Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Od pewnego użytkownika z forum mogę kupić Intel DG41MJ, e2140 oraz 2 x 1 gb ram. Do tego planuję dokupić taką obudowę oraz taki zasilacz. Czy to buda i PSU są jak najbardziej OK czy należy szukać czegoś innego? Do wejścia PCI na płycie głównej chciałbym zamontować kartę wifi i nie wiem czy wejście PCI na mobo pasuje do tego miejsca w obudowie. Chyba nawet dobrze to opisałem. Posiadam jeszcze napęd DVD i dysk na ATA, ale ta płyta posiada tylko wejścia SATA. Czy taka przejściówka/adapter pozwoli na podłączenie wcześniej wymienionych komponentów? Czy dobrze to będzie działać? I jeszcze mam pytanie jak integra X4500 sprawuję się w starszych gierkach typu CS 1.6?

Z góry dziękuję za pomoc.

 

PS Jeszcze znalazłem taką obudowę. Wydaje się lepszym rozwiązaniem, w końcu Chieftec.

Link to post
Share on other sites

CS'a 1.6 odpalisz na 101% na tej karcie. Dalej... myślę, że ten PSU powinien sobie poradzić z tym configiem. Patrząc na zasilacze znajdujące się obecnie w sprzedaży (o podobnej mocy tj. Take Me, Modecom FEEL itd.), nie jest to wcale zły wybór. Co prawda, ten PSU najwyższych lotów nie jest, ale i zestaw jest mało wymagający. Nie powiedziałeś jednak ile masz do wydania (nikt tutaj wróżką nie jest :P ). Przejściówka TEORETYCZNIE pozwoli na podłączenie wcześniej wymienionych przez Ciebie elementów. Natomiast PRAKTYCZNIE, takie rzeczy lubią stwarzać problemy. A tu coś nie zadziała, a tu nie widzi powiedzmy dysku itd.

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz na wszystko 600zł to:

 

Obudowa cooler master 360 (moim zdaniem bardzo ładna) http://www.kirk.pl/pricelist/item.aspx?PID=C7630273 107zł

Płyta: http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=54788 205zł

Procesor: http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=49979 125zł

Ram: http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=50939 168zł

Zasilacz: http://allegro.pl/item1156231874_zasila ... oclaw.html 49zł

 

654zł.

 

Chyba żebyś mógł dołożyć 80zł i wziąć http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=50361

 

Ta płyta główna am znacznie mocniejszą integre.

Link to post
Share on other sites

Nie upieram się na te ITX, ale chciałbym, żeby komp zajmował mniej miejsca i pobierał mniej prądu. Po prostu znalazłem ciekawy zestaw za myślę nieduże pieniądze, a moje wymagania nie są wygórowane.

Niestety, mam tylko te 600 zł.

Link to post
Share on other sites

A nie możesz dołożyć do 650zł? Bo ten zestaw jest bardziej przyszłościowy i energio oszczędny. W tamtej płycie głównej masz sporo wydajniejszą zintegrowaną kartę graficzną.

 

 

A w tamtym zestawie za 350zł, który możesz kupić to ile masz pamięci ram?

Link to post
Share on other sites

Tam jest 2 Gb ramu. Kurcze już sam nie wiem. To, że będzie bardziej przyszłościowy nie za bardzo biorę pod uwagę, ponieważ nic tam oprócz może dysku raczej nie będzie dodawane. No taki drugi komputer do domu do neta. Chyba jednak zdecyduje się na ten zestawik + ta buda z zasilaczem od Chieftec'a.

Link to post
Share on other sites

Ale przy filmach i grach będzie się lepiej spisywał mój zestaw ponieważ masz tam dużo bardziej wydajną kartę. Ta płyta jest na AM3 i możesz tam włożyć 6 rdzeniowego phenoma, a na 775 już nic nie wyjdzie. Jak ten procesor będzie za słaby to za ok. 160zł na allegro możesz kupić x2 240.

 

Twoja kasa, twój wybór. Ja ci niczego nie będę nakazywał. Ja tutaj jestem tylko od proponowania zestawów :wariat:

Link to post
Share on other sites

I robienia mętliku w głownie.

 

Na pewno tam nie będzie lądował X6. :wariat:

Tam dołożyć, tu dołożyć, a kasy nie ma. Nawet sam nie chce za dużo wkładać do tego kompa, bo mam jeszcze innego do grania i bardziej wymagających zadań. Tan tylko net, filmy, muzyka, GG i cs lub Diablo 2- NFS U2.

Link to post
Share on other sites

Ja bym się targował bo:

 

Procek kosztuje ok. 70zł

Pamięć: ok. 140zł

 

Wychodzi razem 210zł. Wątpię żeby sama płyta kosztowała 140zł.

 

Obudowa może być, ale moim zdaniem ładniejszy jest cooler master. W dodatku jest bardziej przewiewny ponieważ ma otwory na bocznej ściance.

 

Pamiętaj że ten E2140 ma każdy rdzeń taktowany po 1.60ghz, a to bardzo mało zważywszy na to że sempron 140 ma taktowanie 2.8ghz (Wiec on będzie miał taką samą wydajność jak sempron 140, lub wyższą) i można w nim odblokować 2 rdzeń.

Link to post
Share on other sites

W odblokowywanie rdzeni nie chcę się bawić, bo z tym różnie może być.

Jeszcze pytanie dotyczące tej - http://allegro.pl/item1093785120_ak92_przejsciowka_kontroler_adapter_sata_ide_ata.html - pzrejściówki: czy się do czegoś nadaje?

Znalazłem jeszcze taki - http://www.youtube.com/watch?v=bKDT8m_0w6M - filmik o tej budzie i martwi mnie czy wszystko w niej jako tako upchnę (mówimy tu oczywiście o tym zestawi mITX).

Link to post
Share on other sites

Przejściówka da sobie radę.

 

Po co kupować przejściówki? Jeśli masz do wydania 600zł to kupując te przejściówki tracisz ok. 28zł. Mój zestaw będzie wtedy droższy tylko o ok. 30zł, bo płyta w moim zestawie już to ma.

 

Pamiętaj że rdzenie się nie mnoży czyli. 2x1.6ghz równa się 3,2ghz (tak to nie wygląda). Sempron 140 będzie wydajniejszy od tego E2140.

 

 

 

Zapomniałem dodać że jestem tutaj też od przekonywania :wariat:

Link to post
Share on other sites

No wiem, że się nie mnoży. :wariat: Oj czy ja wiem czy ten Sempron będzie wydajniejszy od e2140 (jednak mogę się mylić). Z przejściówkami i wysyłką wszytko wyjdzie mnie prawie równe 600 zł. A do twojego zestawu należy jeszcze doliczyć koszy wysyłki z 2 sklepów internetowych, które najczęściej wysyłają za pomocą kuriera (ok 20 zł) oraz z allegro, która też wychodzi 20 zł. Z 2-rdzeniowym prockiem (a takiego planuje wziąć) wychodzi chyba nawet powyżej 800 zł, a tyle niestety nie mam.

 

I co myślicie na temat miejsca w tym Chieftec'u?

Link to post
Share on other sites

Małe porównanie.

 

Procesor: E2140 vs 140. Procesor są porównywalne na korzyść 140, ponieważ nie wszystkie programy wykorzystują wielowątkowość. Nawet jak wykorzystują to taktowanie E2140 (na poziomie 1.6ghz) jest za małe.

Płyta główna: Intel DG41MJ vs Asus M4A78LT-M LE. Za płytą intela przemawiają tylko wymiary. Asus M4A78LT-M LE lepszą ma: kartę graficzną, jest na AM3 co jest bardziej przyszłościowe, ma DDR3, ma wyjście IDE, ma PCI-e, ma na pewno lepsze funkcję OC (o ile intel w ogóle je ma).

Pamięć ram: 2GB DDR2 vs 2GB DDR3. DDR3 jest nowsze, wydajniejsze i bardziej przyszłościowe. DDR2 nie ma żadnych plusów.

Obudowa: Chieftec BT-02B vs cooler master 360. Jedynym plusem Chieftec BT-02B jest to że jest mała. 360 jest większa (nie wiele), ma lepsze możliwości cyrkulacji powietrza, można zamontować tam normalny zasilacz i płytę ATX, jest tańsza.

Link to post
Share on other sites

Ale jednak twój zestaw jest droższy, a kaski za bardzo nie ma. I ten procesor mnie nie przekonuje cały czas. A argumenty w stylu jest bardziej przyszłościowy, większe OC za bardzo mnie nie przekonują, bo ten komputer nie będzie rozbudowywany i kręcony. A dysk i tak raczej w późniejszym czasie będzie wymieniany, więc te przejściówka będzie przejściowym rozwiązaniem. I jeszcze argumenty za tą budą Cooler Mastera, że lepsza cyrkulacja powietrza, płyta ATX, normlany zasilacz wynikają tylko z tego, że jest większa od Chieftec'a. Wydaje mi się jeszcze, że Chieftec jest lepiej wykonany. A między DDR2 i DDR3 nie ma dużej różnicy w wydajności.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...