Skocz do zawartości

Laptop za 4000 Polskich Złociszy - Odrodzenie Gamingu


Recommended Posts

Nie. Prawdopodobnie nie zauważyłem.

 

 

 

Na stronie bluemobility ? Czy gdzie ?

na nhl.pl

Ranking kart jest jakiś dziwny. gtx 765m jest gorszy od 760m.

W tym porównaniu widać że dla ostatnich trzech gier 765 ma 0 fps co na pewno zafałszowuje wyniki. No i skąd takie dziwne wyniki - na trzy rozdzielczości na skrajnych 765 jest lepsza a na środkowej 760?

ten ranking to nie jest wogole wiarygodny. karta amd HD7970M na najnowszych sterownikach robi ok 7 tys pkt w 3dmark11.

 

gtx765m zjada gtx760m na śniadanie. żaden dtr nie ma montowanej karty wg generacji tak:

 

gtx670mx>gtx675mx>gtx680m

gtx765m>gtx770m>gtx780m

gtx860m>gtx870m>gtx880m

 

same kotlety ;) należy porównać jeszcze specyfikacje kart.

Link to post
Share on other sites

 UP 2@

400 punktów to nie jest dużo. Faktycznie jest nieco ,,dziwny". Trzeba brać go z przymrużeniem oka ;)  

Nie można mieć 0 FPS 

 

Up@

Nie zaglądam tam. 

 

 

 

 

Przepraszam wszystkich ,,zarządców" bechmarka za delikatny offtopic.

Edytowane przez Kac2per1
Link to post
Share on other sites

~barylaxp, post #17.

 

~Kac2per1, tak budżet 5k maks, bo jednak zaczynaliśmy od czterech i ten tysiąc to był zapas, więcej nie wyłożę, nawet jeżeli mam możliwość.

wiec tak, wg mnie

 

specyfikacja nr.1 15,6" procesor i7 extreme, karta wydajnosciowo jak gtx780m, dodalbym dysk msata 1,8" 120gb i chlodzenie SM.

 

specyfikacja nr.2 wg najlepsza i7 i GTX780M to juz najwyzsza polka ;) ew.dodac dysk msata 1,8" 120gb

 

specyfikacja nr.3 optymalna ew. zmiana na i7 i msata na system, gtx765m 2gb wszystkie gry smigaja normalnie.

 

platformy EM z nr 1 nie mozesz laczyc z cpu i gpu z platformy sm. przyszlosciowa bardziej sm, ale mobilniejsza jest em, bo 15,6".

Edytowane przez barylaxp
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

~dejoka, w takim przypadku bierz Acery i Asusy z RTV Euro AGD, bo możesz już nie dostrzec, że życie i ludzie nie są tacy jak myślisz, więcej optymizmu man :)

 

Muszę jeszcze ciut pokminić która karta z jakim procem i ewentualnie zapytać was tutaj, phi, no ba, że tak zrobię :D Ale teraz coś mi się zdaje, że koszty końcowe będą między 4400 a 4700 ;) W takim razie jeszcze muszę sobie poszukać ile matryca ma wymiarów by zdecydować które brać ewentualnie, czy 15nastkę, czy 17nastkę, ale to sam znajdę w wolniejszej chwili bo weekend mamy i człowiek ze znajomymi się idzie spotkać ;) 

 

Cheers!

 

~Xs3roN

Link to post
Share on other sites

nhl.pl to forum sponsorowane przez mobilq. a oni sprzedają tez Clevo poprzez extreem. i jak myslisz dlaczego go tam już nie ma? jak myslisz. ktoś napisal, że konkurencje eliminuje się w zarodku. a tak na marginesie to jak kupisz 500 sztuk to możesz po takiej cenie sprzedawać wiesz.

ja mysle, ze to nie wałek i o tym wskazuja opinie itd. swoją drogą poważny fizyczny sklep nie raz klientów zrobił w balona ;) a tutaj póki co problemu nie bylo. poczekaj jak cos i wtedy zdecyduj. a tak między nami, to w Clevo nie ma szans na refurb czy powystawowe sprzety. każdy jeden możesz sprawdzić pisząc do serwisu producenta www.clevo-computer.de jedyne najwiarygodniejsze miejsce na świecie gdzie dowiesz się całej prawdy. no i z tego co wiem pisał, że każdy jeden jest całkowicie nowy, jeśli jest inaczej to takie info jest w opisie w aukcji.

Edytowane przez barylaxp
Link to post
Share on other sites

Powiem Ci tylko tyle. Nie tylko karta i procesor to dobry laptop. Liczy się dysk i inne rzeczy, a tu masz 5400, będzie ci na nim chodził lapek jak ślimak, także szukaj czegoś 7200 obr/min. Poza tym gtx 850m to słaba karta, szukaj z minimum gtx 860, to już jest coś :)

+ to straszny grzejnik kumpel ma, i jest zawiedziony pod tym względem, wydajność jedno, a kultura pracy drugie

Edytowane przez dejoka
Link to post
Share on other sites

Ciekawe ile przetrwa taki laptop :

,,W jego konstrukcji widoczny jest duży nacisk położony na obniżenie kosztów. O ile z niewygodnym gładzikiem i niebudzącymi zaufania zawiasami dość łatwo się pogodzić, o tyle żenująco kiepska obudowa może mieć problem z wytrzymaniem próby czasu."

 

 

Edit---

Sam widzisz oskarsom : z Clevo mogą konkurować tylko Alieny.

Edytowane przez Kac2per1
Link to post
Share on other sites

Tak tylko ten msi co podałeś to taki shit trochę przy tym Clevo, wiesz chyba co ;)

ale to całkiem inne platformy.

 

przede wszystkim. tylko najlepsze podzespoły. pamięci Kingston HyperX oraz dyski msata i ssd Samsung. wszystko adekwatne do ceny i wydajności.

Edytowane przez barylaxp
Link to post
Share on other sites

Dobra, do rzeczy ;)

 

Na p170sm śmignie hd 7970 z i7-3940XM lub i7-3920XM? Jeśli tak to koszt jakiego byłby to rzędu biorąc za podstawę  konfigurację? Myśle, że będę brał z Allegro.

 

A jak z procami i7-4800MQ lub i7-4900MQ? Byłyby wydajne ze sobą z tym radem wymienionym wcześniej? Ewentualnie gorsze i7-2960XM lub i7-2920XM? Próbuję znaleźć idealnie wydajną i odpowiednio tanią parę proc-gfx ;)

 

~barylaxp, jakie to to są dyski tam w ofercie (link wczesniej)?

Link to post
Share on other sites

wlasnie sam nie wiem jeszcze jakie to dyski są. a co do Clevo, to P170SM mozesz ew.polaczyc z HD8970M 4GB i CPU i7-4700MQ, konfigurację z i7-3920xm/i7-3940xm i hd7970m mozesz polaczyc w modelu P150EM.

A co do cpu i7-4800mq, i7-4900mq po co? i7-4700mq wystarczy w zupelnosci.

Link to post
Share on other sites

Chciałbym brać P170SM jednak nadal nie jestem przekonany co do odpowiedniej konfiguracji, dlatego drążymy dalej temacik :) Dobrze, że nie śpieszy mi się z kupnem lapa bo tak to wybrałbym jakiś pierwszy lepsiejszy i później du*a po 3ech latach, a taki scenariusz mnie nie satysfakcjonuje ;)

 

Combo GeForce GTX 780M / Core i7-4700MQ pyknie na p170sm? Jeżeli tak to czy jest odpowiednio wydajne by nie było swoistych ograniczeń w wydajności po jednej lub drugiej stronie - proc side vs gfx side? Chodzi o to bym teraz dobrał odpowiedni zestaw,  zainwestował fundusze i spał spokojnie, że za 5 lat to sapera w 4d w VR pyknę na minimum 30fps ;) Bo oszczędność stu, dwustu złociszy teraz przełoży się na żywotność zestawu potem, dlatego nadal proszę was o pomoc ;) Pamiętajmy o podstawowym 8gb, dysku 7200rp minimum 750gb lub jeżeli koszta będą miłe dla oka to około 100gb ssd plus do tego obowiązkowo dysk min 500gb z czego 5200rpm już będzie można go brać, tak mi się coś zdaje. Reszta to mało znaczące komponenty, ale również jestem otwarty na ich argumentację.

 

Cheers!

 

~Xs3roN

Link to post
Share on other sites

GTX 780M i i7-4700MQ będzie dobrym połączeniem (jak na teraz). Jeżeli już masz w planach zamianę 780m na coś mocniejszego (stawiam,że 880m albo 980m)  to od razu lepiej wsiąść bardzo dobry procek a potem tylko wymienić kartę graficzną. Mniej zamieszania. Z drugiej jednak strony prawdopodobnie ceny za jakiś czas spadną więc ... wybór należy do ciebie. 

 

Dysk minimum 1 TB 7200obr/min - dopłacasz 30-40 zł i masz znacznie wydajniejszy i większy dysk.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...