Skocz do zawartości

i5 2500k + z77a g43 problemy przy podkręcaniu


Recommended Posts

Witam serdecznie. Otóż kupując płytkę na chipsecie z77 i procek z literką "K" grzechem byłoby go nie podkręcić :) Mam jednak z tym problem, mianowicie po wejściu w bios nie mogę dojść do zakładki "My OC Genie Option" ( coś jak na tym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=wCNV7xzSy7Q#t=76 ). Jest po prostu puste okno, żadnych opcji jak na filmie. Z tego powodu zostaje tylko podkręcanie poprzez zmianę mnożnika i podbijania napięcie automatycznie, co jak wiadomo skutkuje napięciem rzędu 1,4V przy 4,3GHz.. Próbowałem już aktualizować bios i nic, wgrany najnowszy przez MSI Live Update 6. Ma ktoś jakiś pomysł na to? 

Edytowane przez sebbo98
Link to post
Share on other sites

ale ty masz plyte gaming czy nie ??


musisz zmienic MY oc genie na customize i wtedy ci sie pojawi opcja ponizej rob tak jak na filmiku 


wejdz w bios nacisnij f12 i zrob screeny tego co tam masz bedzie latwiej zobrazowac to o co ci chodzi :) tylko wloz jakiegos penka zeby moglo na nim te screeny zapisac

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak, mam tę wersję przepłaconą  :wariat: 

Zmieniałem i dalej nic, popatrz jak to wygląda: ( profesjonalny screen, ponieważ nie mam żadnego pena na stanie obecnie :o )

 

http://i.imgur.com/3Yrb1gT.jpg

 

 

 

A gdy wchodzę do środka mam

 

 

http://i.imgur.com/bQJgStB.jpg

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

wgrany najnowszy przez MSI Live Update 6
 

 

Pobrałem bios za pomocą tego programu i wgrałem z poziomu windowsa, już nie pokazuje dostępnych aktualizacji biosu więc myślę, że wszystko poszło gładko. 

Cpu ratio ustawione na 33, ram sztywno 1600, turbo oraz opcje oszczędzania wyłączone-dalej pusto w zakładce :/

Link to post
Share on other sites

ja ostatnio kupilem plytke asusa fleshowana z poziomu windows i program zrobil nie ten update co trzeba z innej rewizji i trzeba bylo oddac modul z biosem do ponownego programowania bo nie szlo wgrac poprzednich wersji biosu ani nie bylo widac opcji od zmiany mnoznika do OC. Naszczescie po programowaniu na starsza wersje plyta dziala jak nalezy :) Kupiles nowe mobo czy uzywke ??

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hmm, więc mówisz, że warto sprawdzić jednak starsze wersje biosu i wgrać z pena? Póki jeszcze działa :D

Używka, już po gwarancji jest niestety. Na początku nie sprawdziłem tego, bo cpu na boxie był, szkoda było go katować. Teraz zaś LC to nie ma jak sprawdzić dziada.. 

Link to post
Share on other sites

no wlasnie ja tez kupilem uzywke po gwarze od goscia i wlasnie motyw byl taki ze zrobil nie ten bios co trzeba:/ naszczescie znalazlem typa od programowania modulu bios i mi to naprawil oczywiscie sprzedawca pokryl koszty naprawy bo to byla wada ukryta. Sprobuj wgrac wczesniejszy bios z pendriva. jak sie nie bedzie dalo to bedziemy myslec dalej

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra, dzieki wielkie za pomoc. Do wtorku jestem odciety od swojego peceta. Jak wroce to sprawdze czy to cos da. U mnie raczej nie ma co liczyc na takie rozwiazanie sprawy, bo po 1. zakup juz daawno temu zostal dokonany, a po 2. nie moge doprosic sie zaslepki tej przy portach :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Siemanko. Dołączę się do tematu bo mam identyczną opcję. Daję OC Genie mode na Customized, pojawia się podfolder z ustawieniami OC Genie ale jest kompletnie pusty. Widziałem więcej takich wpisów ale żadnego rozwiązania:( póki co 2500k chodzi na 4,2 z napieciem na auto, które podczas obciążenia wynosi ok. 1,36. Znalazłeś jakieś rozwiązanie sebbo?

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...