Skocz do zawartości

Problem z kompem po czyszczeniu


Recommended Posts

Witam, mam problem z z normalnym uruchomieniem pc. Dzisiaj rano postanowilem wyczyscic troche kompa , używalem do tego wacików , patyczków do uszu i małej sprężarki. Czyściłem głównie radiatory i wiatraczki , samej płyty jak i grafiki nie ruszałem , oczywiscie zasilanie było odłączone. Jak już wszystko złożyłem do kupy i odpaliłem kompa to okazało sie że karta graficzna nie dziala bo ani nie bylo obrazu ani wiatrak sie nie krecil , a na procku normalnie działał , podłączylem starą karte graficzną , na niej też obrazu nie było ale za to dzialal wiatrak ,

Odłączałem wszysto kilku krotnie i resetowalem bios tzn. wyciagalem baterie. Kolega mi mówił że może to być skok napięcia w karcie spowodowany dotkieciem przezemnie jakiegos elementu. Czy jest ktos w stanie pomóc , nie znam sie za bardzo zależy mi na szybkiej pomocy. Karta graficzna jest na gwarancji plyta główna juz nie ; d

 

pisane z tel. sorki za błędy

Link to post
Share on other sites

podłączylem tak jak mówisz nadal nic nie ma , na dwóch monitorach sprawdzalem , wejscie vga tylko mam , ale nawet przez dvi nie moglem uzyskac obrazu , :/ dziwne jest to że w jednej karcie sie kreci wiatrak a w nowej nie

http://img.tapatalk.com/d/14/07/07/junanura.jpghttp://img.tapatalk.com/d/14/07/07/apavyryz.jpgudostępniam zdjęcia podglądowe mojej jednostki

Link to post
Share on other sites

Dziwne, że tak jakoś bez przyczyny się zepsuło coś... Nie jestem jakimś ekspertem ale wg mnie tak jak mówił to kolega wyżej moim zdaniem to albo zasilacz albo płyta. Jak możesz to porzycz zasilacz od jakiegoś kolegi i będziesz miał pewność.

 

Pozdrawiam,

Janek.

Link to post
Share on other sites

dałem dzisiaj kompa do kolegi serwisanta , może to wina śrubki od obudowy która mi spadła na płyte główną ? , a też nwm czy można dotykać płyte wacikiem , wiadomo lekko dotykałem ale jednak jakiś ładunek może przejsc w koncu to była bawełna :/

Link to post
Share on other sites

Nawet jakby mu wlazł płatek od wacika i tak by się nic nie stało jest to zbyt małe żeby przeszkodziło w przepływie prądu, sprawdź ten zasilacz, jeżeli on nie będzie winny to na 99% płyta padła, a tak wgl to odkręcałeś płytę albo wyciagałeś procesor z gniazda?, wymieniałeś pastę ? 

Link to post
Share on other sites

pasty nie używam procka nie wyciagalem i nie czyscilem też plyty , tylko cooler odkrecalem , a ino wlasnie pod radiatorem byl taka jakby plytka z drucikami ktore byly wlozone w dziurki na dole, przypuszczam ze to od przewodzenia ciepla z procka bo byly miedziane , jak poźniej próbowalem wlozyc cooler zpowrotem to ten druciki wejsc nie chcialy wiec tylko zacisnelem tą spinką na radiatorze i nic sie nie ruszało , a jak tą spinke odczepie to się rusza wiwc nwm czy dobrze zamontowane :/

Link to post
Share on other sites

czekaj jak co ?  jaki masz cooler , czyli wyciągałeś procesor ?  procesor to taki srebny kwadrat z pozłacanymi stykami u dołu ;) , jak nie użwyasz pasty :o czyli jak stary pod coolerem do procka nie ma pasty ;O ? wiesz jak wyglada procesor czy nie ? bo tu opisujesz jakbyś wyciągał procesor z gniazda ...

Link to post
Share on other sites

sciagnelem wiatrak z radiatorem pod radiatorem byla plytka przyczepiona do niego z wystajacymi precikami , kladlo sie ją na takim plastiku z wajcha a pod ta wajcha byl procek , jak dobrze pamietam

tzn pod tym plastikiem bo ta wajcha go podnosila jak mniemam

Link to post
Share on other sites

mniej wiecej no ale wychodzi na to że jedna częśc procka przyczepila sie do radiatora tylko jak , ja nigdy pasty nie stosowalem , może mi kiedys w sklepie nałożył no ale tak czy siak nie wiedzialem ze to sie procek przykleił -.- , i teraz pytanie czy procek jest niedocisniety i dobrze niestyka czy zniszczylem go swoją głupotą i nie wiedzą , zobaczymy jutro ,

 

Edytowane przez darky
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...