Skocz do zawartości

Komputer za 2500-2650 zł - Wasze propozycje.


Recommended Posts

Witam. :P

Prosiłbym o złożenie komputerka do gier do 2650 ZŁ. Oraz ocenę mojego zestawu. ^.^

 

Zastosowanie komputera: GRY

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: MAX 2650 zł

Których części potrzebujesz?: Cały komputer

Czy będziesz podkręcać sprzęt? Na razie nie, może kiedyś.

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? 1366x768, philips 192E 19 cali.

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Nie, zupełnie nic.

Propozycja zestawu: http://www.morele.net/inventory/info/rn7pTh/

 

Cena: 2562 zł

 

Z góry Dziękuję. :)

Link to post
Share on other sites

Zestaw jest niezły, ale:

-pamięci zmień na tańsze, a równie dobre (lepsze?) Crucial Ballistix 8 GB CL9

-obudowę na lepiej ofiltrowanego Z9 U3 (zamiast siatki na boku posiada okno, więc będzie wpuszczał mniej kurzu)

-użyj kodów:

 Każdy użytkownik forum benchmark.pl do zamówienia powyżej 1500 zł otrzyma usługę złożenia zestawu komputerowego za 1 zł oraz wysyłkę gratis lub pendrive oraz wysyłkę gratis. Aby skorzystać z promocji należy
1. umieścić w koszyku produkty wraz z usługą montażu i w polu „Wpisz kod promocyjny” wpisać: W3FHN58JFW. Koszty wysyłki oraz cena montażu zostaną zmienione automatycznie
2. umieścić w koszyku produkty oraz pendrive i użyć kodu: LP4VT3IVI0.
 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zestaw jest niezły, ale:

-pamięci zmień na tańsze, a równie dobre (lepsze?) Crucial Ballistix 8 GB CL9

-obudowę na lepiej ofiltrowanego Z9 U3 (zamiast siatki na boku posiada okno, więc będzie wpuszczał mniej kurzu)

-użyj kodów:

 

 Każdy użytkownik forum benchmark.pl do zamówienia powyżej 1500 zł otrzyma usługę złożenia zestawu komputerowego za 1 zł oraz wysyłkę gratis lub pendrive oraz wysyłkę gratis. Aby skorzystać z promocji należy1. umieścić w koszyku produkty wraz z usługą montażu i w polu „Wpisz kod promocyjny” wpisać: W3FHN58JFW. Koszty wysyłki oraz cena montażu zostaną zmienione automatycznie2. umieścić w koszyku produkty oraz pendrive i użyć kodu: LP4VT3IVI0.

 

O coś takiego ci chodziło? :P

http://www.morele.net/inventory/info/CKJB7b/

Nawet wyszlo taniej a lepiej bo 2550 zł. Dzięki! :)

Wydajna będzie ta jednostka? Need for speed rivals czy watch dogs odpali? :/

Link to post
Share on other sites

Do tego zestawu wystarczy jednostka 450W, więc znowu możesz zaoszczędzić.

Zapomniałem dodać, że te 450W będzie naprawdę sporym zapasem, gdyż takowy zestaw pobierze ~250W w stresie.

Jednostka (miałem na myśli jednostka centralna, czyli komputer) a co do zasilacz to dobrze ze powiedziałeś. Orientujesz sie czy bedzie grywalny watch_dogs na srednich?
Link to post
Share on other sites

Ta gra jest koszmarnie zoptymalizowana i potrafi chrupać na 4770k+GTX780. Ciężko powiedzieć.

Ok, dzięki :) a assassin cread IV lub NFS rivals?

A właśnie co do rozdzielczości ekranu.. Jeśli bym gral w rozdzielczosci 1366x768 na taki telewizorze:

http://allegro.pl/telewizor-led-samsung-t24c300ew-fullhd-dvb-t-c-ci-i4365960013.html

Było by wszystko wyraźne? (Bo podobno fhd nie za dużo daje a strata fps jest ogromna)

Link to post
Share on other sites

Dopłata do R9 270X nie ma sensu, w zestawie pierwszym zmień GTX 660 na R9 270 którą sobie sam podkręcisz dociągając jej wydajność pod okolice R9 270X.

 

Osobiście od siebie mogę zaproponować Ci taki zestaw:

 

Liteon iHAS122 SATA (black)

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

AsRock B85 Pro4 /intel B85, LGA 1150/

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Thermaltake Smart SE 530W 80+ Bronze 140mm modular

Crucial 8GB 1600MHz CL9 Ballistix

Vertex3D Radeon R9 280X 3GB DDR5 384bit (1000/6000)

Zalman Z3 USB3.0 black (b/z)

 

2678 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014)

 

Dzięki zejściu z obudowy na Z3 możesz myśleć o R9 280X, karcie o wydajności zbliżonej do GTX 770. Co prawda model Veretexa nie posiada rewelacyjnego chłodzenia ale jeżeli nie przykładasz dużego nacisku do wysokiej kultury pracy zestawu to rozwiązaniem w postaci właśnie tego modelu będzie tutaj strzałem w dychę. 

 

Ewentualnie model ten możesz zamienić na Gigabyte Radeon R9 280 OC 3GB DDR5 384bit (1072/5000) 

 

Karta bez X ale bardzo mocno podkręcona fabrycznie, jeszcze trochę i tak na niej wyciągniesz przy OC. Dodatkowo zyskasz dużo lepszą kulturę pracy, niższe temperatury oraz 3 lata gwarancji. 

 

Zasilacz TT SE 530 jest tutaj dobrym rozwiązaniem. Co prawda model ten nie posiada nawet certyfikatu 80+ (ową sprawność posiada co widać w testach) ale jest on bardzo dobrze i mocno sprawdzony przez rynek, rynek który najlepiej weryfikuje jakość. 

 

Jako że model R9 280 od Gigabyte kosztuje trochę mniej, a jeżeli zależy Ci na obudowie z oknem i podświetleniem to możesz Z3 zamienić na wersję z Plusem Zalman Z3 Plus USB3.0 black (b/z) / Zalman Z3 Plus USB3.0 white (b/z)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dopłata do R9 270X nie ma sensu, w zestawie pierwszym zmień GTX 660 na R9 270 którą sobie sam podkręcisz dociągając jej wydajność pod okolice R9 270X.

 

Osobiście od siebie mogę zaproponować Ci taki zestaw:

 

Liteon iHAS122 SATA (black)

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

AsRock B85 Pro4 /intel B85, LGA 1150/

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Thermaltake Smart SE 530W 80+ Bronze 140mm modular

Crucial 8GB 1600MHz CL9 Ballistix

Vertex3D Radeon R9 280X 3GB DDR5 384bit (1000/6000)

Zalman Z3 USB3.0 black (b/z)

 

2678 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014)

 

Dzięki zejściu z obudowy na Z3 możesz myśleć o R9 280X, karcie o wydajności zbliżonej do GTX 770. Co prawda model Veretexa nie posiada rewelacyjnego chłodzenia ale jeżeli nie przykładasz dużego nacisku do wysokiej kultury pracy zestawu to rozwiązaniem w postaci właśnie tego modelu będzie tutaj strzałem w dychę. 

 

Ewentualnie model ten możesz zamienić na Gigabyte Radeon R9 280 OC 3GB DDR5 384bit (1072/5000) 

 

Karta bez X ale bardzo mocno podkręcona fabrycznie, jeszcze trochę i tak na niej wyciągniesz przy OC. Dodatkowo zyskasz dużo lepszą kulturę pracy, niższe temperatury oraz 3 lata gwarancji. 

 

Zasilacz TT SE 530 jest tutaj dobrym rozwiązaniem. Co prawda model ten nie posiada nawet certyfikatu 80+ (ową sprawność posiada co widać w testach) ale jest on bardzo dobrze i mocno sprawdzony przez rynek, rynek który najlepiej weryfikuje jakość. 

 

Jako że model R9 280 od Gigabyte kosztuje trochę mniej, a jeżeli zależy Ci na obudowie z oknem i podświetleniem to możesz Z3 zamienić na wersję z Plusem Zalman Z3 Plus USB3.0 black (b/z) / Zalman Z3 Plus USB3.0 white (b/z)

Ale ja nie chce kręcić, raz bo sie boje, a dwa bo nie umiem. I myśle nad zakupem

http://www.morele.net/inventory/info/SUQqEC/

Ale także myślę czy starczy ten zasilacz 450 80+, oraz nvidia podobno lepsza :x chociaz ja nwm. Co doradzacie gtx660 czy r9 270x?

Link to post
Share on other sites

No to

 

Ale także myślę czy starczy ten zasilacz 450 80+, oraz nvidia podobno lepsza chociaz ja nwm

 

W jaki sposób mniej wydajny GTX 660 może być lepszy ?

 

 

 

Ale ja nie chce kręcić, raz bo sie boje, a dwa bo nie umiem

 

To tym bardziej powienieneś się skupić na maks wydajności, tutaj zestaw z R9 280X / R9 280 (od Gigabyta z mocnym FABRYCZNYM OC) będzie najlpeszym wyborem

Link to post
Share on other sites

No to

 

W jaki sposób mniej wydajny GTX 660 może być lepszy ?

 

 

 

To tym bardziej powienieneś się skupić na maks wydajności, tutaj zestaw z R9 280X / R9 280 (od Gigabyta z mocnym FABRYCZNYM OC) będzie najlpeszym wyborem

A taki zestaw? Lepszy od tego 280 oc? I czy sie zmiesci do obudowy? Cena 2664 + watch_dogs.

 

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

659zł

 

AsRock B85 Pro4 /intel B85, LGA 1150/

249zł

 

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

199zł

 

Thermaltake Smart SE 530W 80+ Bronze 140mm modular

179zł

 

Zalman Z3 USB3.0 black (b/z)

139zł

 

Samsung SH-224DB SATA (black)

65zł

 

Corsair 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Vengeance

295zł

 

Gigabyte GeForce GTX 760 OC 2GB DDR5 256bit (1085/6008) + Watch Dogs

879zł

Edytowane przez razshiri
Link to post
Share on other sites

Zestaw jest ok, jeżeli nie chcesz R9 280X to możesz zamawiać.

 

Myslisz ze do watch dogs lub need for speed rivals pojdzie na średnich / wysokich? Orzy rozdziałce 1366x768.

Oraz czy ten zasilacz starczy i czy karta graficzna zmiesci sie do obudowy? ;o

Edytowane przez razshiri
Link to post
Share on other sites

Czyli nie wykorzystasz w pełni jego możliwości

Czyli nie wykorzystasz w pełni jego możliwości

Ale pójdzie mi każda gra :) a za 2-3 miesiace kupie telewizor samsung 24 cale fullhd z opóźnieniem 5ms bo nie ma z 2 ms.

Zmiesci sie ten gigabyte gtx760 oc do obudowy zalman z3 black? ;/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...