Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Poszukuję obudowy do stworzonego zestawu. Chciałbym aby była to obudowa midi, przewiewna i cicha zarazem. Świetnie byłoby gdyby miała dwa porty usb 3.0 ( jeden koniecznie) lepiej od frontu niż od góry ( znów niekoniecznie).

 

Budżet do 300 zł. Jeśli przekonacie mnie, że warto to mogę dołożyć jeszcze z 50 zł.

 

Komputer:

Procesor:           Core i5 (1150) Intel i5-4570 3.20GHz 6MB BOX

Płyta główna:     Socket 1150 MSI Z87-G41 PC MATE (Z87 2xPCI-E DDR3)

Grafika:              Gigabyte ATI Radeon R9 290 4GB DDR5/512bit DVI/HDMI/DP PCI-Express

RAM:                   Pamięć DDRAM3 Kingston 8192MB 1600MHz HyperX Blu Red CL9 (2x4096
Zasilacz:             Be Quiet 730W Pure Power L8 BOX 80+ Bronze
Monitor:             EIZO Foris FS 2333 FHD
 
Nie planuję podkręcać żadnego z podzespołów choć był kompletowany z myślą o graniu. Komp będzię w jedynym pokoju, więc zależy mi na tym, żeby była cicha. Jednak nie chcę nic ugotować bo nie są to tanie rzeczy. Nie biorę pod uwagę chłodzenia wodnego.
 
Myślałem nad tym 
 
Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość dla laika:)
Tomek
 
Link to post
Share on other sites

W Twoim zestawie można się przyczepić do:

- skrajnie nieopłacalnego i zbyt mocnego zasilacza,

- ram na napięciu 1.65, gdzie za taką samą cenę można wyłapać coś o lepszej częstotliwości lub właśnie napięciu,

- chipset Z87 do procesora bez "K" jest zbędny. Taniej i z lepszym wyposażeniem można by znaleźć płytę na B85.

 

Tak już ogólniej to szkoda się pozbawiać możliwości overclockingu. Zyskuje się bardzo dużo, w sumie wiele nie dokładając.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

W Twoim zestawie można się przyczepić do:

- skrajnie nieopłacalnego i zbyt mocnego zasilacza,

- ram na napięciu 1.65, gdzie za taką samą cenę można wyłapać coś o lepszej częstotliwości lub właśnie napięciu,

- chipset Z87 do procesora bez "K" jest zbędny. Taniej i z lepszym wyposażeniem można by znaleźć płytę na B85.

 

Tak już ogólniej to szkoda się pozbawiać możliwości overclockingu. Zyskuje się bardzo dużo, w sumie wiele nie dokładając.

 

Najpewniej masz rację. Ciężko laikowi wybrać najlepszą opinię z pośród kilkunastu doradców. A ten zestaw jest fanaberią 30-latka:)

 

Co do zasilacza zapłaciłem za niego 299 zł bo się gość pomylił i wymusiłem potem na nim utrzymanie tej "oferty cenowej". Poza tym chyba dobrze mieć jakiś zapas mocy. Co do procesora, gdybym zmienił zdanie co do OC, to zawsze mogę go sprzedać kupić odpowiedniejszy. Na pewno mogło wyjść lepiej ale raczej nie jest źle.

 

Podsumowując: kupię obudowę GELIDA. Ma spore możliwości i cena tej aukcji jest dość dobra. Zostanie na ewentualne dodatkowe wentylatory.

 

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc.

 

Tomek

Link to post
Share on other sites

Jeśli zasilacz kosztował Cię niecałe 300 zł to punkt o nieopłacalności traci na ważności. W tej cenie bardzo dobra oferta.

Sam zestaw to nie tragedia. Duuużo lepiej niż kupić gotowca. Po prostu wybrany nie całkiem konsekwentnie (ni to do oc, ni bez oc).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...