Skocz do zawartości

Moim Obiektywnym Zdaniem, lepszy dla Ciebie będzie:  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Moim Obiektywnym Zdaniem, lepszy dla Ciebie będzie:

    • XBOX One
      5
    • Playstation 4
      14


Recommended Posts

Witam

Nadszedł ten dzień w którym mój portfel daje znać, że czas kupić next gen konsols.

Wiem.. wiem.. tematów było sporo jednak, przeszperałem sporo internetów i na nurtujące mnie pytania nie uzyskałem odpowiedzi, naprawde zanim założyłem ten temat przeszperałem dużo aby uniknąć odpowiedzi typu: Użyj google.

Tak więc daje wam znać, że użyłem, prócz tego chcę zasięgnąć opinii ludzi którzy mają już PS4 jak i Tych którzy mają Xbox One.

 

Głównie po zaprezentowaniu obu konsol, zamierzałem wybrać PS4, również ze względu na to, że wcześniaj miałem PS1-PS2-PS3 chciałem dokończyć tradycję i zakupić PS4, jednak w pewnym momencie mój mózg zawołał: CHALOO  przestań się ograniczać i spróbuj czegoś innego, może jest równie dobre?

 

Tak więc rozporządziłem listę Za oraz Przeciw.

Tak więc co się staneło, że XBOX zaczął mi się podobać? 

 

1. Chęć połączenia wszystkich urządzeń- Posiadam Smartfona Lumie 920(wkrótce 930), który posiada winsows Phone 8.1, bardzo spodobał mi się system i za nic nie wrócę do Androida, wiadomo prócz tego mam chmure z której korzystam ponieważ każde zrobione zdjęcie leci tam itd...

Do tego mój laptop posiada Windows 8.1 przy wejściu na chmurkę mam dostęp do wszystkich zdjęć jak i potrzebnych materiałów z offica czy One Note.

 

TYLKO zaraz, zaraz- Leci pytanie do Was- Czy równie dobrze mogę te połączenie wykorzystać mając do zestawu Xbox One? tzn. Czy tzw. chmure będę mógł w jakiś sposób wykorzystać i czy to, że mając wszystko w windowsie czyni Xbox One potencjałem w moim przypadku?

 

2. Titanfall, ze względu, że kocham gry RPG na konsolach (tak przesiadłem się z myszki i klawiatury) uważam, że xbox czyni nieco lepszym wyborem do tego plants vs zombies :)

ale zaraz, zaraz, WTF MAN PS4 Posiada killzone!

Lecci pytanko- Czy killzone ma jakiś start do Titanfall- Czy te 2 gry można wogóle w jakiś sposób porównać? w którym jest dłuższy Multiplayer? chętnie posłucham.

 

3. Po obejrzeniu kilku fajnych prezentacji ps4 vs xo, wnioskuje, że kinect u x'a jest lepszy, wiadomo- Nie trzeba nic trzymać w rękach(ps4 pad lub move) do tego jest bardzo czuły oraz fajnie wtapia się jako funkcja w grach typu = Xbox włącz mape(bo nie chce mi sie klikac przycisku) także reszte konfrontacji pozostawiam wam w komentarzach oraz prosiłbym ludzi którzy kortzystali z PS4 eye vs Xbox kinect games.

 

4.  Pad- szczerze mówiąc nie miałem ani ps4 pada w rękach ani tego x xbox one, jednak z tego co słyszę ten od xbox one bardziej nadaje sie na gry RPG, ze względu na rozłożenie analogów, hmm co o tym sądzicie?

 

5. Możliwość podłączenia dekodera, więc mogę oglądać TV i grać? kolejna super sprawa! ale czy ktoś w Polsce z tego korzysta? i czy to wogóle w naszym regionie działa ?

 

Teraz nadeszła chwila PLAYSTATION 4

 

1. Z początku czytając artykuły czy suchając maniaków PS4, zachwalana jest jego MOC, i rzeczywiście dane ze specyfikacji sprzętu pokazują jednostronną przewagę, jednak oglądałem pewnego gościa który całkowicie obalił ten mit link- 

I tak naprawde zmieniłem co do tego zdanie, ponieważ rzeczywiście niektóre gry w grafice pokazują przewagę i wszystko leży w rękach developerów - tak więc specyfikacje odłożyłem na drugi plan tym bardziej, że XBOX One chwali się MOCĄ OBLICZENIOWĄ Z CHMURY - Nie wiem jak ma to działać ale może w pryszłości zawojują świat.

 

2. Z tego co wiem PS4 bardziej współpracuje z androidem którego nie mam więc troszkę kiszka :(, wysyłacie opinie w komentarzach czy rzeczywiście dużo strace nie mając tel z androidem.

 

3.Cholera jedyną grą w jakągram na PC jest Warthunder, nocne podboje ze znajomymi poprostu miodzio, do tego wiadomość, że nie będę musiał się już męczyć na minimum ustawieniach ponieważ warthunder wychodzi na PS4! cóż za wiadomość! odrazu zapisałem na karcie Playstation 4 trzy plusy.

Gorszą wiadomością było to, że Xbox One nie dostanie Warthunder dlatego mocno zaczynam się zastanwiać a siły między dwoma konsolami zaczynają się wyrównywać, no chyba, że xO dostanie kiedyś warthunder, co jest raczej niemożliwe ponieważ z tego co czytałem Microsoft nie chce na swoich konsolach gier Free-toPlay, tak więc równie dobrze mogę się pożegnać z grami MMO na konsoli od Microsofu.

 

4. Infamous - uncharted. Kolejny + dla PS4 ponieważ poprzednie części ukończyłem w 100% jednak, to tylko gry singleplayer a ja wolę pograć multi RPG :) tak więc słabszy + leci.

 

5. Pad ten od PS4 zaś posiada "touchpanel" ale czy tak naprawdę, sam panel robi konkurencje dla Xboxa? słabo słyszę aby gry sporo z tego "bajeru" korzystały i ktoś nadmiernie to wypominał we walkach obu konsol. Resztę zdania pozostawiam WAM ludzie od PS4.

 

6. Wygląd, krótko mówiać bardziej Xbox One będzie pasował na moim wzmacniaczu :) jednak to kwestia do przyzwyczajenia się :) i nie uwzględniam jej.

 

Tak więc na tym zakończę, kolejne podpunkty z pewnością będę dodawał do walki z czesem gdy sobie przypomne kolejne kwestie.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi oraz pomoc co do wyboru konsoli

Rozpoczynajmy opisy oraz wrażenia z naszych konsol.

Pozdrawiam!

Edytowane przez bols244
Link to post
Share on other sites

Miałem PS4. Uwierz, nie ma w co grać.  Sprzedałem ją i teraz czekam na XboxOne. Bardziej do mnie przemawiają gry z Xboxa niż z PS4. Co do mocy to tylko bełkot idiotów. Nie zauważysz różnicy grając na PS4 np w Battlefielda4 czy na Xbox One. PS4 to w większości indyki i mało ciekawe gry. Taka jest moja opinia. Na Xboxa smaży się już nowe Halo, niedługo nowe Gearsy jest Fable, Forza czyli gry które robią różnicę. PS4 nie ma takich hitów. Nowy Killzone? Słabizna... Pad też dużo lepszy od Xboxa. Lepiej leży w dłoni, świetnie wyprofilowany. All in all bierz Xboxa. Będziesz zadowolony. Chyba że jesteś miłośnikiem india games to bierz PS4. 

Link to post
Share on other sites

@up, nie zapominaj o God Of War, Uncharted, The Last Of Us.. To są gry, dla których warto mieć konsolę Sony. Akurat kwestia gier to wyłącznie kwestia gustu i raczej nikt na forum nie zdecyduje które serie podobają Ci się bardziej ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

smaży się już nowe Halo

 

Tegoroczny trailer pokazał nam wiele....  

 

 

Co kupić? Wiele zależy od tego w co lubisz grac i czego oczekujesz, o ile przy wyborze GPU można doradzić który jest szybszy czy ma niższą temperatura tak w konsolach to bardzo indywidualna sprawa. 

 

 

 

nie ma w co grać

 

Na obie konsole jest mało gier.  

Link to post
Share on other sites

Tegoroczny trailer pokazał nam wiele....  

 

 

Co kupić? Wiele zależy od tego w co lubisz grac i czego oczekujesz, o ile przy wyborze GPU można doradzić który jest szybszy czy ma niższą temperatura tak w konsolach to bardzo indywidualna sprawa. 

 

 

 

 

Na obie konsole jest mało gier.  

lecz to XONE na razie ma lepsze gry... Przynajmniej dla mnie

ja tez się zastanawiam między XONE a PS4 

 

Uwielbiam serię Forza i kocham pad od X-a:D ni i mam TV 720pwięc mnie nie interesuje te kilka % wiecej mocy bo tego nie zobaczę

no i ta awaryjność ps4... 

Link to post
Share on other sites

Tommy poczekaj na Driveclub,a dualshock 4 jest o wiele wygodniejszy od 3.Ja bym brał PS4,większość gier które wychodzą na Xklocka prędzej czy później i tak wychodzą na pc np.Dead Rising 3.

Edytowane przez Arokh
Link to post
Share on other sites

ds4 fajny ale to nadal nie to :D

DC mogą sobie w tyłek wsadzić po tym co zapowiadają... i przesuwają - wątpię czy to w ogóle dosięgnie poziomu GT a co dopiero Forza :D myślę że to będzie mix NFS-a i GRID-a

 

No i już wspomniana awaryjność ps4 - moi 2 znajomi już wysyłali na serwis (jeden napęd a drugi dostał dropy na ekranie) a już widzę teraz w sprzedaży kilka konsol po wymianie serwisowej "refuby" - jednak większa obudowa i zasilacz na zewnątrz było przemyślanym posunięciem M$ właśnie pod względem awaryjności 

Link to post
Share on other sites

1.Moim zdaniem Project Cars pobije Forze i DC z palcem w tyłku.

2.Xboxy także padają https://www.youtube.com/watch?v=dIzTX_NjVj8.

3.Nie ma konsoli lepszej każdy powinien wybrać konsole która bardziej pasuje w jego gusta,jedni powiedzą że ps4 jest najlepsze drudzy że Xbox one.

Edytowane przez Arokh
Link to post
Share on other sites

 

 

awaryjność ps4 - moi 2 znajomi już wysyłali na serwis

 

Oceniać awaryjność po 2 znajomych? Well done.

 

 

 

XONE na razie ma lepsze gry... Przynajmniej dla mnie

 

 

Jak mówiłem wcześniej, wszystko zależy od indywidualnych upodobań. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Oceniać awaryjność po 2 znajomych? Well done.

napisałem z mojego doświadczenia (tak a pro po tylko tych 2 ma ps4 z mojego otoczenia) a to co ludzie piszą na forach i portalach to już drugie... naprawdę to jest problem w tej konsoli o czym można przeczytać wiele, ale wiadomo - efekt "wieku dziecięcego"

lecz trzeba pochwalić M$ , że poradził sobie z tym problemem ładnie (jak pisałem - zasilacz na zewnątrz i większa buda noi to, że konstrukcja płyty głównej (budowa) i chłodzenia to COPY-Paste z X360 slim  ;) więc sprawdzone rozwiązania ;)

Link to post
Share on other sites

Właśnie podejrzałem ten filmik, zerknijcie sobie: 

 

Cholernie podoba mi się to, że mogę gadać do konsoli, jeśli będzie Polski język w dystrybucji to wogóle miodzio, do tego mogę grać i oglądać obok w ekraniku toż to poprostu jest nie ten świat, do tego skype i IE, centrum multimedialne jak się patrzy kolejny + wpisuje do X,One.

 

Kolejny + to, że triggery wibrują np. podczas jazdy przez co można odczuć realistyke prowadzenia pojazdu.

 

Dzięki za tak liczną liczbę odpowiedzi, porad.

Edytowane przez bols244
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

napisałem z mojego doświadczenia (tak a pro po tylko tych 2 ma ps4 z mojego otoczenia) a to co ludzie piszą na forach i portalach to już drugie... naprawdę to jest problem w tej konsoli o czym można przeczytać wiele, ale wiadomo - efekt "wieku dziecięcego"

lecz trzeba pochwalić M$ , że poradził sobie z tym problemem ładnie (jak pisałem - zasilacz na zewnątrz i większa buda noi to, że konstrukcja płyty głównej (budowa) i chłodzenia to COPY-Paste z X360 slim   ;) więc sprawdzone rozwiązania ;)

Oglądalem gościa co poszedł do mediamarketa kupić PS4, ale z ciekawości pyta się sprzedawce jaka jest awaryjnośćobu konsol, ile było oddanych itd.. Koleś mu powiedział, że obie konsole zostały sprzedane w mniej więcej 100 sztuk, 20 z PS4 zostało oddanych na gwarancje zaś od Xboxa One tylko jedna, ponieważ gościowi patch się nie załadował przy starcie.

 

to on:https://www.youtube.com/watch?v=oE9npKV3Er0

 

W tytule popełniłem błąd i wkleiłem zły filmik, błąd został poprawiony obejrzyjcie recenzje gościa z pierwszego postu.

czyli tego:

 

 

Tak więc musi coś w tym być.

Edytowane przez bols244
Link to post
Share on other sites

Ale maruda:)

Nie maruda, tylko ciągle zbieram informacje... ludzie rozumiem, że kupujecie sprzęt napalając się na jedną reklame, ja taki nie jestem wole poczytać wasze opinie ludzi którzy mają, oraz pooglądać coś w tym złego? przeszkadza Ci to? jak narazie nic mi nie pomogłeś

 

Zresztą pytania które są w temacie, nie są tknięte

Edytowane przez bols244
Link to post
Share on other sites

 

 

kupujecie sprzęt napalając się na jedną reklame

 

Nie oglądam reklam. 

 

 

 

że XBOX One chwali się MOCĄ OBLICZENIOWĄ Z CHMURY

 

http://us.playstation.com/playstationnow/

 

 

 

Titanfall, ze względu, że kocham gry RPG na konsolach

 

yyyyy..

 

 

 

Pad ten od PS4 zaś posiada "touchpanel" ale czy tak naprawdę,

 

Skup sie bardziej na wygodzie a nie moim zdaniem zbędnym bajerze  ..

 

 

 

 

mit

 

Mylisz ze słowem "fakt"

 

 

 

PS4 bardziej współpracuje z androidem

 

 

 

Nie pomogę, nie widzę sensu (w moim przypadku) podłączać telefon do konsoli

 

 

 

w którym jest dłuższy Multiplayer?

 

yyyy....

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak na tą chwilę wybieram konsole Xbox One :) zam się sobie dziwie tym wyborem, ponieważ wcześniej wszedłbym w ogień za PS4.

Przemawia do mnie multiplatforma czyli mozliwosc wrzucania do OneDrive np. filmu. Czyli jedno z pytan które miałem, odp. znalazłem gdzieś tam, że takie połączenia są bardzo pożyteczne, nie będę się rozwodził.

Do tego jak ktoś napisał, bardziej pasują mi exclusivy, nie patrząc na warthunder to mam wszystko czego potrzebuje z wielką wisienką.

A co do specyfikacji technicznej... jaki gracz konsolowy patrzy na te pixele ... zreszta, narazie mam 42' hd ready.

No i KineKt... również bardziej przemawia do mnie :)

 

Widać po ankiecie, że większość osób na forum wybrała PS4 i dobrze każdy niech się cieszy swoim wyborem, nie ma konsoli idealnej.

Dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...