i chcę do niej monitor QHD/UHD/4K (niepotrzebne skreślić), bo będzie... (tu wstaw cokolwiek).

Nie, nie będzie, konsole obsługują gry w rozdzielczości FoolHD lub niższej, kupowanie do nich monitora o wyższej rozdzielczości jest równie bez sensu, jak kupowanie 120/144Hz.

 

  • Jaki projektor mogę podpiąć pod konsolę, czym się kierować?

jak w przypadku pierwszego pytania, kluczowa jest HDCP, złącze cyfrowe oraz obsługa FoolHD

 

 

CDN... zachęcam do formułowania/przytaczania różnych innych pytań

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites
  • 8 miesięcy temu...

Otóż formułuję pytanie: co jeśli zależy mi na wygodnej pracy biurowej i pasują mi monitory 16:10 (1920x1200) ale w przyszłości chciałbym dokupić konsolę (1080p a często i jakieś pokraczne rozdzielczości 900p 892p XXXp ;p) Czy monitor 1920x1200 bardzo będzie się gryzł z konsolą ? (PS4) Czy należy spodziewać się jakiś zniekształceń i dziwnego skalowania (zdaję sobię sprawę, że dużo gier konsolowych tak czy siak jest sprytnie przeskalowywanych, upscalowanych i tym podobne zabiegi ale jak to się ma do 1200p) Z góry dzięki za rozwianie wątpliwości.

Link to post
Share on other sites

porządne monitory, nie tylko 16:10 posiadają tryby pracy z nienatywną rozdzielczością, można wybrać fill (domyślne, jedyne dostępne w budżetowych konstrukcjach i kompletnie bezużyteczne rozciąga obraz nie zwracając uwagi na proporcje), aspect (czyli rozciągnięcie z zachowaniem oryginalnych proporcji czyli jeżeli są one inne niż monitora zobaczymy "czarne pasy", ale ekran będzie możliwie wypełniony) oraz 1:1 wówczas obraz zostanie wyświetlony w zadanej rozdzielczości bez żadnego przeskalowania, co naturalnie przy rozdzielczości niższych niż natywna zostawi na ekranie "czarne pasy" tam, gdzie braknie pikseli do wypełnienia powierzchni panelu

 

by upewnić się czy monitor posiada dane tryby pracy (ich nazwy mogą się nieco różnić w zależności od producenta) należy sprawdzić odpowiedni manual, który jest dostarczany przez producenta na stronie produktu lub skontaktować się z pomocą techniczną

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

witaj , ja sie podłączę do tematu i zadadam pytanko no moze dwa , sluchaj kupilem sobie konsolke ps3 i chcialem ja podlaczyc pod monitor syncmaster 2023nw to jest 20 cali z max rozdzielczoscia  1680x1050 ma wyjscie analogowe . ps3 podpinam przez konwerter hdmi -> vga . i obrazu na monitorze nie ma . Dzien wczesniej mialem xboxa 360 i dzialal mi normalnie. Na tv ps3 dziala rownie normalnie. Czy to znaczy ze monitor nie zabardzo chce wspolpracowac z tym konwerterem i ps3?resetowalem konsolke do ustawien tych najmniejszych jesli chodzi o video to nie chce nic sie pokazywac , pewnie za mala rozdzielczosc moze wyswietlac ten monitor wiec zastanawiam sie nad jego zmianą i tu drugie pytanie , rozgladalem sie juz za kilkoma i wpadły mi dwie sztuki ktore sa spoko mianowicie lg 25um65 ips hdmi i Benq GW2760HM . Ktory z nich bedzie lepszy pod ps3 ?

Link to post
Share on other sites
  • 7 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...