Skocz do zawartości

Laptop za 4000 Polskich Złociszy - Odrodzenie Gamingu


Recommended Posts

Hiho!
 
To może zacznę od suchych info ;)
 
1) Kwota przeznaczona na zakup: 4000*
2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość): 15"/1366x768 odpada
3) Główne zastosowanie: gaming/oglądanie filmów
4) Miejsce użytkowania: głównie w domu
5) Wymagania specjalne: nie za głośny**; matryca mat; wydajnościowy nawet na 5 kolejnych lat***
6) Osobiste preferencje: preferowane obudowy w ciemnych odcieniach; niechęć do marek Dell, Hewlett-Packard, Fujitsu; minimum 8gb ramu****
7) System operacyjny: preferowany W7 lecz i bez systemu w ofercie nie będzie tragedii
8) Własna propozycja: Lenovo IdeaPad Y580 (59-349181) - 16 GB
 
* W zależności od proponowanych modeli jestem skłonny dołożyć do 1000, ale proponowany model naprawdę musi mieć konkretną argumentację, że powinienem zainwestować te 1000
** Chciałbym móc zapodać konkretniejsze dane, jakiś dB etc, jednak nie jestem w stanie... Istotne by nie irytował swoją pracą, bo rozumiem, że idealnie cichy to będzie po wyłączeniu a chłodzenie działać musi więc i wydaje jakiś poziom hałasu
*** Wiadomo, że na przestrzeni czasu wydajność ogólna będzie spadać, jednak zależy mi by kupno laptopa to była udana inwestycja, dlatego też jestem elastyczny
**** Zależy mi bym mógł mieć otwarte multum aplikacji działających w tle które nie będą ograniczały aktualnie uruchamianych gier w znaczącym stopniu, dlatego też 8gb to minimum, może być i 16gb, jednak wszystko zależy od finalnych kosztów danych konfiguracji

 
 
To teraz przejdźmy to części otwartej, nie-punktowanej-wcale :P  
 
Przeczytałem parę tematów tutaj na forum i zauważyłem, że Clevo jest promowane, tak też więc poszperałem trochę i widzę, że konfiguracje są nawet porównywalne do Alienware'a, aż dziw, że nigdy o Clevo nie słyszałem. Nie powiem, ale mógłbym się zdecydować na zakup Clevo, tylko gdyby już przyszło co do czego to pewnie musiałbym zamawiać przez neta z braku lokalnych sprzedawców, w takim przypadku interesowałaby mnie możliwość płacenia 50/50 pobranie/przelew, w sumie to każdy zakup bym wolał tak przeprowadzić  :rotfl:
 
Co z własną propozycją... Swego czasu, jakiś miesiąc temu poszperałem po sekcji laptopów tutaj, o, na benchmarku, znalazłem jeden super artykuł o wyborze lapka etc. i właśnie Lenovo IdeaPad y580 był jednym z faworytów, dlatego też popytałem i jeden znajomy bez wcześniejszego poinformowania go o moim wyborze również polecił ten model jednak w lepszej konfiguracji aniżeli ja znalazłem - moja miała 4gb ramu i bodajże i5 na procku, z kolei jego 12gb oraz i7. Uznałem więc, że ideapad z minimum 8gb to będzie ten wybór, ale na przekór przychodzi Clevo! I jestem niezmiernie wdzięczny ~Kac2per1 za promowanie tego producenta.
 
Jestem jednym z tych którzy cenią sobie komfort rozrywki jak i samej rozgrywki, bowiem fps rzędu 15 klatek to żadna przyjemność, jakbym chciał obejrzeć pokaz slajdów to odpaliłbym Powerpojnta  ^^ Dlatego też ważne by przyszły laptop cechował się dobrą kartą, lub ewentualnie dwoma na SLI, bym mógł spokojnie sapera grać w 30fpsach  ^^ Miło by było zobaczyć jakieś testy fps przy proponowaniu konkretniejszych lapków tytułów popularniejszych franchise'ów, BioShock, Assassin's Creed, Crysis etc. tabelka fajna, wiecie co mam na myśli z tym  ^^ Ofc. google mam w pakiecie premium więc i wyszukać co nieco będę mógł we własnym zakresie.

To by było na tyle co mi nie umknęło z umieszczenia w temacie jednak jestem otwarty na wszelkie sugestie i pytania, pytajcie a odpowiem jak najdokładniej by móc dobrać laptop marzeń  ;) 
 
 
Cheers!
 
~Xs3roN

Edytowane przez Xs3roN
Link to post
Share on other sites

Jeżeli szukasz czegoś na pięć lat to twoja propozycja zupełnie upada - karta graficzna jest sprzed dwóch generacji.

Też szukam sprzętu z założeniem tak długiej eksploatacji i rozważam coś takiego:

v3-772g

Procesor i7, grafika gtx 850m GDDR5, dysk ssd 128GB dla szybkiego działania, ekran 17' FHD mat, win 7.

Model cieszy się dobrą opinią jeśli chodzi o jakość i trwałość, to chyba najlepszy wybór pod względem cena/jakość.

Cena to 4479, a więc powyżej podstawowego budżetu ale chyba warto.

Możesz obniżyć cenę rezygnując z SSD (280zl - mozna dolozyc w przyszlosci) i/lub systemu (300 zl), i/lub ekranu FHD (200 zł - dostaniesz HD+ 1600x900 glass).

Edytowane przez rajben
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Acer jest dobrą propozycją. Jest jeszcze Lenovo Y50 Z tego co rozumiem większość (nie wszystkie) 15" są ,,bee" ?

Chcesz coś cichego ? 17" Asus N750JK -  tak jak chcesz cichy,chłodny ale ... ma jedną z największych wad - niemożna go konfigurować tzn. wymieniać karty graficznej, procesora itd.

Z 15" jest jeszcze Asus (niestety ma beznadziejny serwis) G56JR (najsłabsza karta graficzna) ,G550JK i N550JK

 

 

 

A teraz coś ,,ode mnie" :

kiedyś byłem w dokładnie takim samym położeniu jak ty - chciałem kupić laptopa za ok. 4000zł  +/-  1000zł (jeżeli warto). Właśnie dzięki temu zaczęłam się interesować tym tematem i sam wybrałem sobie laptopa. Powiem,że to była trudna decyzja ale teraz wiem,że opłaciło się. Kupiłem Clevo P370Em (teraz niestety już niema go na Allegro). Tak jak ty nie znałem (nigdy wcześniej nie słyszałem o tej firmie) ale słyszałem same dobre opinie. Największą zaletą tego laptopa jest to,że np: za 3 lata jak zabraknie mi mocy to dołożę drugą kartę graficzną, zmienię procesor oraz zmodyfikuje lub kupię inne chłodzenie żeby ,,wyrabiało" i było ciszej. 

Ty chcesz żeby był ,,nie za głośny" - ja, poszedłem na kompromis. Przy wymagających zadaniach lapek jest naprawdę głośny. Jednak przy pracy w Wordzie - prawie go nie słychać.

Na Allegro znalazłem 17" Clevo P170SM - karta: ulepszona 7970m, procesor: jak w typowych laptopach czyli bardzo dobry, czytnik lini papilarnych (przydatna i wzbudzająca podziw rzecz). Dodałbym do tego jeszcze dysk SSD - znacząco przyspieszy pracę komputera oraz dokupił system.

 

 

EDIT---- 

Wiem,wiem. Obok aukcji ze sklepem Serfis jest aukcja ze sklepem ,, Elektroniczny świat.pl" i tam jest napisane,że ,,GTX 860M z 4 GB pamięci DDR5"

Edytowane przez Kac2per1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ten Y50 jest fajny, podoba mi się, tylko nie wiesz przypadkiem, czy ta karta gtx 860m na pewno ma gddr5? W sklepie sferis nie ma tej informacji a na x-komie mają wpisane GDDR3. Wiem, wiem, znowu się czepiam tych nieszczęsnych GDDRów, ale sam wiesz że to duża różnica. :)

Edytowane przez rajben
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z tą rozdziałką to właśnie 1366 odpada a z kolei 13" nie jest preferowane, dlatego też wpisałem pierwotnie 15nastkę, ale mogę pójść na kompromis decydując się na 13" z przykładowo HD+ albo FHD. Lapki które zaproponowaliście są ponad budżet i są porównywalne, tamten Lenovo Y50 był na plus ponad proponowanym v3-772g. Konfiguracje miłe dla oka, ale argumentacji brak by dołożyć dod. fundusz ponad 4k :P

Ta moja propozycja to była jedyna propozycja która mogłem szczerze umieścić bo jednak zrobiłem jakiś tam wywiad wcześniej, wyjaśnione szerzej w głównym poście ;)

Ogólnie to jestem elastyczny co do wszystkiego, dlatego też szkoda, że nie mam porównywalnych danych by sprecyzować poziom hałasu, dlatego też tak jak Ty opisujesz cichy~Kac2per1, to mam wrażenie, że jednak jest za cichy. tak odbieram to po prostu. Chodzi więc o to by swoim działaniem pod obciążeniem nie zagłuszał drastycznie normalnej rozmowy czy samego grania lub też ważne, oglądaniu filmów, bo nie mam raczej zamiaru podnosić głośności ogólnej by zminimalizować defekt związany z hałasem, kompromisy, spoko, ale jednak mam pewne granice, których niestety nie mogę przedstawić, a szkoda.
 
Ten Clevo P170SM proponowany widzę, że bije wymienianego y50 z racji lepszej kary bo procesor jest porównywalny z różnicą kilku % w wydajności, tak przynajmniej moje oczęta wyczytały na testach ;) Aspekt modyfikowania podzespołów jest jak najbardziej na plus, bo przeto lepiej jest ulepszać niż wymieniać cały laptop, dlatego też Clevo tak mnie zaintrygowało.
 
Ten pułap 4k się trzymajmy przy Acerach, Lenovo, Asusach etc. i do tych bym prosił argumentować bo Clevo jako laptop DTR już mnie przekonuje swoją możliwością upgrade'u, dlatego byłbym skłonny wybrać wymienianego p170sm ;)
 
Znalazłem filmik Clevo P150SM i mogę chyba użyć tego jako punktu odniesienia do głośności przyszłego lapka. Full Blast, masakra, kompletne zagłuszenie zegara i klikania myszy, to jest chyba ten poziom który byłby dla mnie irytujący, ale myślę, że pewnie bym się przyzwyczaił... Tak więc na filmiku klik myszy i zegar, to jest początkowy punkt odniesienia i myślę, wszystko będzie akceptowane dopóki, dopóty owe kliki i tiki nie będą zagłuszane. Ale może to tylko specyfika działania wiatraczków czy tam odpowiedni scenariusz gdzie full blast by jechał non stop przez całą parogodzinną sesję grania, zamieniam się więc w słuch chłopaki! :D Pamiętajcie, jestem otwarty i elastyczny :D

 

#EDIT: Ach, no i tak, serwis Asusowy jest kamieniem milowym. Lapki nie konfigurowalne ważne by serwis miały całkiem w porządku i nie było problemów z częściami, bo Clevo to inna historia - brak lokalnych dostawców, więc brałbym całego lapka i specyfikację na siebie, co mogę też uczynić.

N550JK, karta 2giba zdaje mi się, że to będzie za mało na moje nadrabianie gamingowe a i sama karta jakoś nie powala. Ale jak tak zerknę ponownie na wymienione lapki to n550jk plasuje się pomiędzy v3-772g a y50, poprawcie mnie jeżeli jestem w błędzie.

Zerknąłem na tego P370Em i muszę rzecz, że to cholerne monstrum, ale podzespoły i 17" robi swoje, dlatego zastanawiam się czy 15" to nie będzie docelowy rozmiar matrycy, ale jak wielokrotnie wspominałem, otwartość, elastyczność, zawsze można się przyzwyczaić i przymknąć oko na wady swojego ukochanego Clevo ;)

 

 

Cheers!

 

~Xs3roN

Edytowane przez Xs3roN
Link to post
Share on other sites

Ten Asus ma 15'' i grafikę z GDDR3 - dużo słabszą od acerowej GDDR5, więc wypada za Acerem. Z Y50 trzeba poczekać na dokładną specyfikację - jeśli ma GDDR5 to faktycznie będzie przed acerem, ale jest o 220 zl drozszy i to 15'' vs 17''.

Clevo rzeczywiście wygląda imponująco, tylko trzeba pamiętać, że jego mobilność jest już mocno symboliczna.

 

Do tego nie przykładałbym aż tak wielkiej wagi do możliwości rozbudowy. Popatrzcie na laptopy sprzed 3 lat i zastanówcie się czy dzisiaj byłby sens (technologiczny i kosztowy) i możliwość je rozbudowywać czy lepiej byłoby kupić coś nowego.

Edytowane przez rajben
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

tylko trzeba pamiętać, że jego mobilność jest już zupełnie symboliczna. I tak dla mnie lepiej jest transportować takiego lapa aniżeli tower atx pc'ta, jestem młodą osobą i nie chcę się uziemiać.

 

Do tego nie przykładałbym aż tak wielkiej wagi do możliwości rozbudowy. Popatrzcie na laptopy sprzed 3 lat i zastanówcie się czy dzisiaj byłby sens (technologiczny i kosztowy) i możliwość je rozbudowywać czy lepiej byłoby kupić coś nowego. Chodzi o to bym za te 4 lata nie był zmuszany do ględzenia bo spada fps i rozrywka idzie na łeb na szyję a nie mamy pewności jak bardzo gry skoczą w wymaganiach za te 4 lata, dlatego lepiej dla mnie jest wymienić komponent za parę stówek aniżeli kupować kolejny laptop za 4k albo nawet i 5k, po prostu nie widzi mi się kupno nowego sprzętu co ~4lata, nie tak widzę swoje życie, może jak się dorobię rodzinki, wtedy mógłbym sobie pozwolić cyklicznie na nowe sprzęty, lecz teraz? Już wiecie jakie mam podejście do tego :P

Link to post
Share on other sites

Laptopy dzielą się na dwie grupy: jednorazowe i wielorazowe. Jak wiadomo jednorazówki są na 2-3 lata. Nie mają możliwości rozbudowy itd. Wielorazówki są na wiele lat na 4-6. Ce****ą się ową możliwością rozbudowy.  Każdy z osobna przy zakupie laptopa podejmuje decyzję - czy wybrać jednorazówkę czy wielorazówkę. W tym temacie użytkownik prosi o pomoc w wybraniu tej drugiej opcji.

Technologia idzie do przodu masz rację. Ale czy zdążysz nadrobić wszystkie straty ? Nie sadze (wyjątkiem jest jeżeli masz duuuużo kasy na takie rzeczy). Faktycznie może 3 lata temu nie wyszły jeszcze takie laptopy jak Clevo P370. Dlatego cieszmy się,że możemy korzystać już teraz z tego,co jeszcze 5 lat temu nie mogliśmy.

 

 

 

Ten Asus ma 15'' i grafikę z GDDR3

 

Który Asus? Są trzy 15".

 

 

 

Wiatraki w Clevo działają na zasadzie sprawdzenia temperatury : jeżeli np. temperatura laptopa osiąga stan podwyższony to włącza się drugi tryb i temperatura spada. Im wyższa temperatura - tym wyższe obroty wiatraka a co za tym idzie głośność.

Ten filmik co znalazł (autor) pokazuje prawdopodobną przybliżoną głośność laptopa Clevo.

Xs3roN : nie martw się, podczas filmu i przeglądania stron internetowych laptop jest cichutki.

 

 

 Xs3roN: który z laptopów byś na pewno zostawił do ,,rundy drugiej" ?

Edytowane przez Kac2per1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie Clevo przechodzi, lecz nie ma co się dziwić. Co do jednorazówek to G550JK w wersji 8gb oraz 16gb, czyli N'ka. G56JR za drogi jak na ten typ lapa, zwłaszcza, że serwis nie jest rewelacyjny. Również v3-772g idzie dalej, GFXa ma w gddr 5'tce z kolei 550'tki Asusa w gddr 3. Lenovo y50, za drogi przy konkurencji, a karta gfx interesująca przeca, ale niestety odpada.

 

Jak tak się zastanowię to wszystko praktycznie zostaje w tyle na rzecz proponowanych Clevo z racji, że jest możliwość modernizacji i to w znaczącym stopniu a nie tylko hdd czy dołożenie kostki ramu. Coś chyba będę musiał przeboleć ten hałas  8-) Jaką konfigurację byście złożyli z bluemobility biorąc pod uwagę wszystkie info z tego tematu? Bazowo te modele wybrałem: CLEVO W650SJ oraz CLEVO W670SJQ1.

Link to post
Share on other sites

Czyli teraz wybieramy Clevo ...

Wolisz wydajność (Clevo z Allegro) czy pewność (Clevo z Blumobility) ? Jeżeli z BM z wiałbym CLEVO W650SJ ze względu na matrycę IPS - świetne kolory, matryca ,,żyleta" itd.

 

Konfiguracja :

Intel Core™ i7-4710MQ

8 GB (1 x 8)

HDD 1TB HGST Hitachi, 7200 RPM

SIEĆ BEZPRZEWODOWA WIFI - grasz w jakieś online ? Jeżeli nie to zostawiamy domyślnie , jeżeli tak to BIGFOOT Killer

60 GB SSD mSATA

 

 

 

 

Up@

Szczerze powiedziawszy to albo z Bluemobility albo z Allegro albo z innych może nawet zagranicznych sklepów. 

barylaxp powinien wiedzieć

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kac2per1 skąd się bierze części do elentualnej rozbudowy Clevo? Na bluemobility jest ubogo pod tym względem (i drogo).

 

 

Odpowiem w piątek koło południa lub po południu bo teraz śmigam do pracy a i też 1wszą zmianę robię w piątek więc muszę zaraz kimono iść po dzisiejszej zmianie :)

 

Cheers!

 

~Xs3roN

 

 

 

Poczytajcie sobie o BlueMobility zanim coś u nich kupicie.

Edytowane przez oskarsom
Link to post
Share on other sites

ten w650sj to wydatek rzedu 4,5 tys zl. poszukaj na alledrogo p170sm, zobaczysz roznice w konfiguracji i w cenie lub p150em jak wczesnije wspomnial Kac2per1


Kac2per1 skąd się bierze części do elentualnej rozbudowy Clevo? Na bluemobility jest ubogo pod tym względem (i drogo).

części bierzemy najlepiej z autoryzowanego serwisu producenta ;) lub z www.clevo-extreme.com

Edytowane przez barylaxp
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Powiedzcie mi ile by wyniosło p170sm w konfiguracji i7-3920XM + odpowiednio: GTX 780M; HD 8970M oraz GTX 770M? Albo czy lepiej by puścić te karty z i7-4700MQ? Albo GTX 780M + i7-3610QM? Co sądzicie? Bazowałem na tych prockach oraz tych kartach. Widziałem ~barylaxp, masz sklepik na allegro, cieszy mnie ten fakt ;)

 

Może sami macie wydajne oraz tanie (znany jest nam fundusz ;)) konfiguracje p170sm? Dzięki z góry za szeroki wachlarz i chociaż skromne parę słów dlaczego ten konfig bardziej opłacalny od tamtego.

 

Coś mi się zdaje, że wybiorę 17 cali ale to zależy od kosztów danych konfiguracji albo czy bardziej jest opłacalne brać 15nastkę w lepszych podzespołach, zamieniam się w słuch chłopaki :) Zostajemy w temacie Clevo coś mi się tak zdaje, bo zbyt dobra pozycja by wybierać jakiegoś Asusa, Acera czy cokolwiek innego ;)

 

Cheers!

 

~Xs3roN

Edytowane przez Xs3roN
Link to post
Share on other sites

 

wersja bara

 

Jaka wersja bara? Chyba barebone czyli sam kadłubek (bez procesora,karty graficznej, dysku ramu itd.)

 

 

TUTAJ masz porządny ranking kart i TUTAJ procesora.

 

 

Xs3roN: skąd będziesz brał Clevo? Od Bluemobility, z Allegro czy może jeszcze skąd indziej ?

Maksymalny budżet to 5000 zł tak?

Edytowane przez Kac2per1
Link to post
Share on other sites

Właśnie nie wiem jeszcze gdzie zakupię bo to wszystko zależy od tego jak pójdzie dalej ten temat, nie ma co się decydować na tak wczesnym etapie kreowania clevo.

 

~dejoka, wspomniałbym gdybym chciał brać barebone z prockiem i gfx tylko. 

 

8gb minimum, 500gb dysk hdd minimum albo ewentualnie ssd jeżeli kosztami by się opłacało, lecz spodziewam się posiadać sporo danych w jednym momencie, tak gwoli ścisłości co ma jeszcze być poza procem i gfx ;)

Link to post
Share on other sites

na allegro to łapki z gwarancją producenta.

Daj link gdzie to przeczytałeś . Aż nie chce się wierzyć.

Ja właśnie czytałem,że zawsze dobra fachowa obsługa itd.

A Ty nie wiedziałeś tego? jest takie info w początkowych wypowiedziach o Clevo w PL.

Link to post
Share on other sites

TUTAJ masz porządny ranking kart i TUTAJ procesora.

Ranking kart jest jakiś dziwny. gtx 765m jest gorszy od 760m.

W tym porównaniu widać że dla ostatnich trzech gier 765 ma wyniki 0 co na pewno zafałszowuje ocenę. No i skąd takie dziwne wyniki - na trzy rozdzielczości na skrajnych 765 jest lepsza  a na środkowej 760?

Edytowane przez rajben
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...