Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

 

Mam zamiar zakupić sobię nowy komputer. Teraz mam laptopa, więc części mieć nie będę. I mam do was jeszcze jedno pytanie. Czy składać komputer samemu czy kupować gotowy zestaw? Nigdy wcześniej nie składałem PC'ta. Bawiłem się tylko w rozkręcanie laptopów ale to inna bajka. Nie wiem czy wszystko dobrze podłącze i czy co gorsza czegśoś nie zepsuje... ? Ale przejdźmy do samego zestawu :)

 

  • Zastosowanie komputera : gry
  • Maksymalna kwota : 3600 + 650 na monitor
  • Których części potrzebuję : Wszystkie :D
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie sądze.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: Kupie dopiero :P
  • Specjalne wymagania : Wydajność w grach, łatwy serwis (czyszczenie) (wiem, że to i tak łatwe, ale nie mam doświadczenia), spora obudowa - nie jakas wielka ale żeby było dość miejsca i możliwość modernizacji w przyszłości to znaczy zmiana podzespołów :)
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu : Na razie brak ale myślałem nad grafiką GTX 660 :)
  • Inne : Jakiś stosunkowo fajny monitor do 650 zeta :P

 

 

Pozdrawiam,

Janek.

Link to post
Share on other sites

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=62044

 

bardzo dobry procesor, dobra karta graficzna z dość cichym i wydajnym chłodzeniem. Dobrze wykonana obudowa + modularny zasilacz. Do tego dysk SSD na kontrolerze Marvell ...

 

A skoro chcesz podkręcać, to można wziąć coś takiego:

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=62045

 

Niestety już bez dysku SSD ;)

Link to post
Share on other sites

Z87 Extreme3 /intel Z87, LGA 1150/

Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Zalman Z9 U3 USB3.0 

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze

Radeon R9 290 Gaming 4GB DDR5 512bit (947/5000)

 24MP55HQ-P (LED, IPS, 5ms, HDMI

Razem 4.2k z hakiem

 

-4rdzeniowy procek z odblokowanym mnożnikiem (w przyszłości kupisz chłodzenie i podkręcisz jak przestnie wystarczać mocy)

-Radeon 290 od MSI z chłodzeniem TwinFrozr

-Szybki monitor od LG na matrycy IPS
-8Gb RAMu pracującego na napięciu 1.5v

-Modularny zasilacz,który zapewni zapas mocy

-Przewiewna obudowa z oknem i 3 wentylatorami


Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa lub X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Symantec Norton 360 PL)


 

 

GTX 660

Się wkłada do kompów za ~2100zł

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

okej wielkie dzięki za rady!

 

I jeszcze aby nie zakładać kolejnego tematu chciałbym was popytać o monitor (gry/internet) - budżetowy do 450zł aby sobie dostawić jako 2 do laptopa i wtedy ten, o który pytam sie was teraz byłby dostawiony jako 2 (obok). Takie ustawienie się przydaje bo jako, że nagrywam filmy z gier i zajmuje się (amatorsko) grafiką komputerową 2 monitor jest bardzo pomocny. Wiem bo kiedyś miałem ale matryca poszła z dymem (bo był stary - z 7 lat - po ciotce). Z kupieniem komputera jeszcze trochę poczekam, ale monitorek (ten tańszy) kupiłbym sobie już teraz. I upatrzyłem sobie coś takiego - co o tym sądzicie ? http://www.morele.net/monitor-led-benq-g2250-9h-l7kla-tpe-21-5-fhd-hdcp-5ms-dvi-d-sub-427791/

 

Podrawiam.

 

EDIT: GRAABI ta twoja grafiko to chyba słonia uciągnie :D (w pozytywnym znaczeniu xD ).

Edytowane przez janek2433
Link to post
Share on other sites

Nikt się niczego nie czepia,po prostu dajemy Ci rady,żeby Twoje zestawy były jeszcze lepsze. :>

Z9 zmień na Z3 + jest lepiej ofiltrowany.

 

 

No proszę Cię ... na to pudełko ? Do tego to ja się na pewno nie zniżę ... Już i tak się zniżyłem do poziomu słabego z9

Uczyć mnie nie musicie... Od razu wam mówię - nie potrzebuję tego ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

A wy jak składaliście wasz 1 pc? Daliście rade sami?

Żadna filozofia. Jedynie co, to trzeba uważać na piny w sockecie, bo łatwo je pogiąć. Reszta jest łatwa i przyjemna.


 

 

Uczyć mnie nie musicie... Od razu wam mówię - nie potrzebuję tego
 

Czyli jak Twoje zestawy będą złe mamy od razu reportować?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...